Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Круглі столи - Круглий стіл "Охорона та захист прав інтелектуальної власності у Державному концерні "Укроборонпром": стан, актуальні питання та шляхи удосконалення" (25 листопада 2014 року)


Інтелектуальна власність як вагомий важіль вітчизняного оборонно-промислового комплексу

25 листопада 2014 року в приміщенні Державного підприємства "Український інститут промислової власності" (ДП "УІПВ") відбувся круглий стіл на тему «Охорона та захист прав інтелектуальної власності у Державному концерні "Укроборонпром": стан, актуальні питання та шляхи удосконалення». Серед учасників заходу були представники керівництва та структурних підрозділів Державного концерну "Укроборонпром" (ДК "Укроборонпром"), генеральні й головні конструктори, представники керівництва Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба), керівники та фахівці ДП "УІПВ".

Круглий стіл відкрив перший заступник директора ДП "УІПВ" Станіслав Фролов. Він відзначив актуальність питань захисту ІВ у сфері оборонної промисловості, яка сьогодні не випадково є предметом підвищеної уваги з боку суспільства та держави, оскільки має якнайскоріше вирішувати нинішні проблеми. За словами Станіслава Фролова, керівництво державних закладів сфери ІВ та керівництво ДП "УІПВ" цим заходом розпочинають активний діалог, кінцевою метою якого є створення ефективних механізмів управління інтелектуальними активами в оборонній промисловості країни.

Любов Висоцька

Станіслав Фролов

У свою чергу заступник Голови Державної служби Любов Висоцька зазначила, що органи державної влади у сфері ІВ підтримують нові кроки у вказаному напрямі й усіляко сприятимуть збереженню новітніх розробок та інноваційних надбань українського ВПК.

Заступник директора департаменту управління активами ДК "Укроборонпром" Сергій Уланівський висловив сподівання, що круглий стіл стане початком активної та плідної співпраці, у результаті якої відбудуться позитивні системні зміни у сфері охорони прав ІВ в оборонній галузі.

Сергій Мосов

Сергій Уланівський

Модератором круглого столу виступив Сергій Мосов, заступник директора ДП "УІПВ" з інформаційно-технічного забезпечення експертизи. Він окреслив основний шлях вирішення проблем, які склалися у сфері ІВ у ДК "Укроборонпром", – шлях побудови системи інтелектуальної безпеки, яка забезпечить захист та збереження інтелектуальних активів концерну та надасть його розробкам можливість складати гідну конкуренцію на світовому ринку. Сергій Мосов звернув увагу учасників круглого столу на те, що за останні п’ять років підприємства концерну демонструють рекордно низький рівень спроможності захисту інтелектуальної власності. З 2009 року статистичні показники реєстрації демонструють гальмування інноваційних процесів в оборонній сфері. У якості одного з напрямів вирішення проблеми пропонується створення єдиного органу управління активами ІВ в складі ДК "Укроборонпром", до функцій якого буде належати аудит наявних активів ІВ, захист і правова охорона новітніх розробок у тісній співпраці з державою, заохочення винахідників до нових розробок, створення передумов для виходу продукції на міжнародні ринки у відповідних сегментах тощо.

У подальших доповідях круглого столу було детально розкрито механізми виявлення українських "патентів-втікачів" за кордоном (Олексій Васильєв, директор компанії "Інформатіо"), оформлення майнових прав ІВ на ОПВ на різних стадіях розробки та виробництва й обговорено правові наслідки відсутності охорони прав (Тетяна Трембовецька, директор патентно-юридичного агентства "Голдмарк"). Також ішлося про облік та аудит нематеріальних активів підприємств та установ (Наталія Науменко, директор аудиторської компанії "Компас"), оцінювання нематеріальних активів як першу стадію керування власними активами ІВ, розрахунок економічного ефекту та вартості згідно з міжнародними стандартами за допомогою незалежних оцінювачів (Тетяна Павлюк, президент ВГО "Федерація оцінювачів бізнесу та інтелектуальної власності").

Усі доповіді були проілюстровані прикладами з практичного досвіду фахівців і викликали неабияку зацікавленість аудиторії. Доповідачам була поставлена велика кількість додаткових запитань, обговорення яких час від часу переростало в жваву дискусію, що ще раз підтвердило актуальність теми круглого столу. 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.