Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Круглі столи - Круглий стіл з питань протидії неправомірному використанню об’єктів авторського права та суміжних прав, власниками прав на які є телеканали (8 квітня 2015 року)


ДСІВ, правоохоронні органи та телекомпанії об'єднають зусилля в боротьбі з медіа-піратством

8 квітня 2015 року в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) відбувся круглий стіл, присвячений питанню протидії неправомірному використанню об’єктів авторського права та суміжних прав, власниками прав на які є телеканали.

Головна мета заходу – об’єднати зусилля Державної служби інтелектуальної власності України, медіа-бізнесу та правоохоронних органів у боротьбі з піратством у телевізійній індустрії.

«Ми підтримали ініціативу представників медіа-груп провідних українських телеканалів та спільно з ними організували цей круглий стіл. Служба готова стати майданчиком для обговорення всіх питань, що стосуються інтелектуальної власності (ІВ). І найперше, що нам потрібно зараз зробити, – це об’єднати зусилля для ефективної протидії піратам, котрі порушують права правовласників у медіа-галузі», – наголосила Голова ДСІВ Алла Жарінова

Регіональний аташе з питань інтелектуальної власності в Росії, СНД та Грузії Дональд Таунсенд схвалив таку пропозицію та зазначив, що американський уряд буде всіляко підтримувати Україну в боротьбі з піратами у сфері ІВ. Крім того, він зауважив, що вже бачить позитивні зміни в законотворчій базі, що перш за все стосується законопроекту, розробленого ДСІВ, який забезпечить захист прав ІВ в мережі Інтернет.

«Без захисту прав українських правовласників та виробників контенту економіка України ніколи не стане інноваційною, і саме тому дуже важливо захищати права ІВ», – наголосив Таунсенд.

Директор ТОВ «Медіа Група Україна» Євген Лященко та директор зі стратегічного розвитку медіа групи StarLightMedia Федір Гречанінов зазначили, що єдине правильне рішення – це якнайшвидше спільними зусиллями з Державною службою та правоохоронними органами розпочати вжиття заходів для вирішення проблем медіа-індустрії – супутникового кардшарінгу, піратства в мережах провайдерів кабельного ТБ та мережі Інтернет.

У свою чергу, представник МВС України Віталій Паньков запевнив, що така плідна співпраця полегшить боротьбу з піратством у сфері ІВ та зробить її більш ефективною.

Крім того, за його словами, телевізійникам потрібно зробити все можливе, щоб налаштувати суспільство на свідомий вибір якісних платних послуг замість піратських. 

Заступник начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Генпрокуратури України Сергій Яковенко повідомив, що на цей час в різних регіонах країни розслідується понад 60 кримінальних проваджень за ст. 176 ККУ «Порушення авторського права і суміжних прав», частина з яких вже направлена до суду.

Він також закликав правовласників звертатися до правоохоронних органів із заявами про виявлення злочину, у яких обов'язково зазначати розмір завданих їм збитків. Це дозволить розпочати кримінальне провадження та в подальшому притягнути правопорушників до відповідальності.

У підсумку зустрічі Голова ДСІВ запросила представників медіа- індустрії до обговорення законопроектів, які стосуються сфери ІВ. За словами Алли Жарінової, саме прозоре та дієве законодавство поступово допоможе вирішити проблему з піратством у галузі ІВ в Україні. Вона також закликала медійників долучитися до створення механізмів протидії піратству через інформаційні, просвітницькі та рекламні заходи.

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.