Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


14-е засідання українсько-американської Групи співпраці 24.06.2011

22 червня 2011 року за ініціативою Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) та Посольства США в Україні відбулося 14-е засідання українсько-американської Групи співпраці з питань забезпечення виконання законодавства у сфері інтелектуальної власності.


На початку засідання перший заступник голови Державної служби Олексій Янов привітав учасників та виділив першочергові питання, обговорення яких дозволить окреслити стан виконання Плану спільних заходів з удосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Після виголошення змістовної доповіді про головні напрями, у яких здійснюється робота державної системи правової охорони інтелектуальної власності сьогодні, Олексій Янов проаналізував законодавчу базу й окремо висвітлив найбільш актуальні питання в галузі захисту авторського права і суміжних прав.

Алекс РаянПредставник американської сторони Групи співпраці, дипломат економічного відділу Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Алекс Раян у своєму виступі відзначив важливість заходів, спрямованих на більш ефективну боротьбу з порушеннями у сфері авторського права і суміжних прав, підкресливши, що сьогодні найбільш актуальними для України є питання, пов’язані з піратством у мережі Інтернет, з діяльністю організацій колективного управління, з легалізацією комп’ютерного програмного забезпечення в органах виконавчої влади.

Нагадаємо, що в лютому цього року Верховною Радою України був прийнятий у першому читанні проект Закону України № 6523 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав». Олексій Янов висловив сподівання, що парламент остаточно розгляне та прийме Закон у другому читанні вже восени й це, безперечно, сприятиме вдосконаленню вітчизняної системи захисту прав інтелектуальної власності.

У ході засідання про свої досягнення у сфері боротьби з порушеннями авторських та суміжних прав і захисту об’єктів інтелектуальної власності доповіли представники Міністерства внутрішніх справ України, Державної митної служби України, Міністерства культури України, Міністерства аграрної політики України.

Члени Групи співпраці приділили багато уваги проблемі піратства в мережі Інтернет. З активною позицією як найбільш зацікавлені в подоланні цієї проблеми виступили правовласники: Асоціація музичної індустрії України, Українська антипіратська асоціація й Коаліція виконавців та продюсерів України. Усі без винятку учасники заходу погодилися з необхідністю більш тісної співпраці в питаннях боротьби з нелегальним контентом заради досягнення максимальних результатів у вирішенні цієї проблеми.

На завершення засідання Алекс Раян висловив щире сподівання щодо успішності майбутнього співробітництва й наголосив, що в разі подальшого виконання Плану спільних заходів з удосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні всі учасники цього складного процесу будуть задоволені його результатами.

Конструктивне обговорення актуальних проблем захисту авторського права і суміжних прав в Україні під час чергового засідання Групи співпраці дало можливість більш точно окреслити ті питання в цій сфері, які є на сьогодні нагальними й потребують максимальної зосередженості як державних органів, так і правовласників. На одностайну думку учасників засідання, з-поміж таких питань, перш за все, необхідність впровадження Плану спільних заходів, який якнайшвидше має активно втілюватися в життя.

Проведення наступного засідання українсько-американської Групи співпраці призначене на вересень – жовтень 2011 року.

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.