Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Тренінг "Підготуй викладача" (29.09-03.10.2014)


В рамках проекту ЄС "Twinning" відбувся тренінг "Підготуй викладача"

З 29 вересня по 3 жовтня відбувся перший з п’яти навчальних курсів для експертів Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ») у рамках реалізації проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» (Twinning), а саме його компонента «Посилення професійних навичок експертів з об’єктів промислової власності».

Фахівці Іспанського відомства з питань патентів та торговельних марок (ІВПТМ) – голова відділу розгляду апеляцій Луїс Хімено Ольсіна, технічний радник з питань міжнародного співробітництва патентного департаменту Хавьєр Вера Роа, патентний експерт Марта Марія Гарсіа Гонсалез – провели перший тижневий навчальний курс під назвою «Підготуй викладача».

Цей навчальний модуль було розроблено для підготовки експертів-наставників, які зможуть розробляти навчальні програми для вступних курсів і виступати в якості викладачів. Учасниками заходу стали експерти відділень експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем і експертизи заявок на позначення та промислові зразки.

Вітаючи присутніх з початком реалізації нового компонента проекту Twinning, його постійний радник Пабло Роденас коротко повідомив учасникам конференції про цільову аудиторію та окреслив програму п’ятитижневого навчального курсу. Він також подякував фахівцям українського відомства за всебічну співпрацю. Пабло Роденас нагадав присутнім, що проекти програм п’яти навчальних модулів для експертів були узгоджені 21 – 27 липня 2014 року під час робочого візиту експертів ІВПТМ до Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) та ДП «УІПВ».

Фахівці ДП «УІПВ» – заступник директора з питань експертизи Наталія Петрова, начальник відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та ТІМ Федір Луценко й начальник відділення експертизи заявок на позначення та промислові зразки Лариса Плотнікова – погодили зміст і порядок денний навчальних заходів.

– Ми дуже вдячні за проведену роботу та ефективні робочі зустрічі, завдяки яким, зокрема, було розроблено й програму посилення професійних навичок експертів. Сподіваємося, що зусилля фахівців ІВПТМ, які складали цю навчальну програму та будуть викладачами курсу, виправдаються за рахунок отримання експертами ДП «УІПВ» корисних знань. Розраховуємо на активність аудиторії, постійний обмін досвідом, чисельність цікавих конкретних прикладів з практики тощо для закріплення отриманих результатів навчання. По проходженні курсу слухачам буде вручено відповідні дипломи, – підсумував Пабло Роденас.

Усі учасники отримали роздаткові матеріали зі звітом про роботу щодо розробки навчальних програм і програмою п’ятитижневого навчального курсу.

Виклад матеріалу першого навчального модуля розпочався з детального розгляду загальних понять і концепцій інтелектуальної власності (об’єкти промислової власності – винаходи, торговельні марки, промислові зразки, географічні зазначення; Паризька конвенція та угода ТРІПС; економічна цінність інтелектуальної власності).

Протягом тижня експерти ДП «УІПВ» ознайомилися також з низкою інших важливих тем:

1. Патенти: отримання статусів Міжнародного пошукового органу, Органу міжнародної попередньої експертизи, національна стадія; Європейська патентна конвенція: загальні концепції, затвердження патенту на національному рівні.
2. Патенти: патентний документ: опис, розробка, вимоги (розгляд і підготовка вимог, технічні особливості, комплексні вимоги).
3. Патенти: критерії патентоспроможності (новизна, винахідницький рівень, промислова придатність), єдність винаходу, підготовка звітів, модифікації під час експертизи.
4. Торговельні марки: абсолютні підстави для відмови, відносні підстави для відмови.
5. Торговельні марки: недобросовісне використання, попереднє/пріоритетне використання.
6. Промислові зразки: вимоги до захищеності; кримінальний і цивільний захист та правопорушення.

Окрім модуля «Підготуй викладача», до кінця року на експертів чекає ще чотири тижневі семінари, включаючи окремий тренінг для представників Апеляційної палати Державної служби.

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.