Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Круглі столи - Круглий стіл "Охорона інтелектуальної власності на тимчасово окупованій території АР Крим. Проблеми і можливі способи розв’язання" (22 липня 2014 року)


Фахівці обговорили питання реалізації та захисту прав інтелектуальної власності на тимчасово окупованій території

22 липня 2014 року в Державній службі інтелектуальної власності України (Державна служба) відбувся круглий стіл на тему: «Охорона інтелектуальної власності на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим. Проблеми і можливі способи розв’язання».

Учасниками заходу були провідні фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності, а також широке коло громадськості – представники в справах інтелектуальної власності (патентні повірені), судові експерти, юристи, адвокати й інші фахівці цієї сфери. Підставою організації та проведення круглого столу стали численні звернення до Державної служби представників громадськості з питань реалізації та захисту прав інтелектуальної власності на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Захід відкрила заступник начальника управління правового забезпечення та захисту прав – начальник відділу промислової власності Державної служби та модератор круглого столу Інна Шатова. Вона, зокрема, привітала аудиторію – а це представники державної системи правової охорони інтелектуальної власності й громадськості, юристи, експерти, патентні повірені – і зазначила: «Рівень присутніх фахівців говорить про важливість та актуальність проведення круглого столу на проголошену тему. Особисто від себе та від імені державної системи правової охорони ІВ дякую вам за підтримку заходу та за визначення проблемних питань, що підлягають детальному обговоренню та вирішенню на професійному рівні».

Також Інна Шатова у своєму вітальному слові побажала всім конструктивного діалогу та закликала до висловлення конкретних пропозицій щодо подолання тих складностей, які нині простежуються у сфері інтелектуальної власності.

Інна Шатова відзначила, що на сьогодні в Україні склалася надзвичайно непроста ситуація – як у політичному, так і в правовому полі, – оскільки територія Автономної Республіки Крим зазнала окупації. Питання правового режиму на окупованій території було врегульовано Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року. Зокрема, стаття 1 цього закону проголошує, що тимчасово окупований регіон є невід’ємною частиною території України й на нього поширюється дія Конституції та законів України. Водночас реалізація норм законодавства України, зокрема в галузі інтелектуальної власності, на зазначеній території є ускладненою. Крім того, модератор заходу окреслила питання, які потребували обговорення, виголошення експертної думки учасників круглого столу та конструктивних пропозицій щодо вирішення:

  1. Листування із заявниками та власниками охоронних документів на об’єкти промислової власності, їх представниками, які проживають чи мають постійне місцезнаходження в АР Крим та м. Севастополь.
  2. Сплата відповідних зборів та мит заявниками та власниками охоронних документів в АР Крим та м. Севастополь.
  3. Зміна поштових індексів в АР Крим та м. Севастополь та зазначення в заяві коду держави згідно зі стандартом ВОІВ ST.3.
  4. Охорона географічних зазначень походженням з АР Крим.
  5. Права попереднього користувача в разі використання об’єкта права інтелектуальної власності лише на території АР Крим.
  6. Використання знаків для товарів і послуг в АР Крим (чи вважається таке використання використанням знаків в Україні). Конфлікт використання інших об’єктів права інтелектуальної власності на території АР Крим.
  7. Урахування соціологічного опитування, проведеного на території АР Крим, під час визнання знака для товарів і послуг добре відомим в Україні.
  8. Територіальність правової охорони міжнародних знаків для товарів і послуг за Мадридською системою.
  9. Різне.

 

 

Представники ДП «УІПВ» – начальник відділення розробки законодавства у сфері промислової власності Марія Василенко, заступник директора з інформаційно-технічного забезпечення експертизи Сергій Мосов та заступник директора з питань експертизи Наталія Петрова – поінформували присутніх про ситуацію щодо оплати заявниками, власниками охоронних документів, їхніми представниками, що проживають на окупованій території, відповідних зборів і мит, щодо листування з ними тощо та розповіли про заходи, здійснені закладом експертизи для врегулювання проблем.

Фахівці системи правової охорони інтелектуальної власності відповіли на запитання учасників круглого столу щодо розгляду судових спорів у сфері інтелектуальної власності судами АР Крим, щодо діяльності патентних повірених, які проживають на цій території, тощо.

Обговорення винесених на порядок денний питань викликало жваву дискусію присутніх. За результатами роботи заходу було вирішено, що до 1 серпня 2014 року учасники зустрічі сформулюють і нададуть Державній службі відповідні пропозиції щодо можливих шляхів вирішення розглянутих на круглому столі питань. Надані пропозиції будуть опрацьовані фахівцями Державної служби з метою прийняття рішень щодо реалізації слушних рекомендацій.

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.