Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Питання захисту прав ІВ – у центрі уваги 25.02.2013

XX Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальної власності», яка проходила 21 – 23 лютого 2013 року в Києві, зібрала фахівців сфери інтелектуальної власності (ІВ) з багатьох країн – Польщі, Білорусі, США, Молдови, Китаю, Грузії, Російської Федерації, Казахстану та ін. Тематичною основою заходу, який викликав жвавий інтерес багатонаціональної аудиторії, стали питання захисту прав ІВ.

Теоретичним і практичним аспектам захисту прав ІВ було присвячене одне із секційних засідань. Розпочинаючи обговорення, заступник начальника управління промислової власності Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) Інна Шатова, зокрема, зазначила, що Державна служба – це центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики України у сфері інтелектуальної власності. Також вона зупинилася у своєму виступі на напрямах роботи, які веде Державна служба для забезпечення захисту прав ІВ: розробка відповідних законопроектів, вирішення питань правозастосування, робота Апеляційної палати Державної служби, співпраця із судовими органами, діяльність з питань забезпечення виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо міжнародних договорів тощо.

Генеральний директор Державного агентства з інтелектуальної власності Республіки Молдова Лілія Болокан презентувала систему забезпечення прав інтелектуальної власності у своїй країні. Вона, зокрема, розповіла про Національну стратегію в галузі інтелектуальної власності, яка розрахована на період до 2020 року, та прокоментувала розроблений план заходів щодо реалізації першого етапу цієї стратегії.

Заступник генерального директора органу повторної патентної експертизи відомства з питань інтелектуальної власності КНР пані Вонг проаналізувала систему захисту прав ІВ у Китаї. Згідно з нормативними документами Китай створив місцеві органи влади в кожній провінції, де й відбувається регіональний захист прав ІВ. Згідно із законом власник, права якого порушені, повинен звернутися до суду. У 2011 році народні суди провели 50 000 справ – це на 40 відсотків більше ніж у попередній рік. Доповідачка також зупинилася на проблемах системи захисту прав ІВ у Китаї: відсутність апеляційного суду за справами ІВ, велика тривалість процедури отримання охоронного документа, зависока вартість патенту тощо.

Про роль ІВ у розвитку українського суспільства говорила у своєму виступі Антоніна Пахаренко-Андерсон, віце-президент з питань ІВ Українського національного комітету Міжнародної торгової палати, президент Української групи Міжнародної асоціації з охорони ІВ, генеральний директор Патентно-правової фірми "Пахаренко і партнери".

– Приємно, що ювілейна конференція відбувається в Києві. Вона зібрала великий кворум, присутні представники багатьох країн. Україна зацікавлена в активній дискусії, у тому, щоб знайти певні шляхи розв’язання проблемних ситуацій. Країни великої вісімки підкреслюють важливість ІВ для економічного розвитку. Але є й зловживання на ринку ІВ: якщо говорити про об’єкти промислової власності, то такі зловживання останнім часом стосується передусім корисних моделей і промислових зразків, деякі недобросовісні заявники подають заявки на вже відомі об’єкти, – зазначила Антоніна Пахаренко-Андерсон.
За її словами, у рамках роботи Громадської ради триває спільна робота над урегулюванням вище окреслених нею питань. Одним з першочергових завдань на сьогодні є виховання поваги в суспільстві до інтелектуальної власності. Починати потрібно з молодого покоління – важливо виховувати в дітей усього світу розуміння поняття чужої праці та повагу до неї.
– Проблема піратства – глобальна, це явище без перебільшення можна назвати соціальним злом. Якщо раніше підроблялися в основному предмети розкоші, то тепер з-поміж підробок і продукти, і ліки, і запчастини. Є реальна загроза здоров’ю та життю, – наголосила доповідачка.
Вона повідомила присутнім, що 27 квітня 2012 року в Києві стартувала масштабна просвітницька кампанія "Дні боротьби з підробками та піратством в Україні" під лозунгом "Я купую справжнє! Я купую оригінальний продукт! Підробки коштують дорожче!". Її співорганізаторами виступили Державна служба та Український національний комітет Міжнародної торгової палати.

Продовжив аналіз ситуації, яка склалася навколо таких об’єктів промислової власності, як корисні моделі та промислові зразки, директор Науково-дослідницького центру судової експертизи з питань ІВ Ігор Стародубов. Він зазначив, що ситуація справді дуже непроста: щоб отримати патент, заявнику потрібно всього два місяці, а от для анулювання спірного охоронного документа знадобляться майже два роки.
Приєдналася до обговорення цієї теми й Інна Шатова, яка нагадала, що реєстрація охоронних документів недобросовісними заявниками мала місце й раніше. Для врегулювання цього питання, за її словами, слід вирішити комплекс завдань, у тому числі й щодо Митного кодексу України. Тож з огляду на багатоаспектність обговорюваної проблеми було визнано за доцільне розглядати її в межах дискусії на окремій секції.
Також у ході секційного засідання учасники обговорили низку актуальних тем: питання правової охорони колективних торгівельних марок, співвідношення прав на комерційні найменування й торгівельні марки з позиції судових органів, проблеми розмежування підвідомчих спорів щодо захисту прав ІВ, практику Апеляційної палати Державної служби, розрізнювальну здатність торгівельної марки, визначення вартості прав на об’єкти ІВ тощо.

 

 

 

 

 

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.