Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Відбулося чергове засідання Громадської ради при Державній службі 05.12.2012

3 грудня 2012 року в приміщенні Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) відбулося чергове засідання Громадської ради при Державній службі (Громадська рада).

У роботі Громадської ради взяли участь Голова Державної служби Микола Ковіня, перший його заступник Олексій Янов та начальник управління промислової власності Яна Хрустальова.

Голова Громадської ради Антоніна Пахаренко-Андерсон, відкриваючи захід, подякувала громадським організаціям за активність у підготовці до проведення засідання Громадської ради та закликала всіх присутніх до конструктивної роботи.

З вітальним словом до колег звернувся Микола Ковіня, зазначивши між іншим, що йому приємно вітати в Державній службі чималу когорту громадськості:

– Упевнений, що діалог між нами як органом виконавчої влади та вами як громадськістю буде плідним, конструктивним і ефективним. Щоб розвиватися, потрібно співпрацювати! І Державна служба готова до співпраці з Громадською радою.

З-поміж питань, винесених на порядок денний, зокрема, такі:

  • ознайомлення членів Громадської ради з напрямом роботи Державної служби щодо концептуальних змін, які планується внести до Книги ІV Цивільного кодексу України (ЦКУ), та їх обговорення;
  • проблеми, пов’язані з реєстрацією корисних моделей і промислових зразків, та можливі шляхи їх вирішення;
  • можливості внесення змін до законодавства з метою розширення повноважень Апеляційної палати Державної служби, пов’язаних з розглядом заперечень третіх осіб проти рішень Державної служби щодо набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності;
  • пропозиції щодо питань, які розглядатимуться Громадською радою у 2013 році, їх обговорення та затвердження з метою внесення до орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю Державної служби на 2013 рік та ін.

Про концептуальні зміни, які планується внести до Книги ІV Цивільного кодексу України, детально розповіла Яна Хрустальова. Вона, зокрема, повідомила про напрями роботи робочої групи, створеної для вивчення доцільності внесення змін до Книги ІV ЦКУ. До складу вищезазначеної групи входять фахівці Державної служби та Державного підприємства «Український інститут промислової власності», а також інші провідні спеціалісти у сфері інтелектуальної власності (науковці, представники судової системи). Яна Хрустальова відповіла на запитання членів Громадської ради й запропонувала їм долучитися до роботи над положеннями кодексу – надати ґрунтовні пропозиції щодо вдосконалення законодавства та внесення змін до ЦКУ, спеціальних законів у сфері інтелектуальної власності, а також актів законодавства в інших сферах діяльності, пов’язаних з правами ІВ.

На сьогодні актуальним є питання збору та виплати винагороди організаціями колективного управління (ОКУ). Діяльність ОКУ стала предметом виступу заступника голови Громадської ради й керівника Комісії з питань авторського права та суміжних прав, яка працює при Громадській раді (Комісія), Павла Калініченка. До розмови навколо окресленої проблеми долучився й Олексій Янов, і спільно з представниками присутніх ОКУ та музичної індустрії було вирішено продовжити обговорення піднятих питань щодо виплати роялті на окремому засіданні Комісії, запланованому на грудень.

На завершення Антоніна Пахаренко-Андерсон подякувала представникам Державної служби за надання можливості проведення засідання та за їхню безпосередню активну участь у цьому заході. Було вирішено звести пропозиції на 2013 рік, висунуті під час цієї зустрічі, і подати їх до секретаріату Громадської ради.

Найближчим часом секретаріат Громадської ради надасть протокол засідання, який буде розміщено на офіційному веб-порталі Державної служби в рубриці «Громадська рада».

   
   
 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.