Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Нормативні і правові акти - Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів - Про затвердження Правил розгляду заявки на винахід та заявки на корисну модель


Звіт про відстеження результативності
наказу Міністерства освіти і науки України від 15.03.2002 № 197
«Про затвердження Правил розгляду заявки на винахід та заявки на корисну модель»

1. Вид та назва регуляторного акту

Наказ Міністерства освіти і науки України від 15.03.2002 № 197 «Про затвердження Правил розгляду заявки на винахід та заявки на корисну модель» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2002 р. за N 364/6652).

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Державна служба інтелектуальної власності України.

3. Цілі прийняття акта

Наказ Міністерства освіти і науки України від 15.03.2002 № 197 «Про затвердження Правил розгляду заявки на винахід та заявки на корисну модель» (далі – Наказ) розроблений відповідно до Закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" (далі - Закон), Паризької конвенції з охорони промислової власності від 20 березня 1883 року, яка є чинною на території України з 25 грудня 1991 року, Договору про патентну кооперацію, підписаного 19 червня 1970 року, який є чинним на території України з 25 грудня 1991 року, з метою встановлення порядку розгляду і проведення експертизи заявок на видачу патентів на винаходи (секретні винаходи) і патентів на корисні моделі (секретні корисні моделі).

Наказ передбачає державне регулювання питань, пов’язаних з розглядом і проведенням експертизи заявок на видачу патентів на винаходи (секретні винаходи) і патентів на корисні моделі (секретні корисні моделі).
Цілями регулювання є:

вдосконалення порядку розгляду та проведення експертизи заявок на видачу патентів на винаходи (секретні винаходи) і патентів на корисні моделі (секретні корисні моделі).

4. Строк виконання заходів з відстеження Жовтень 2011 року.

5. Тип відстеження

Періодичне.

6. Метод одержання результатів відстеження

Для проведення періодичного відстеження використовувався статистичний метод одержання результатів відстеження.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності Наказу здійснювалося шляхом аналізу офіційної статистичної інформації, що надається у встановлених законодавством порядку та строки державним закладом експертизи заявок на об’єкти промислової власності.

В якості статистичних показників були визначені наступні показники результативності:
кількість поданих заявок.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Показники результативності

2009 рік

2010 рік

2011 рік (9 місяців)

кількість поданих заявок

14024

15997

11580


9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Діюче законодавство України у сфері правової охорони винаходів і корисних моделей, відповідаючи загальним принципам та нормам міжнародного права, встановлює порядок розгляду заявки на винахід (секретний винахід) та корисну модель (секретну корисну модель).

Однак практика застосування таких норм засвідчує, що діючі положення потребують удосконалення, зокрема приведення у відповідність до Цивільного кодексу України, встановлення порядку розгляду заявок, поданих в електронній формі, тощо.

Наказ дає можливість запровадити дієві механізми державного регулювання сфери правової охорони винаходів і корисних моделей, удосконалення механізму проведення експертизи заявок на видачу патентів України на винаходи і корисні моделі, що сприятиме забезпеченню прав та законних інтересів суб’єктів права інтелектуальної власності.

Голова Державної служби
інтелектуальної власності України                                                                          М.В.Паладій

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.