Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінари ЄВРО 2012 (2012 рік) - м.Київ (11 травня 2012 року)


Регіональний науково-практичний семінар
на тему "Набуття і захист прав інтелектуальної власності
Об’єднання європейських футбольних асоціацій та його комерційних партнерів"

(м.Київ, 11 травня 2012 року) 

11 травня 2012 року в Києві відбувся черговий семінар із серії регіональних науково-практичних семінарів, присвячених розгляду питань набуття й захисту прав інтелектуальної власності Об’єднання європейських футбольних асоціацій (УЄФА) та його комерційних партнерів під час підготовки та проведення фінального турніру чемпіонату Європи з футболу УЄФА ЄВРО – 2012™.

Організатори – Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба) і Державне підприємство "Український інститут промислової власності" (ДП "УІПВ").

Тематика семінару була спрямована на обговорення практичних питань організації захисту прав інтелектуальної власності під час підготовки та проведення фінального турніру Чемпіонату Європи з футболу УЄФА ЄВРО – 2012™, зокрема випадків протизаконної комерційної діяльності, яка завдає шкоди УЄФА. Протягом квітня такі заходи пройшли також у Харкові та Донецьку.

Участь у роботі науково-практичного семінару взяли фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності України, представники Київської обласної державної адміністрації, Державної митної служби України, Міністерства внутрішніх справ України, а також патентні повірені, адвокати, юристи, працівники засобів масової інформації, бізнесові кола та інші зацікавлені особи.

Розпочинаючи захід, заступник Голови Державної служби Володимир Дмитришин наголосив на особливій актуальності теми семінару. Він зазначив, що минув період підготовчої роботи й розпочалася фаза проведення чемпіонату, тож питання захисту прав інтелектуальної власності УЄФА в Україні виходять на перший план.

– Як відомо, Україна надала гарантії щодо забезпечення захисту прав УЄФА на його інтелектуальну власність та репутацію. Вимоги УЄФА стосувалися, зокрема, і певного спеціального режиму експертизи, яким передбачається робота над заявкою на об’єкти права інтелектуальної власності не одного експерта, а групи. І саме в такому режимі наразі здійснює експертизу ДП "УІПВ", активно співпрацюючи з юридичними представниками УЄФА.

Нам усім хотілося б, щоб громадяни України та її гості зберегли про ці спортивні змагання якнайкращі спогади. А тому слід докласти максимальних зусиль до вирішення всіх питань щодо захисту прав інтелектуальної власності УЄФА, – наголосив Володимир Дмитришин.

Він ознайомив учасників з основними заходами, які проводяться Державною службою в напрямі забезпечення набуття й захисту прав інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів. Зокрема зазначив, що з усіма нормативно-правовими актами й методичними виданнями щодо захисту прав інтелектуальної власності УЄФА, а також автоматизованою базою даних інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної служби.

Модератором заходу виступив директор ДП "УІПВ" Юрій Петров.

Володимир Дмитришин

Наталія Ковалішина

Юрій ПетровНаталія Ковалішина, заступник начальника головного управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики – начальник управління інноваційної політики Київської міської державної адміністрації (КМДА), – також привітала учасників заходу. За її словами, роботу з підготовки до проведення чемпіонату Європи з футболу в КМДА здійснювало спеціальне головне управління:

– Проведено значний комплекс робіт, і надзвичайно важливо, що ми постаралися налагодити ефективну співпрацю між профільними управліннями, представники яких беруть участь і в сьогоднішньому семінарі. Це й МВС України, і Державна митна служба України (Держмитслужба), і Державна служба та ДП "УІПВ", фахівцям яких особисто хочу подякувати за співпрацю й усебічну допомогу в організації проведення Чемпіонату з футболу ЄВРО – 2012.

Можливості Держмитслужби щодо захисту прав інтелектуальної власності УЄФА висвітлив у своїй доповіді начальник сектора з питань захисту прав інтелектуальної власності Київської регіональної митниці Олександр Стельнякович.

Перед учасниками семінару виступили фахівці ДП "УІПВ".

Заступник директора з правового забезпечення Ірина Василенко проаналізувала сучасний стан відповідної нормативно-правової бази.

Марія Василенко, начальник відділення розробки законодавства у сфері промислової власності, у своїй презентації висвітлила питання паразитичного маркетингу як виду протизаконної діяльності та окреслила засоби боротьби з ним. Зокрема, доповідач навела приклади випадків паразитичного маркетингу, які було зафіксовано під час проведення значимих спортивних заходів.

Інна Костенко, начальник відділу заходів з охорони інтелектуальної власності, представила аудиторії тему "Програма охорони прав, пов’язаних з проведенням чемпіонату УЄФА ЄВРО – 2012".

Ірина Василенко

Марія Василенко

Інна Костенко

Головний спеціаліст сектора моніторингу правозастосування відділення організації захисту прав Ірина Атаманова розповіла про автоматизовану базу даних інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів. Відомості цієї бази даних оприлюднені на офіційному веб-сайті: http://base.ukrpatent.org/searchEURO2012/.

Основні положення рекомендацій для ЗМІ з використання офіційних знаків УЄФА проаналізувала у своїй доповіді Наталія Порохніцька – головний спеціаліст відділу заходів з охорони інтелектуальної власності.

Також на семінарі виступив провідний юрисконсульт підприємства «ПрАТ "Україна Футбол Інтернешнл"» Андрій Катеринчук, який розповів слухачам про особливості практики захисту прав інтелектуальної власності у Федерації футболу України як приймаючій асоціації.

Семінар пройшов у режимі активного діалогу, учасники обговорили широке коло актуальних питань та проблемних ситуацій, які виникають на останньому етапі підготовки до чемпіонату. Доповідачам довелося відповісти на численну кількість запитань аудиторії.

Наступний семінар з питань набуття та захисту прав інтелектуальної власності УЄФА відбудеться у Львові 16 травня 2012 року.

   

   

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.