Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Авторське право та суміжні права в Україні. Сучасні проблеми та перспективи розвитку 25.02.2013

Програму XX науково-практичної конференції «Актуальні питання інтелектуальної власності» продовжила секція «Авторське право та суміжні права в Україні. Сучасні проблеми та перспективи розвитку». Відкриваючи секцію, її ведучий, перший заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) Олексій Янов наголосив на незаперечній актуальності питань, передбачених для розгляду, що й було пізніше підтверджено в ході діалогу доповідачів з аудиторією.Серед розглянутих на секції питань – робота організацій колективного управління. Так, Дональд Таунсенд, Перший секретар з питань інтелектуальної власності, Посольство США в Російській Федерації, представник Відомства США з патентів та торгових марок, продемонстрував присутнім особливості роботи CMO в США на прикладі ASCAP (American Society of Composers, Authors and Publishers). Зокрема, він звернув увагу на те, що автор, користуючись послугами організації, не тільки отримує винагороду, але й має доступ до інформації, за допомогою якої може оцінити ефективність свого каталогу творів та обрати напрям подальшої діяльності. До основних викликів сучасності у сфері авторського права Дональд Таунсенд відніс онлайн-ліцензування та захист прав власників творів під час їх відтворення за допомогою потокових сервісів, таких як Інтернет-радіо та телебачення.

Продовжуючи тему, головний спеціаліст відділу авторського права та суміжних прав Державної служби Олексій Арданов відзначив, що окремі ініціативи в галузі захисту авторських прав в Інтернет-середовищі є можливість реалізувати без унесення змін до законодавства. Аудиторія погодилася з тим фактом, що в умовах стрімкого розвитку цифрових технологій законодавство не встигає за бізнесом. Тому більшість питань захисту авторського права у зв’язку з онлайн-ліцензуванням може бути вирішена в договірному порядку. При цьому управління правами може здійснюватися як самостійно, так і за допомогою організацій колективного управління. За рахунок чого відбуватиметься прогрес у галузі? На думку Олексія Арданова, забезпечення такого прогресу можливе шляхом уведення європейських норм, лібералізації законодавства та спроби спрощення ліцензування, у тому числі за рахунок використання спеціалізованих баз даних з доступом у режимі онлайн.

З точкою зору музичного ринку на ситуацію з дотриманням авторських прав аудиторію детально ознайомив Ігнат Бережний, директор Асоціації музичної індустрії України. Порівнявши достатню кількість поширених міфів стосовно розподілу сил на музичному просторі з реальними фактами, він довів присутнім, що Інтернет-піратства в музичній сфері можна позбутися. У цьому зацікавлені як правовласники, так і компанії, що представляють їхні інтереси. За словами Ігната Бережного, на сьогодні є достатня кількість інструментів, що можуть дозволити музикантам заробляти на своїй творчості поза концертами, а слухачам – забезпечити вільний доступ до музики без порушення прав авторів.

Російським досвідом у галузі захисту авторських прав у галузі публічного відтворення музичних творів на прикладі онлайн-сервісу Vma.ru поділився Ілля Коротіхін, директор з маркетингу та розвитку Всеросійської Музичної Асоціації.Про практичний досвід боротьби з нелегальним розповсюдженням відеоконтенту в мережі Інтернет розповів керівник Української антипіратської асоціації «Інтернет Копірайт комп’ютер менеджмент» Георгій Чомахашвілі. За його словами, лише за 2012 рік з’явилося понад дві тисячі сайтів, на яких хоч раз та розміщувалися нелегальні копії. При цьому майже 600 сайтів розміщують такий контент на періодичній основі. За обсягами розповсюдження нелегального відеоконтенту лідером залишається Російська Федерація, на другому місці – Україна, на третьому – Британські Віргінські острови. З європейських країн найбільш проблемними в цій сфері є Нідерланди та Румунія. Разом з доповідачем учасники долучилися до дискусії щодо збільшення привабливості ліцензійного контенту, зокрема, прозвучала пропозиція подбати про скорочення строків появи легальних фільмів на ринку.

Ще одним принциповим кроком для легалізації ринку Інтернет-відеоконтенту, за словами Катерини Кокот, директора юридичного департаменту ТОВ «Медіа Група Україна», буде створення професійної асоціації, до якої планується долучити всі майданчики, зацікавлені в розвитку легального відеобізнесу в мережі Інтернет. З важливістю цього перспективного заходу погодився й Володимир Боровик, керівник онлайн-кінотеатру Megogo.net. За його словами, перехилити ситуацію на бік легального контенту на визначеній території здатен лише великий альянс правовласників, якому належить переважна кількість прав на твори відео- та кіномистецтва в цьому регіоні. І лише довготривалі узгоджені дії учасників такого альянсу здатні зробити ринок культурним і цивілізованим.

На доповіді, що стосувалися легалізації відеоконтенту в мережі Інтернет, активно відгукнулася аудиторія, тож не обійшлося без гарячої жвавої дискусії. Особливо глибоко розглядалося питання про функціонування ресурсів на кшталт Ex.ua: ішлося, зокрема, про їх вплив на імідж України, про засоби боротьби з нелегальним контентом і процеси на ринку реклами в умовах функціонування великої кількості піратських Інтернет-ресурсів.На завершення секційного засідання Артем Афян, представник юридичної фірми «Юскутум», висвітлив альтернативну точку зору на ситуацію з наявністю України в «Списку 301», детально проаналізувавши юридичні та інші загальновідомі аспекти, якими визначається формування цього документа. На думку юриста, загальна картина щодо цього питання у світі не дозволяє вважати позицію США єдино правильною. Як зазначив юрист, сьогодні держава повинна створити кардинально новий підхід для взаємодії з ІТ-середовищем, зокрема у сфері охорони авторських і суміжних прав, щоб забезпечити обопільну вигоду й стабільний розвиток галузі. Свіжий погляд представленої доповіді викликав жваву полеміку з представниками патентних відомств США та ЄС.

Підсумовуючи робоче засідання, секцію «Авторське право та суміжні права в Україні. Сучасні проблеми та перспективи розвитку» високо оцінили всі учасники конференції.

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.