Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Круглі столи - Круглий стіл щодо перегляду постанови КМУ від 5 лютого 2014 року № 55 «Про внесення змін до постанови КМУ від 27 червня 2003 року № 992» (16 жовтня 2015 року)


Круглий стіл щодо розмірів відрахувань, сплачуваних виробниками й імпортерами обладнання та матеріальних носіїв відповідно до постанови КМУ № 55

 16 жовтня 2015 року в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) відбувся круглий стіл з перегляду Постанови Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2014 року № 55 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 року № 992».

Захід відкрила Голова ДСІВ Алла Жарінова, яка звернулася із вступним словом до учасників круглого столу.

– Хочу подякувати Вам за те, що знайшли можливість взяли участь в обговоренні щодо необхідності перегляду постанови КМУ № 55. Зазвичай відстеження результатів нормативно-правового акту відбувається формально, без залучення зацікавлених сторін. Такий підхід для ДСІВ є неприйнятним. Ми працюємо відкрито та прозоро. Використовуючи усі можливості процедури повторного відстеження результативності, у нас є можливість, зокрема, обговорити питання застарілого переліку обладнання та матеріальних носіїв.

Також Алла Жарінова запропонувала колегам у рамках круглого столу обговорити пропозицію представників творчої сфери щодо створення та забезпечення функціонування фонду розвитку культури, одним із фінансових наповнень якого, на їх думку, могла б стати частина коштів по зборам з чистих носіїв.

– Для предметного обговорення такої можливості потрібно, перш за все, зустрітися із зацікавленою громадськістю, вивчити світовий досвід та з’ясувати можливість створення прозорого, самостійного й незалежного від держави фонду розвитку культури, – наголосила Голова ДСІВ.

У свою чергу начальник управління державного нагляду за дотриманням законодавства у сфері інтелектуальної власності ДСІВ Антоніна Малиш зазначила, що минув рік після внесення відповідних змін до постанови № 55 КМУ. Тому відповідно до закону про засади державно-регуляторної політики у сфері господарської діяльності ДСІВ зобов’язана провести повторне відстеження результативності регуляторного акта:

– Це дозволить підтвердити необхідність існування відповідного нормативно-правового документа, його ефективність, а також з’ясувати реакцію суб’єктів господарювання на чинні розміри відрахувань. Якщо від зацікавлених сторін надійдуть змістовні пропозиції, ми за результатами повторного відстеження повинні будемо розробити відповідні зміни до зазначеної постанови, – прокоментувала своє твердження Антоніна Малиш.

Запрошені на круглий стіл представники суб’єктів господарювання, які мають досвід застосування на практиці зазначеного нормативно-правового акта, – а це Європейська Бізнес Асоціація (представники компаній імпортерів), провідні організації колективного управління, асоціація «Музична індустрія України» – активно долучилися до діалогу. Вирішено, що перед тим, як говорити про збільшення відсотків розмірів відрахувань за чистими носіями або про якусь іншу диференціацію, усі присутні мають упродовж двох тижнів надали до ДСІВ відповідне обґрунтування своєї позиції. Після цього буде знову проведений відповідний круглий стіл у ДСІВ.

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.