Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Круглі столи - Круглий стіл на тему «Порядок визнання права попереднього користування на промисловий зразок» (9 квітня 2015 року)


Промисловий зразок: право попереднього користування

9 квітня 2015 року в Державному підприємстві «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ») відбувся круглий стіл на тему «Порядок визнання права попереднього користування на промисловий зразок».

Тема заходу, організованого Державною службою інтелектуальної власності України (ДСІВ), зібрала широке коло фахівців сфери інтелектуальної власності й представників зацікавленої громадськості.

Присутні обговорили особливості застосування права попереднього користування до такого об’єкта інтелектуальної власності, як промисловий зразок.

Активну участь у круглому столі взяли начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВ Інна Шатова, головний державний інспектор відділу захисту прав інтелектуальної власності та експортного контролю Департаменту організації митного контролю та оформлення Державної фіскальної служби України Олексій Гашицький, Президент ВГО «Асоціація адвокатів України» Олег Чернобай.

Зокрема, Олег Чернобай виступив з доповіддю про сутність права попереднього користування, окреслив способи й порядок застосування такого права, звернув увагу на діяльність тих об’єктів, які у своїй діяльності мають справу з порушеннями відповідних прав,– судів, МВС, митних органів.

Він наголосив на проблемах так званого патентного тролінгу, зазначивши про ситуації на митному кордоні, коли митники стикаються з діями недобросовісних реєстраторів.

До обговорення долучилися й інші учасники заходу, пропонуючи різні варіанти та механізми врегулювання проблемних ситуацій, що виникають у випадках застосування права попереднього користування.

Підсумовуючи захід, Інна Шатова подякувала учасникам за активну дискусію та зазначила, що результати обговорення будуть узяті до уваги під час розробки законопроекту про внесення змін у Закон України «Про охорону прав на промислові зразки». З її слів, загальне обговорення зазначеного документа відбудеться найближчим часом.

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.