Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Ювілейна ХХ конференція з питань інтелектуальної власності стартувала 22.02.2013

21 лютого 2013 року в Києві розпочала роботу XX науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальної власності». Організаторами заходу виступили Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба), Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) та Державне підприємство «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ»).

Конференція зібрала майже 300 учасників, серед яких представники Польщі, Білорусі, США, Молдови, Китаю, Грузії, Російської Федерації, Казахстану та інших країн.

Відкриваючи конференцію, Голова Державної служби Микола Ковіня зазначив, що сьогодні Державна служба прагне запровадити якісно новий рівень державного управління у сфері інтелектуальної власності, заснованого на застосуванні практичного підходу до використання інтелектуальних досягнень в інноваційному процесі. Ставиться мета створити у сфері ІВ сприятливе правове поле для бізнесу та підприємництва. Великий обсяг роботи, що ведеться зараз, спрямовано на тісну співпрацю з європейськими та міжнародними патентними закладами.

Постійною нашою діяльністю є вдосконалення законодавства. Наразі група досвідчених фахівців працює над удосконаленням Цивільного кодексу України та приведенням його статей у відповідність до міжнародних норм у галузі ІВ. Ведеться активна робота з упровадження безпаперових технологій у процесі взаємодії правовласника з державними органами. У 2013 році систему, що забезпечує цей процес, буде введено в промислову експлуатацію. До досягнень минулого року варто віднести реєстрацію в Україні 100-тисячного патенту на винахід та 75-тисячного патенту на корисну модель, а також отримання ДП «УІПВ» сертифікату ISO 9001.

 

Джон Ф. Теффт, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні, відзначив таке:

– Сьогодні вирішується, чи буде Україна на передньому краї інновацій, а чи залишиться наодинці з радянським минулим. Сьогодні, в умовах жорсткої конкуренції на світовому ринку, рушіями економіки є лише інновації. Покоління, що зростає в Україні, – це її майбутнє. Але чи будуть програміст, кінорежисер, музикант у змозі створити якісний національний продукт, або навіть шедевр, знаючи, що його права на твір не будуть захищені? Ми бачимо позитивні зрушення, прогрес у напрямі захисту прав на об’єкти ІВ з боку держави, але є й негативні моменти. Зокрема, до них належать використання нелегального програмного забезпечення (ПЗ) в органах державної влади, неузгодженість дій учасників процесу зборів авторських винагород, а також піратське розповсюдження контенту та ПЗ. США висловлюють неспокій з цього приводу не лише тому, що наші компанії втрачають гроші. Ми зацікавлені в модернізованій, демократичній Україні, для якої захист прав інтелектуальної власності є ключовим процесом. Тож ні перспективний сланцевий газ, ні пречудові карпатські краєвиди не можуть порівнятися за значенням з тим творчим потенціалом, що трансформує Україну.

 

Леонід Ємець, народний депутат України, голова підкомітету з питань інтелектуальної власності Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, у своєму виступі підкреслив, що Україна, розвиваючи базове законодавство у сфері правової охорони інтелектуальної власності, упевнено рухається в напрямку європейської інтеграції, поглиблює міжнародне співробітництво.

– Захист прав ІВ, формування умов для цього захисту в судовому порядку є одним з пріоритетів державної політики України, реалізувати яку покликані всі гілки й органи влади відповідно до міжнародних стандартів. І так важливо, щоб сьогоднішній захід, який зібрав представників багатьох країн світу, став продуктивним майданчиком для обміну досвідом, нових ідей, інновацій, поштовхом до міжнародної співпраці та забезпечення добробуту й прогресу українського народу, – поділився очікуваннями від конференції Леонід Ємець.

 

 Болокан Лілія, Генеральний директор Державного агентства з інтелектуальної власності республіки Молдова, подякувала за запрошення та можливість узяти участь у конференції й, зокрема, зазначила:

– За декілька десятиріч погляди на роль інтелектуальної власності в житті суспільства кардинально змінилися. Основою економіки майбутнього є інтелектуальний продукт. Сьогоднішня конференція зібрала багатьох професіоналів сфери ІВ, і їхні конструктивні пропозиції, думки, досвід, оцінки діяльності у цій перспективній сфері дуже важливі.

 

Денис Недвецький, в. о. генерального директора Національного центру інтелектуальної власності Республіки Білорусь у своєму виступі дав оцінку ролі конференції як показника динаміки розвитку системи ІВ в нашій державі:

– Ми живемо в регіоні світу, у якому сьогодні відбуваються значні зміни в різних галузях. Великі досягнення України у сфері правової охорони інтелектуальної власності демонструє нам сьогодні ювілейна конференція, яка вже вдвадцяте збирає людей з різних країн для обміну думками й досвідом. Це високий показник для України та її системи ІВ.

 

Іраклій Гваладзе, голова Національного центру інтелектуальної власності Грузії, подякував українській стороні за гарний прийом:

– Я вже втретє беру участь у цьому заході. Конференція є прекрасним місцем для обговорення питань у галузі інтелектуальної власності, узгодження позицій усіх гравців ринку, включаючи державу. – Він зупинився й на нововведеннях Грузії, розповів про суттєві реформи в галузі ІВ, нещодавно створений Спеціальний фонд для підтримки інновацій тощо.

Алісія Адамчак, Голова Патентного відомства Республіки Польща, звернула увагу учасників на кризову ситуацію у світі:

– Інноваційний розвиток у світі стикається з перепонами у вигляді економічної кризи. Головною зброєю в боротьбі за майбутній добробут є саме інновації.

Далі Алісія Адамчак розповіла про ініціативи Польщі в галузі інновацій та в системі правової охорони ІВ.

 

Від імені народного депутата України, Радника Президента України, президента Українського союзу промисловців та підприємців Анатолія Кінаха вітальний лист учасникам ювілейної конференції зачитав Сергій Мосов, заступник директора ДП «УІПВ», Радник президента Українського союзу промисловців і підприємців з питань інтелектуальної власності та інтелектуальної безпеки.

- Сьогодні ми маємо гарну нагоду обговорити актуальні питання, пов'язані з подальшим розвитком сфери ІВ, яка вже відіграє роль потужного стратегічного ресурсу держави в системі формування національного багатства і починає істотно впливати на рівень її конкурентоспроможності, пронизуючи майже всі сфери господарювання. Україна за показником патентної продуктивності посідає 4-е місце серед 55 країн, що майже в 4-ри рази перевищує середні показники інших країн. Однак ці досягнення не можна автоматично віднести до конкурентних переваг вітчизняної інноваційної системи. Одним із пріоритетних завдань залишається максимізація впровадження об'єктів інтелектуальної власності в рамках інноваційних процесів.

УСПП активно підтримує розвиток сфери ІВ і вважає це завдання пріоритетним на сьогоднішньому етапі становлення економіки нашої країни. Більш того, в рамках діяльності Ради з корпоративної безпеки УСПП розроблено Концепцію інтелектуальної безпеки суб'єкта господарювання і проводиться активна робота з її реалізації на практиці.

 

 

Ніколас Бердж, перший радник, керівник відділу торгівлі та економіки Представництва Європейського Союзу в Україні, зазначив у своєму виступі таке:

– Результати впровадження інновацій мають безпосередній вплив на наше життя, здоров’я та навколишнє середовище. Співробітництво Європейського Союзу та України передбачає дотримання спільних стандартів, узгоджену роботу органів з охорони інтелектуальної власності. Упровадження стандартів і виконання законодавства матиме дуже серйозний вплив на бізнес-клімат в Україні.

 

Дональд Таунсенд, перший секретар з питань інтелектуальної власності Посольства США в Російській Федерації, представник Відомства США з патентів та товарних знаків, у вступному слові підтримав точку зору Дж. Теффта та слова Ніколаса Берджа.

– Україна повинна модернізуватися, іншого шляху немає: або інновації, або стагнація, – висловився Дональд Таунсенд.

 

Міхал Свантнер – директор відділу з питань співробітництва з деякими країнами Європи та Азії ВОІВ, вітаючи учасників конференції, особливо наголосив, що проведення української конференції – це добра традиція, дуже важлива як для України, так і для ВОІВ. Адже питання, що обговорюватимуться, демонструють ті виклики сучасності, з якими доведеться мати справу в процесі співпраці не тільки з Україною, але й із іншими державами з перехідною економікою.

Наприкінці засідання Микола Ковіня зачитав вітальний лист учасникам ювілейної конференції від Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула, у якому, з-поміж іншого, зазначалося:

– Інтелект, знання та інновації цінуються в кожному суспільстві. Вони є рушієм соціально-економічного розвитку людства. Важливість обговорення питань ІВ важко переоцінити, зважаючи на їх суспільно-політичне на соціально-економічне значення. Тож усім учасникам – ефективного діалогу та продуктивного обміну досвідом!

   

   

   

   

   

   

   

    Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.