Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Семінар ВОІВ: «Вирішення міжнародних комерційних спорів» 27.02.2013

Представники Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) взяли активну участь у ХХ Міжнародній науково-практичній конференції. ВОІВ підготувала для учасників заходу навчальний семінар, присвячений питанням альтернативного вирішення спорів у справах з інтелектуальної власності.

Юридичний радник Центру ВОІВ з арбітражу та посередництва (Центр) Джудіт Шалнау у своїх презентаціях окреслила загальні умови роботи Центру в напрямі посередництва (медіації) та арбітражу в спорах у сфері ІВ, а також проаналізувала переваги альтернативного урегулювання спорів порівняно із судовим вирішенням.Серед переваг було відзначено менші вартість і строк розгляду справ: зазвичай у середньому медіація триває 7 – 8 місяців, сторони підписують стандартний контракт, а рішення медіатора може застосовуватися в усіх країнах (тоді як судове рішення – тільки у своїй країні, оскільки судові системи в різних країнах не однакові).
– За останні п’ять років кількість справ, вирішуваних з допомогою медіації та арбітражу, значно зросла. 3/4 усіх справ – це міжнародні спори, 1/4 – внутрішні. За останніми даними на стадії медіації вирішуються до 67 % справ і 49 % – з допомогою арбітражу, – повідомила представник ВОІВ.
За її словами, фахівці Центру адмініструють справи з арбітражу та медіації, контролюють і забезпечують виконання відповідних рішень, надають допомогу в розгляді справ.

У доповіді Джудіт Шалнау йшлося про принципи роботи ВОІВ, про базу даних арбітрів і медіаторів Центру, про вимоги до таких даних. Прозвучали приклади розгляду справ, було проаналізовано особливості застосування медіації. Доповідачці довелося відповісти на велику кількість запитань аудиторії. Учасники семінару отримали роздруківки матеріалів з теми, у яких, зокрема, містилися положення й правила з арбітражу та медіації.

Особливу увагу Джудіт Шалнау приділила питанням єдиної політики вирішення спорів щодо доменних імен (UDRP) – увагу аудиторії, зокрема, було зосереджено на доменних іменах вищого рівня.

Михайло Дубинский, президент Української асоціації власників товарних знаків, окреслив ситуацію, що склалася в Україні навколо питань альтернативного вирішення спорів сфери ІВ. Він проаналізував проблеми застосування медіації в Україні, які розділив на декілька груп. Зокрема, було розглянуто законодавчі аспекти, проблеми довіри до інституту медіації тощо.– Почну з двох постулатів: медіація – це добре, медіація в Україні не працює, або, скажемо так. – працює не так добре, як хотілося б. Законодавче регулювання медіації нині на стадії формування: два законопроекти, які виносилися на розгляд Верховної Ради України, не були прийняті за результатами голосування, – зазначив Михайло Дубинський. – Щодо практики застосування, то за даними опитування представників юридичної галузі 60 % юристів не мають чіткого уявлення про медіацію та арбітраж, 30 % – вивчали матеріали з альтернативного вирішення спорів у сфері ІВ, але не використовують це у своїй роботі, і всього 10 % – мали досвід використання медіації.

Михайло Дубинський окреслив шляхи вирішення питань та подальшого розвитку медіації. Він говорив про необхідність формування інституту медіаторів, узагальнення практики розгляду спорів через медіацію, вирішення питань ліцензування та сертифікації діяльності, зупинився на врахуванні інтересів держави та проблемі конкуренції з боку адвокатів.

Круглий стіл, на якому розглядалися механізми вирішення спорів, викликав значний інтерес міжнародної аудиторії. У рамках обговорення виступили Ірма Байдошвілі, спеціаліст І категорії відділу консультацій і роботи з громадськістю Філії «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ»), Катерина Олійник, провідний спеціаліст патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери», та багато інших учасників.

Про альтернативний досвід урегулювання спорів з ІВ Російської Федерації розповів головний державний експерт з питань ІВ відділу судового представництва Федерального інституту промислової власності Ніколай Мєдвєдєв. Він зупинився, зокрема, на практиці третейських судів і повідомив, що в Російській Федерації цього року утворено спеціальний суд з інтелектуальних прав, який розпочне роботу у квітні й розглядатиме такі питання:
- оспорювання нормативних правових актів;
- оспорювання рішень Роспатенту;
- оспорювання рішень антимонопольного органу;
- установлення патентовласника;
- спори про дострокове припинення товарного знака через невикористання;
- анулювання патенту, коли це питання не належить до компетенції Роспатенту.

Бауржан Амирбеков, головний експерт Комітету з прав ІВ Міністерства юстиції Республіки Казахстан, говорив про роботу Апеляційної ради, створення асоціації медіаторів. Він повідомив, що Закон «Про медіацію» прийнятий у Казахстані наприкінці минулого року, і пообіцяв, що під час наступної конференції обов’язково прозвітує про практику роботи казахстанських колег у зв’язку з новими змінами.Антоніна Пахаренко-Андерсон, генеральний директор патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери», та Ірина Василенко, заступник директора з правового забезпечення ДП «УІПВ», як модератори круглого столу підсумували обговорення та зазначили, що альтернативне вирішення спорів – це важлива та корисна тема для юристів-практиків і адвокатів.
– Етика юриста – запропонувати найдешевший та найкоротший шлях для клієнта, –наголосила Антоніна Пахаренко-Андерсон.

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.