Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конкурси - Всеукраїнський конкурс "Винахід року" (2005-2016) - "Винахід року-2007" - Нагородження переможців


Нагородження переможців конкурсу "Винахід – 2007"

24 квітня 2008 року у Київському міському Будинку вчителя пройшли урочисті заходи приурочені до Міжнародного дня інтелектуальної власності.

Всі запрошені та гості свята мали можливість переглянути виставку присвячену історії витоків державної системи правової охорони інтелектуальної власності України, створену за ініціативою Державного департаменту інтелектуальної власності та ДП "Український інститут промислової власності" за участю Центрального державного архіву вищих органів влади і управління України.

Також, відбулася урочиста зустріч та нагородження переможців Всеукраїнського конкурс "Винахід – 2007", які зі своїми винаходами та новітніми технологіями є яскравим підтвердженням того, що наша держава має власний могутній інтелектуальний капітал в кожній галузі народного господарства.

Відкриттю урочистої частини передувала прес-конференція, в якій взяли участь: заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха, голова Державного департаменту інтелектуальної власності Микола Паладій, директор ДП "Український інститут промислової власності" Алла Жарінова.

Спікери прес-конференції привітали творчу еліту України з Міжнародним днем інтелектуальної власності, а також розповіли громадськості про здобутки та досягнення державної системи правової охорони інтелектуальної власності за останні сім років.

Микола Паладій зосередив увагу на тому, що в державі, на жаль, поки що немає чіткого механізму впровадження винаходів у виробництво. Але українські винахідники в усіх, без винятку, галузях народного господарства щорічно створюють фантастичні винаходи, які за кордоном користуються шаленим попитом: „Приємно відзначити те, що кожен рік, підбиваючи підсумки Всеукраїнського конкурсу „Винахід року”, ми можемо бачити, що інтелект в країні тільки примножується. Переможцями стають неймовірні технологічні розробки в науці, техніці, медицині, які б, без сумніву, за кілька років зробили нашу країну економічно багатою. Державі потрібно лише поставити мету та завдання, а інтелектуальна когорта України з ними впорається”.

Також, Микола Паладій зазначив те, що за 15-річний період функціонування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні забезпечено конституційне право кожного громадянина на результати своєї інтелектуальної діяльності: створено нормативно-правову базу у сфері інтелектуальної власності, що відповідає міжнародним нормам, розроблено ефективні механізми реалізації правових норм та сформовано дієздатну інфраструктуру, що забезпечує реалізацію державної політики у цій сфері. Це сприяло формуванню сучасного ринку інтелектуальної власності та стало одним із кроків вступу України до СОТ. А відтак, це надасть можливість нашій країні стати конкурентноспроможною державою на світовому ринку.

„Сьогодні для всіх творчих людей та українців загалом приємним досягненням є те, що за ініціативою європейської сторони з 2008 року Європейське патентне відомство (ЄПВ) переходить на новий рівень співробітництва з Україною, відповідно до якого наша країна розглядається як потенційний член ЄПВ. Майбутній вступ України до ЄПВ є першим кроком на шляху інтеграції до Європейського Союзу”, - підкреслив голова Держдепартаменту.

Про створення високоефективного патентно-інформаційного забезпечення на основі сучасних інформаційних технологій розповіла Алла Жарінова. Вона, зокрема, зазначила, що в патентній справі:

  • досягнуто високого ступеня автоматизації всіх процесів діловодства, впроваджено систему електронного технологічного документообігу для ведення діловодства за заявками на винаходи;
  • функціонують дві високоефективні автоматизовані системи (АС) „Винаходи” і „Знаки для товарів і послуг”, на основі яких здійснюється експертиза заявок на винаходи і торговельні марки;
  • розроблено універсальний пошуковий портал і нова інтегрована довідково-пошукова система для забезпечення уніфікованого доступу до різнорідних джерел інформації при проведенні експертизи заявок;
  • для потреб експертизи та громадськості (заявників) створено 10 інтерактивних баз даних з інформацією про національні об’єкти промислової власності, доступ до 9 з них – безкоштовний; створено 3 інформаційно-довідкові системи (ІДС) для оперативного надання заявникам відомостей через мережу Інтернет про стан діловодства за заявами.

Привітання з нагоди свята від Президента України зачитав Василь Лукомський, а від Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України та Генерального директора Всесвітньої організації інтелектуальної власності вітання оголосив перший заступник голови Держдепартаменту Володимир Жаров.

Під час урочистої частини вручено нагороди переможцям Всеукраїнського конкурсу "Винахід – 2007" у наступних номінаціях:

  • Абсолютна номінація "Кращий винахід року – 2007";
  • "Кращий винахід у регіоні";
  • Галузеві номінації;
  • "Кращий винахід – 2007 серед молоді".

Також, у рамках святкової програми, відзначалося 90-річчя правової охорони промислової власності України. На цю тему з доповіддю виступив перший заступник директора з наукових питань ДП „Український інститут промислової власності” Лев Глухівський.

Від державної системи правової охорони інтелектуальної власності всім гостям свята було презентовано "Пам’ятний знак" та книжку "На шляху до українського патенту 1918-2008".
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.