Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (19-30 липня 2010 року) - Щоденник - Інтерв'ю - Тшиманга Конголо


Літній школі з ІВ в Україні бути й надалі

Про враження щодо роботи Міжнародної літньої школи з інтелектуальної власності (ІВ) ВОІВ, яка проходить в м. Одеса з 19 по 30 липня 2010 року, в інтерв’ю для веб-порталу Держдепартаменту розповів виконуючий обов’язки заступника директора Всесвітньої академії ВОІВ, керівник програм професійної підготовки Тшиманга Конголо.
Тшиманга Конголо
В Академії ВОІВ Ви координуєте питання професійної підготовки спеціалістів у сфері ІВ. Як Ваша організація співпрацює в цьому напрямі з Україною? – Усього наша Академія має понад 15 регіональних програм розвитку для проведення відповідних навчань. Я хотів би виділити серед них ті, які присвячені правовій охороні промислової власності та захисту авторських прав, – до них ми активно залучаємо фахівців з України. Також розвиваємо зв’язки з Інститутом інтелектуальної власності ОНЮА, маємо програму співробітництва, яка передбачає, зокрема, організацію курсів дистанційної освіти для підготовки фахівців з ІВ українською мовою.

Чи задоволені Ви результатами роботи зі студентами? – Літня школа – це не семінар і не робоча група: сама організація навчання повинна передбачати активну взаємодію між студентами та викладачем, дискусію, моделювання ситуацій. Приємно здивований та задоволений рівнем підготовки студентів і їх готовністю вирішувати проблеми, ставити запитання, відстоювати власну думку. Усе проходить навіть краще, аніж я сподівався.

Які маєте враження від організації навчання в Одесі? Чого побажаєте випускникам школи з ІВ-2010?
– Зважаючи на прекрасну організацію навчання та відмінні його результати, можу сказати, що літній школі з ІВ в Україні бути й надалі. Перспективи для розвитку якнайкращі. Досвід підказує, що після закінчення школи з ІВ на професійному шляху студентів усе тільки починається. Багато слухачів, які до навчання жодним чином не були причетними до питань ІВ, змінюють напрям діяльності та пов’язують професійне життя зі сферою ІВ. Я вдячний і Держдепартаменту ІВ та ОНЮА за гарну організацію цього заходу. Запевняю, що ВОІВ та, зокрема, Академія докладуть усіх зусиль для продовження й поглиблення нашої співпраці з Україною в питаннях підготовки спеціалістів у сфері ІВ. Ми бачимо надзвичайне прагнення до подальшого розвитку в цьому напрямі з боку українських колег та всіляко підтримуємо таке їх бажання.

Можливо, у Вас уже є плани щодо організації школи з ІВ на наступний рік?
– Так, звичайно, уже маю певні думки – і щодо тематичного наповнення програми, і щодо викладацького складу. Це стосується абсолютно всіх літніх шкіл, які проводяться в 10 країнах світу. Можливо, кількість їх збільшиться в найближчому майбутньому. Навчання триває, тож маємо підґрунтя для нових ідей і задумів. Від Академії ВОІВ дякую Україні за можливість організувати навчання студентів в Одесі, за створення комфортних умов для роботи й талановитих фахівців. Основна мета Академії – поширювати в суспільстві знання щодо питань ІВ, можливостей якнайефективнішого її використання для покращення життя людей. І Україна допомагає Академії здійснити ці завдання.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.