Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Державну службу призначено МПО та ОМПЕ (26.09.2013)


Державну службу призначено Міжнародним пошуковим органом
та Органом міжнародної попередньої експертизи

26 вересня 2013 року під час роботи 51-ї серії засідань Генеральної Асамблеї держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) було прийнято рішення про надання Державній службі інтелектуальної власності України (Державна служба) статусів Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи відповідно до Договору про патентну кооперацію (РСТ) й підписано Угоду між Державною службою та Міжнародним бюро ВОІВ про виконання Державною службою функцій Міжнародного пошукового органу (МПО) та Органу міжнародної попередньої експертизи (ОМПЕ) відповідно до РСТ.

Таким чином, результати 51-ї серії засідань, яка традиційно проходила в м. Женева, Швейцарська Конфедерація, з 23 вересня по 2 жовтня, для України стали великою перемогою міжнародного значення.

Участь у вищезазначеному заході брала делегація з Україні на чолі з Головою Державної служби Миколою Ковінею.

Також 2 жовтня 2013 року з робочим візитом Женеву відвідав Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко, який мав офіційну зустріч з Генеральним директором ВОІВ Френсісом Гаррі та долучився до вищезазначеної події.

Френсіс Гаррі високо оцінив роботу України та пообіцяв, що експерти ВОІВ й надалі надаватимуть професійну підтримку вітчизняним спеціалістам нашої держави. Він офіційно привітав делегацію України з призначенням Державної служби Міжнародним пошуковим органом та Органом міжнародної попередньої експертизи.

За словами Генерального директора ВОІВ, цей здобуток дозволив Україні посісти привілейоване місце серед 17 держав-членів ВОІВ, що мають такі самі статуси.

Микола Ковіня подію в Женеві прокоментував так: «Призначення Державної служби МПО/ОМПЕ забезпечить оперативність та якість підготовки звітів про міжнародний пошук і висновків міжнародної попередньої експертизи на міжнародному рівні. Також набуття згаданих статусів є вагомим фактором для вирішення таких стратегічних для держави завдань, як вихід національних винахідників і підприємств на світовий ринок технологій, залучення інвестицій до інноваційного сектора економіки, посилення позицій національних виробників наукоємної продукції перед іноземними компаніями всередині країни». На його переконання, набуття Державною службою статусів МПО/ОМПЕ сприятиме розвитку політичних, економічних, гуманітарних, правових, наукових зв’язків з іноземними державами та міжнародними організаціями, підвищенню її іміджу та піднесенню міжнародного авторитету України як держави з високим інтелектуальним потенціалом і сучасною системою правової охорони інтелектуальної власності.

Більш детально співпраця між Україною та ВОІВ розглядалася під час переговорів Миколи Ковіні з Френсісом Гаррі.

Під час зустрічі Голова Державної служби запевнив Генерального директора ВОІВ у тому, що Україна й надалі сумлінно виконуватиме свої міжнародні зобов’язання у сфері охорони прав інтелектуальної власності, а Державна служба як центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики України в зазначеній галузі та визначає перспективи розвитку в ній, у рамках своїх повноважень спрямовуватиме всі зусилля на забезпечення ефективного захисту прав інтелектуальної власності на території України та на міжнародному рівні.

Микола Ковіня розповів Ф. Гаррі про останні здобутки у сфері інтелектуальної власності та плани країни на майбутнє.

Френсіс Гаррі відзначив успішне виконання зобов’язань, узятих нашою державою в рамках ВОІВ, та повідомив про готовність останньої посилити взаємодію з Україною на важливих для нашої держави ділянках.

Довідка

Щорічна серія засідань Генеральної Асамблеї держав-членів ВОІВ є найважливішим заходом, що проводиться ВОІВ, і являє собою засідання її керівних органів, а саме Генеральної Асамблеї, Координаційного Комітету та Асамблей держав-учасниць Союзів, адміністративні функції яких виконує ВОІВ. У цьому заході беруть участь посадові особи, відповідальні за розробку політики, стратегічний розвиток сфери інтелектуальної власності, керівники відомств інтелектуальної власності країн світу, спостерігачі від авторитетних міжнародних організацій.

Представництво в зазначених органах надає можливість безпосередньо брати участь у регулюванні стратегічної направленості та діяльності ВОІВ, більш ефективно відстоювати інтереси України у сфері інтелектуальної власності, реалізовувати державну політику в зазначеній галузі та сприяє створенню позитивного іміджу нашої країни на міжнародній арені.

Основними питаннями цьогорічної серії засідань керівних органів ВОІВ є:

керівні органи та інституційні питання;
реалізація програми та фінансовий огляд; 
звіти про хід реалізації основних проектів; 
аудит і нагляд; 
комітети ВОІВ та міжнародна нормативна структура; 
глобальні послуги у сфері інтелектуальної власності; 
інші Асамблеї; 
кадрові питання.

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.