Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Міжнародна співпраця у сфері ІВ поглиблюватиметься – так вважають учасники конференції 28.02.2013

З 21 по 23 лютого 2013 року в Києві проходила ювілейна XX Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальної власності», яка зібрала у своєму колі фахівців багатьох країн для окреслення шляхів подальшої спільної роботи в напрямі розвитку сфери інтелектуальної власності. Захід об’єднав спільною темою майже 300 учасників, серед яких представники Польщі, Білорусі, США, Молдови, Китаю, Грузії, Російської Федерації, Казахстану та інших країн.

Голова Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) Микола Ковіня у своєму заключному виступі відзначив професійність та організованість заходу, підкреслив актуальність винесених на обговорення питань. Він висловив подяку міжнародній аудиторії за теплу дружню атмосферу, що склалася в ході конференції, за активну участь у роботі та прагнення докласти максимум зусиль до забезпечення ефективного розвитку сфери ІВ у світі та в Україні зокрема. Дуже важливо, на думку Миколи Ковіні, знайти точки дотику, окреслити спільні напрями роботи й узгодити шляхи вирішення спільних задач, оскільки у сучасному світі питання ІВ вийшли на перший план і вимагають стратегічних комплексних підходів.

Перший заступник Голови Державної служби Олексій Янов так прокоментував роботу конференції:
– Ми всі почули багато цікавих думок і пропозицій, які обов’язково будуть використані. Навчання дається непросто, та ще тяжче –переучуватися. Але зміни неминучі, і значна їх частина буде пов’язана з оновленням законодавства – про це говорили багато лекторів на секційних засіданнях. Гадаю, що ефективним продовженням нашої роботи стануть круглі столи з вузьких тем, до участі в яких будуть залучені представники громадських організацій, спеціалісти інших галузей тощо.
Джудіт Шалнау, юридичний радник Центу Всесвітньої організації інтелектуальної власності з арбітражу та посередництва, подякувала організаторам за запрошення на конференцію, а учасникам – за змістовні доповіді та конструктивну дискусію.

– Окрема подяка аудиторії за суперактивну участь у роботі та поставлені запитання. З дискусій, у яких я взяла участь, можу зробити висновок, що сьогодні медіація є однією з найгостріших тем. У цій галузі залишається багато невирішених питань. Причому це характерно не тільки для України, а й для інших країн. Юристи часто розглядають медіаторів як своїх конкурентів, а клієнти, у свою чергу, очікують від юристів повного спектру послуг з вирішення спорів у сфері ІВ. Тому важливим завданням є підвищення рівня обізнаності всіх громадян з цих питань. Наприклад, програма конференції у Швейцарії поряд з найскладнішими темами з медіації передбачала й таку – «Основи медіації, які необхідно знати людям». На такий крок швейцарських колег, гадаю, корисно звернути увагу й організаторам відповідних заходів інших країн, – зауважила Джудіт Шалнау.


Михайло Дубинський, президент Української асоціації власників товарних знаків, також поділився власними враженнями від заходу:

– Для мене участь у конференції – це завжди як заряд «внутрішньої батареї», своєрідний моральний стимул до роботи. Такі зустрічі дуже мені допомагають, особливо цього року, адже я був модератором на засіданнях секцій. І, скажу відверто, активність та напруга обговорення були часом такими, що важко було керувати дискусією – усі хотіли висловитися, поділитися власним досвідом та практикою у своїх кранах. Теми були дуже цікаві.

Голова патентного відомства Польщі Алісія Адамчак, виступаючи перед учасниками заходу, подякувала за гостинність та гарну організацію українській стороні й пообіцяла, що Польща проведе свою конференцію, присвячену питанням ІВ, куди обов’язково запросить і фахівців з України.Денис Недвецький, в.о. генерального директора Національного центру інтелектуальної власності Республіки Білорусь відзначив високий рівень підготовки фахівців патентного відомства України, а також суддів у питаннях ІВ.

– У системі правової охорони інтелектуальної власності України працює молодий, але кваліфікований персонал, що приємно мене вразило. Хочу відзначити дуже високий рівень доповідей, підготовлених українськими фахівцями. Це є запорукою подальшого ефективного розвитку галузі ІВ в Україні.

Заступник директора з експертної роботи Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Академії правових наук України, судовий експерт Олександр Дорошенко зазначив у своєму заключному виступі таке:

– Беру участь у таких конференціях уже не перший десяток років. І хочу сказати, що цьогорічна – справжній прорив. Дуже гарна ідея провести ювілейну конференцію саме в Києві – це дало змогу зібратися більшій кількості фахівців сфери ІВ. Рівень доповідей порадував. Хотів би подякувати команді Філії «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» Державного підприємства «Український інститут промислової власності», яка злагоджено виконувала свої функції організаторів і забезпечувала комфортну роботу для учасників.

Подякувавши колегам за схвальні відгуки, Голова Державної служби Микола Ковіня запросив учасників та їхніх колег у сфері ІВ на наступну ХХІ Міжнародну конференцію з питань ІВ.

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.