Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Прийняття закону щодо врегулювання питань авторських прав захищатиме добросовісних користувачів в мережі Інтернет 10.02.2012

Перший заступник голови Державної служби інтелектуальної власності України Олексій Янов, коментуючи висловлювання, які прозвучали під час круглого столу «Дотримання авторських прав: пережиток минулого чи ознака цивілізованого суспільства?» (цей захід відбувся днями в Інституті Горшеніна), спростував заяви його учасників стосовно законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав».

За словами О. Янова, прийняття зазначеного закону захищатиме добросовісних користувачів контенту в мережі Інтернет. Разом з тим особи, що використовують комп’ютер для нелегального розповсюдження контенту в Інтернеті, нестимуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність. Заходи такої відповідальності вже передбачені чинним законодавством України у сфері авторського права та суміжних прав, до якого були імплементовані положення Інтернет-договорів ВОІВ та Угоди ТРІПС.

У зв’язку з тим, що ефективна боротьба з піратськими веб-сайтами можлива лише за сприяння провайдерів, Законопроект № 6523 передбачає процедуру, відповідно до якої Інтернет-провайдер, за допомогою послуг якого порушуються авторське право або суміжні права, несе з відповідною особою-порушником солідарну відповідальність. Під час розробки Законопроекту № 6523 врахований законодавчий досвід таких країн, як США, Франція й Великобританія: у законодавстві цих держав відображені посилена роль провайдерів у протидії Інтернет-піратству та можливість вжиття ними санкцій до піратських сайтів і окремих користувачів Інтернету, які порушують авторське право та суміжні права.

– Важливо наголосити, що у випадку боротьби з Інтернет-піратством споживачі Інтернет-послуг можуть апелювати до захисту лише тих своїх прав, які пов’язані з використанням Інтернету для правомірної діяльності. Проект Закону № 6523 передбачає посилення відповідальності не споживачів, а навпаки – саме провайдерів. Тому юридична відповідальність власників піратських сайтів і провайдерів за свідоме порушення авторського права та суміжних прав є виправданою. Наголошую, якщо провайдер не надаватиме піратський контент, а користувач не скачуватиме його, то свободу їхню ніхто не обмежуватиме. Якби кожен громадянин був законослухняним і дотримувався українського законодавства про авторське право та суміжні права, то таких випадків, як з EX.UA, в Україні взагалі не було б, – підкреслив Олексій Янов.

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.