Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Про результати діяльності Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав» 17.03.2014

Як відомо, Державна організація «Українське агентство з авторських та суміжних прав» (Агентство) є організацією колективного управління у сфері авторського права в Україні, яка управляє на колективній основі майновими правами авторів (їхніх правонаступників) щодо музичних, драматичних і музично-драматичних творів. На сьогодні Агентство – єдина організація з музичного та драматичного репертуару в Україні, яка є членом Міжнародної конфедерації товариств авторів і композиторів (CISAC), що об’єднує 234 авторсько-правові товариства у 121 країні світу.

За словами генерального директора Оксани Матвєєвої, протягом 2013 року в Агентстві відбулися значущі події, і, зокрема, чисельні зміни. Ідеться насамперед про успішне проведення процедури реорганізації «державного підприємства» в «державну організацію», пов’язаної зі зміною організаційно-правової форми Агентства та приведення його діяльності у відповідність до вимог чинного законодавства.

Важливим досягненням 2013 року стало для Агентства зростання суми зборів авторської винагороди. Як розповіла Оксана Матвєєва, відповідні показники за 2013 рік перевищили результати попереднього року на 16,7 % та стали рекордними для Агентства. Нині такі досягнення ілюструють не тільки фінансові зрушення, а й успішність командної роботи, віддзеркалюючи динаміку зростання організації та виведення її на рівень європейських стандартів. 

Щорічне збільшення обсягів збору авторської винагороди відбилося й на ефективності її розподілу та виплат. У 2013 році було розподілено та виплачено коштів українським авторам на 2,6 млн грн більше ніж у 2012 році.

Одним з пріоритетних напрямів діяльності Агентства є вирішення питання дотримання законодавства у сфері авторського права суб’єктами господарювання, які використовують об’єкти цієї галузі. Як свідчить статистика, у 2013 році Агентством подано 31 позов щодо порушення виключних майнових прав, погашення дебіторської заборгованості, невиконання умов ліцензійний договорів тощо на загальну суму 6,8 млн грн, а також направлено 32 претензії до користувачів на загальну суму 319,8 тис. грн.

Щодо інноваційної діяльності та оптимізації роботи Агентства, то, за словами генерального директора, у цьому напрямі також є гарні результати: упроваджено нове програмне забезпечення COSIS, яке використовується як основна програма в роботі авторських товариств-членів CISAC багатьох країн світу для ефективного та прозорого розподілу авторської винагороди, також оновлено базу даних в IPI System (інформація про правовласників), яка надасть можливість іноземним організаціям колективного управління ідентифікувати авторів Агентства та сприятиме збільшенню надходжень авторської винагороди.

«Протягом минулого року значна увага приділялася питанню співробітництва з іноземними партнерами. Ефективна діяльність створеного у 2013 році управління з міжнародної співпраці змогла прискорити роботу з підготовки та проведення переговорів, підписання та супроводу міжнародних договорів про взаємне представництво інтересів з авторсько-правовими товариствами-членами CISAC. Також у 2013 році ми продовжили формування мережі експертів і партнерських організацій – як на території України, так і поза її межами. На сьогодні Агентство співпрацює з 50 іноземними авторськими товариствами в 44 країнах світу», – зазначила Оксана Матвєєва.

У 2013 році від іноземних організацій до Агентства надійшло роялті на суму 4,1 млн грн, що на 197 % більше, ніж у 2012 році: 

Крім того, керівництво Агентства взяло участь у заходах, організованих CISAC, а саме: у засіданні Європейського комітету, святкуванні Днів механічного права (CISAC/BIEM) та щорічному семінарі, під час якого учасники обговорили проблеми та перспективи розвитку галузі. Українську делегацію на форумах представляли генеральний директор і керівники структурних підрозділів Агентства. Спілкування з міжнародними колегами, за словами фахівців, дозволила отримати цінний досвід для вирішення проблемних питань Агентства та планування нових напрямів його розвитку.

Підбиваючи підсумки, Оксана Матвєєва підкреслила: «Агентство й надалі працюватиме на збільшення досягнутих показників, сприятиме авторам та іншим правовласникам щодо передачі прав на використання творів; представлятиме законні інтереси українських авторів та інших правовласників у державних і громадських організаціях, а також відповідно до угод про взаємне представництво інтересів з іноземними авторсько-правовими організаціями представлятиме інтереси іноземних авторів на території України».

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.