Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Круглий стіл "Піратство в Інтернеті: а що завтра?" 18.07.2012

16 липня 2012 року в Одесі відбувся круглий стіл "Піратство в Інтернеті: а що завтра?", організований компанією "Інтернет Копірайт Менеджмент" за участю першого заступника Голови Державної служби інтелектуальної власності України (далі – Державна служба) Олексія Янова. Вищезазначений захід проходив у рамках Одеського міжнародного кінофестивалю, який урочисто відкрився 13 липня в Одеському оперному театрі.

У своєму виступі Олексій Янов, зокрема, зосередив увагу на особливостях охорони аудіовізуальних творів у мережі Інтернет та на охороні аудіовізуальних виконань. Він також звернув увагу присутніх на досвід боротьби з Інтернет-піратством у таких країнах світу, як Сполучені Штати Америки, Франція, Великобританія, Казахстан, Японія, Швейцарія.

Головним питанням для обговорення стало вдосконалення законодавства України у сфері авторського права та суміжних прав.

Олексія Янов повідомив, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України (в особі Державної служби) здійснює супровід Законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно врегулювання питань авторського права і суміжних прав" (від 15.06.2010 № 6523), готуючи його до другого читання (цей законопроект ухвалений у першому читанні 1 лютого 2011 року). Положеннями Проекту передбачається, зокрема, посилення відповідальності за незаконне розміщення та використання об’єктів авторського та суміжних прав у мережі Інтернет шляхом встановлення відповідальності для їх порушників і тих осіб, чиї послуги використовуються для порушення цих прав у цифровій мережі. Ефективна боротьба з піратськими веб-сайтами можлива лише за сприяння провайдерів. Тож Законопроект № 6523 передбачає процедуру, відповідно до якої Інтернет-провайдер, чиї послуги були використані для порушення авторського та/ або суміжних прав, у разі порушення процедур, направлених на боротьбу з піратством в Інтернеті, несе з відповідною особою-порушником солідарну відповідальність.

– Під час розробки цього Законопроекту врахований законодавчий досвід США, Франції й Великобританії. У законодавстві цих держав відображена посилена роль провайдерів. Протидіючи Інтернет-піратству, вони можуть застосовувати відповідні санкції до піратських сайтів і окремих користувачів Інтернету, які порушують авторське право та суміжні права, – зазначив Олексій Янов.

Положеннями Проекту передбачається відповідальність за відтворення без дозволу суб’єктів авторського права аудіовізуальних творів під час їх демонстрації в кінотеатрах (камкординг). Законопроект також направлений на вдосконалення стосунків у сфері колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права та суміжних прав шляхом посилення інституту уповноважених організацій колективного управління, а саме:

- упровадження ефективних механізмів узяття на облік організацій колективного управління;
- встановлення жорстких критеріїв визначення уповноважених організацій колективного управління;
- уведення чітких норм, які стосуються здійснення нагляду за діяльністю організацій колективного управління, зокрема впровадження положень щодо зняття з обліку організацій колективного управління, виключення уповноважених організацій колективного управління з відповідного реєстру (анулювання свідоцтв);
- уведення випадків використання об’єктів авторського права та суміжних прав, у яких управління майновими правами суб’єктів цих прав здійснюється виключно через уповноважені організації колективного управління.

Своїм досвідом і думками щодо обговорюваних проблем поділилися й інші учасники круглого столу, з-поміж яких Сосновський М.О. (виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації "Всеукраїнська Ліга Авторів"), Михайлов І.А. (заступник голови громадської організації "Українська Антипіратська Асоціація із захисту прав на музичні, аудіовізуальні твори та комп’ютерні програми"), Чомахашвілі Г.Ш. (директор "Інтернет Копірайт Менеджмент"), а також продюсери, режисери та інші представники культурного простору.

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.