Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Українсько-датські відносини у сфері правової охорони ІВ набувають усе більшої динаміки 13.10.2011

11 жовтня 2011 року Державну службу інтелектуальної власності України з робочим візитом відвідала делегація Відомства Данії з патентів та торговельних марок на чолі з Генеральним директором Джеспером Констадом.

До складу делегації увійшли начальник Департаменту міжнародних проектів Крістіна Аагаард та головний консультант з міжнародних проектів Соріан Крістіан Томсен. Зустріч відбулася в рамках попередніх домовленостей, досягнутих очільниками патентних відомств України та Данії.

Під час робочої зустрічі делегації Королівства Данія з керівництвом Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) було розглянуто сучасний стан державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні; гості ознайомилися із структурою, результатами роботи та пріоритетними напрямами діяльності Державної служби. Ключові акценти озвучив у своєму виступі голова Державної служби Микола Паладій, який, зокрема, розповів колегам про принципи формування та діяльності Державної служби, зміни в законодавстві України, окреслив проблемні питання, які вирішуються в повсякденній роботі Державною службою, а також повідомив про плани на майбутнє – про проведення в Україні саміту з інтелектуальної власності під патронатом Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у травні 2013 року. Також голова Державної служби запевнив датських колег у відданості спільним цілям зміцнення світової системи правової охорони інтелектуальної власності, а також висловив всебічну підтримку діяльності ВОІВ, спрямованої на стабільне гармонійне співробітництво між її державами-членами.

Генеральний директор Відомства Данії з патентів та торговельних марок (Відомство Данії) Джеспер Констад подякував Миколі Паладію за запрошення й надання можливостей для розвитку спільних проектів, спрямованих на вдосконалення системи патентування та правової охорони об’єктів інтелектуальної власності. Джеспер Констад запевнив українських колег у тому, що вони можуть розраховувати на ґрунтовні консультації й фаховий аналіз ситуацій, пов’язаних з вирішенням будь-яких професійних питань. За словами Джеспера Констада, Відомство Данії має багаторічний досвід співпраці з представниками інших країн, а відтак співробітництво фахівців з Данії та України тільки розширюватиме можливості останньої.

У ході переговорів відбувся жвавий обмін думками про шляхи поглиблення двостороннього співробітництва у сфері правової охорони інтелектуальної власності між Державною службою та Відомством Данії, у тому числі в контексті європейської інтеграції нашої держави та рішень 49-ї серії засідань Генеральної Асамблеї держав-членів ВОІВ, яка нещодавно проходила в Женеві. Також сторони обговорили питання активізації професійних контактів на рівні структурних підрозділів українського й датського патентних відомств.

Під час зустрічі сторони підкреслили, що діалог між патентними відомствами України та Данії, який охоплює весь спектр питань правової охорони інтелектуальної власності, і сьогодні слугує інструментом, що робить внесок у прогрес України у напрямі досягнення європейських стандартів у цій галузі права. Учасники зустрічі зазначили, що зроблять усе від них залежне для продовження цієї позитивної тенденції в майбутньому.

Результатом переговорів стало офіційне підписання Меморандуму про взаєморозуміння, згідно з яким Державна служба та Відомство Данії розвиватимуть взаємовідносини у сфері правової охорони інтелектуальної власності, зокрема, у реалізації різноманітних проектів співробітництва (взаємне інформування про законодавчі зміни у сфері правової охорони ІВ, обмін досвідом використання прав ІВ, організація спільних семінарів, симпозіумів і робочих зустрічей, підвищення фахової кваліфікації спеціалістів та експертів та їхнє навчання з питань правової охорони ІВ тощо).

За словами голови Державної служби, візит делегації Відомства Данії засвідчив високий рівень українсько-датського співробітництва у сфері правової охорони інтелектуальної власності та заклав міцні підвалини для подальшого розвитку двосторонньої співпраці.

– Будь-яке двостороннє співробітництво має приносити користь, бути вигідним і ефективним – це аксіома. Упевнений, що співпраця з Відомством Данії носитиме прагматичний, системний і проектний характер. Реалізація спільних проектів дозволить не лише закріпити позитивні тенденції в наших взаємовідносинах з датськими колегами, але й додасть імпульсу подальшому розвитку цих відносин на взаємовигідній і рівноправній основі. Сьогодні, на мій погляд, ми опрацювали оптимальний алгоритм спільних дій для досягнення конкретних результатів з урахуванням взаємних інтересів шляхом конструктивного партнерського та рівноправного діалогу, – підсумував зустріч Микола Паладій.

– Сьогоднішній візит став черговим внеском у міцні партнерські стосунки між Україною та Данією, – зазначив Генеральний директор Відомства Данії Джеспер Констад. – Ми щиро вдячні за теплий прийом на українській землі. Ця зустріч є важливим кроком для налагодження нашої тісної співпраці з українськими колегами в подальшому, однією зі складових нового імпульсу двосторонніх відносин між патентними відомствами двох країн. За підсумками нашого ознайомлення з державною системою правової охорони інтелектуальної власності в Україні хочу висловити думку, що рівень українського відомства не поступається рівню європейських, а де в чому навіть перевершує його.


В рамках візиту делегація Відомства Данії цього ж дня відвідала Державне підприємство «Український інститут промислової власності», де гості з великою цікавістю ознайомилися з особливостями функціонування закладу експертизи на об’єкти промислової власності, його останніми досягненнями, а також здійснили пізнавальну екскурсію до Музею правової охорони інтелектуальної власності, простеживши, як змінювалися механізми правового захисту інтелектуальної власності в Україні на різних історичних етапах.

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.