Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Реагування на критику - Коментар щодо відеосюжету: “Україна розплачується за статус "піратської" країни”


Коментар першого заступника Голови Олексія Янова щодо відеосюжету: “Україна розплачується за статус "піратської" країни”

Останнім часом у вітчизняних засобах масової інформації, зокрема на телеканалі ICTV (“Факти”, 22.05.2013, 18:45, репортаж на тему: “Україна розплачується за статус "піратської" країни”), була озвучена інформація про те, що Україна є найбільшим порушником прав інтелектуальної власності у світі. Щодо таких сюжетів перший заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) Олексій Янов зазначає:

У двосторонніх відносинах з Україною Сполучені Штати Америки приділяють особливу увагу питанням захисту прав інтелектуальної власності. Факт того, що 1 травня 2013 року Офіс торговельного представника США присвоїв нашій державі статус „Пріоритетної іноземної країни” („Priority Foreign Country”) у рамках „Спеціальної доповіді 301” (“Special 301” List) через невирішеність проблемних питань у сфері охорони та захисту прав інтелектуальної власності не говорить про введення фінансових санкцій для нашої держави. Хочу наголосити, що, на думку американської сторони, Україна має розв’язати деякі суттєві першочергові завдання у сфері авторського права, а саме: боротьба з високим рівнем піратства в мережі Інтернет; удосконалення системи колективного управління авторськими та суміжними правами й використання неліцензійного програмного забезпечення – як урядовими, так і приватними установами, – повідомив Олексій Янов.

За його словами, надання Україні статусу „Пріоритетної іноземної країни” не означає автоматичного зняття пільг з України відповідно до Загальної системи преференцій та накладання санкцій на українські товари: “Ми сподіваємося, що Уряд США розпочне ретельне розслідування й уважно дослідить реальні кроки Уряду України, спрямовані на забезпечення ефективного захисту прав інтелектуальної власності, та лише за результатами діяльності причетних до вирішення окреслених питань державних органів України через певний час прийме відповідне рішення”.

– Важливо зазначити, що на сьогодні за даними планової інвентаризації, проведеної у 2008 – 2012 роках Державною службою, відбувається поступове зниження рівня неліцензійного використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади (з 52,1 % у 2008 році до 40,01 % у 2012 році), – поділився статистичною інформацією заступник Голови.

Рік Відсоток неліцензійних примірників комп’ютерних програм в органах виконавчої влади
2008 52,1 %
2009 51,3 %
2010 42,03 %
2011 45,5 %
2012 40,01 %


– Отже, озвучена телеканалом ICTV інформація про те, що “70 % програмного забезпечення навіть у державних установах – неліцензійні” та зроблені на її підставі висновки, ніби, “маючи закони про захист авторських прав, наші чиновники їх не виконують” не відповідають дійсності, – наголосив Олексій Янов.

24.06.2013

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.