Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Круглі столи - Круглий стіл "Практика визнання недійсними прав інтелектуальної власності в судовому порядку" (28 грудня 2016 року)


Тема до розгляду – визнання недійсними прав ІВ в судовому порядку

28 грудня 2016 року на базі Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) проведено круглий стіл на тему: «Практика визнання недійсними прав інтелектуальної власності в судовому порядку». Організаторами заходу виступили Державна служба інтелектуальної власності України (ДСІВ) та Укрпатент.

Головною метою зустрічі стало ознайомлення представників у справах інтелектуальної власності та широкого кола юридичних і фізичних осіб з особливостями визнання недійсними прав інтелектуальної власності (ІВ) у судовому порядку. Аудиторію круглого столу, яка налічувала понад 70 осіб, склали патентні повірені, юристи, фахівці з інтелектуальної власності, представники освітніх та наукових закладів.

На початку заходу начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВ Інна Шатова, яка виконувала роль модератора круглого столу, відзначила важливість та актуальність запропонованої до розгляду тематики. Зі свого боку директор з розвитку відносин інтелектуальної власності Укрпатенту Анатолій Горнісевич окреслив основні проблеми в судочинстві, пов’язані із захистом прав ІВ на сучасному етапі, та висловив сподівання, що конструктивний діалог учасників обговорення сприятиме найбільш ефективній реалізації зазначених механізмів.

Анатолій Горнісевич та Інна Шатова

Основну програму круглого столу відкрив начальник відділу організації захисту прав та розгляду звернень громадян Укрпатенту Микола Потоцький, який запропонував аудиторії огляд правових позицій судів у справах про визнання недійсними прав ІВ. Доповідач висвітлив основні проблеми захисту прав ІВ, акцентувавши увагу на питаннях підвідомчості спорів, позовної давності; розглянув практику забезпечення позовів, вказавши на можливість зловживань та створення умов, за яких ДСІВ не може виконувати судові рішення; запропонував шляхи вирішення проблеми, з-поміж яких моніторинг реєстру судових рішень. Під час доповіді були наведені приклади розгляду відповідних судових справ.

Продовжила програму доповідь заступника начальника відділу організації захисту прав та розгляду звернень громадян Укрпатенту Людмили Запорожець, яка розкрила основні аспекти конфлікту прав на торговельні марки та фірмові найменування. Зокрема, було розглянуто сутність фірмових найменувань, недоліки законодавчого забезпечення, пов’язані з їх використанням на території України, наведено приклади судових справ, ініційованих в Україні власниками фірмових найменувань іноземного походження. Обговорювалося й питання коректного визначення моменту початку використання найменування на території України.

Основною темою доповіді головного фахівця відділу організації захисту прав та розгляду звернень громадян Укрпатенту Вадима Ресенчука стали питання судового захисту комп’ютерних програм та їх реєстрації як об’єктів авторського права. Доповідач окреслив особливості державної реєстрації в цьому випадку, проаналізував нормативно-правову базу, а також відзначив основні недоліки практики судочинства (ішлося про вимогу скасування реєстрації об’єкту ІВ, яка не є обов’язковою). Фахівець звернув увагу на брак усталеної практики прийняття рішень вищих судових органів у цій сфері та неодностайність висновків на рівні перших інстанцій, навівши приклади розгляду відповідних справ.

Аудиторія взяла активну участь в обговоренні й поставила доповідачам змістовні запитання, спираючись на досвід з власної практики. Присутні запропонували обговорити додаткові аспекти захисту визнання недійсними прав ІВ в судовому порядку. На завершення круглого столу Інна Шатова подякувала колегам, висловивши сподівання, що програма заходів наступного року продовжить традиції висвітлення актуальних питань сфери ІВ.

 

Микола Потоцький

Людмила Запорожець

Вадим Ресенчук

Круглий стіл

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.