Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Візит Генерального директора ВОІВ в Україну (30.06 - 01.07.2010) - Програма співробітництва між КМУ і ВОІВ на 2010-2012 роки


ПРОГРАМА
співробітництва між Кабінетом Міністрів України
і Всесвітньою організацією інтелектуальної власності
на 2010—2012 роки

Кабінет Міністрів України і Всесвітня організація інтелектуальної власності, враховуючи вагомий вплив інтелектуальної власності на економічний, соціальний, культурний розвиток країни, усвідомлюючи необхідність об’єднання національних, регіональних та міжнародних зусиль різних заінтересованих сторін з метою розв’язання проблем, що виникають у результаті глобалізації світової економіки, а також визначення ефективного механізму захисту прав інтелектуальної власності, бажаючи активізувати плідне і взаємовигідне співробітництво з питань правової охорони прав інтелектуальної власності в Україні, прагнучи забезпечити існування ефективної законодавчої бази, розповсюдження і обмін інформацією в сфері інтелектуальної власності, підвищення кваліфікації експертів, рівня обізнаності суспільства про важливість системи інтелектуальної власності та розуміння необхідності дотримання прав інтелектуальної власності, враховуючи положення Угоди про співробітництво між Кабінетом Міністрів України і Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, підписаної 28 травня 2002 р. у м. Київ, погодилися підписати таку Програму співробітництва.

Розвиток законодавства у сфері інтелектуальної власності

Експертна підтримка розвитку законодавчої бази у сфері інтелектуальної власності в Україні надається шляхом проведення експертної оцінки проектів законодавчих актів, які розробляються в Україні, насамперед у частині дотримання норм міжнародного законодавства та актуальних змін, що обговорюються на загальносвітовому рівні.
Проведення семінарів з метою роз’яснення порядку імплементації в законодавство України норм міжнародних договорів, адміністративні функції яких виконує Всесвітня організація інтелектуальної власності і до яких Україна прагне приєднатися.

Удосконалення експертизи заявок на об’єкти промислової власності

Проведення регіональних семінарів на території України відповідно до Програми співробітництва стосовно Договору про патентну кооперацію та пов’язаних з ним патентних питань, що підписана між державним підприємством “Український інститут промислової власності” та Міжнародним бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності з метою підвищення професійного рівня українських експертів, які працюють з міжнародними заявками на винаходи із застосуванням системи, передбаченої Договором про патентну кооперацію, підвищення рівня обізнаності користувачів зазначеної системи та подальшого розвитку інформаційних систем у державній системі правової охорони інтелектуальної власності.

Організація візитів українських експертів до Всесвітньої організації інтелектуальної власності з метою ознайомлення з практикою проведення експертизи міжнародних заявок на винаходи.

Проведення семінарів на території України з питань правової охорони та захисту географічних зазначень.

Удосконалення механізмів збору,
розподілу та виплати винагороди власникам
авторського права та суміжних прав

Проведення семінарів з питань права слідування, репрографічного відтворення творів, кабельної ретрансляції творів, використання об’єктів авторського права та суміжних прав в Інтернеті.

Організація ознайомчих візитів до провідних європейських організацій колективного управління.

Навчання фахівців з питань інтелектуальної власності,
поширення знань про інтелектуальну власність, спрямоване
на формування високого рівня культури і освіти українського
суспільства у сфері інтелектуальної власності

Організація спільних щорічних міжнародних науково-практичних конференцій на тему “Актуальні проблеми інтелектуальної власності”, семінарів з питань розвитку системи правової охорони інтелектуальної власності із залученням експертів Всесвітньої організації інтелектуальної власності та міжнародних провідних експертів.
Організація лекцій, семінарів і симпозіумів з актуальних питань у сфері захисту прав інтелектуальної власності, зокрема щодо боротьби з піратством та підробкою торговельних марок для таких цільових груп:

судів;
Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України;
державного підприємства “Український інститут промислової власності”;
державного підприємства “Українське агентство з авторських та суміжних прав”;
творчих спілок, організацій колективного управління правами власників авторського права та суміжних прав;
інших заінтересованих міністерств та відомств.

Проведення семінарів з питань введення інтелектуальної власності в цивільний оборот, розпорядження майновими правами на об’єкти права інтелектуальної власності, створені з залученням приватних коштів та коштів державного бюджету, виплати винагороди за використання службових творів, стимулювання інтелектуальної та творчої діяльності, визначення розміру збитків від порушення прав інтелектуальної власності та їх оцінки, внесення прав інтелектуальної власності до статутного капіталу юридичної особи.

Організація професійного навчання у сфері інтелектуальної власності.

Організація професійного навчання фахівців державного і приватного сектору.

Розроблення навчальних програм із залученням фахівців Академії Всесвітньої організації інтелектуальної власності.
Організація навчання за розробленими навчальними програмами з видачею спільних дипломів.

Організація Міжнародної літньої школи з інтелектуальної власності в м. Одесі на базі Одеської національної юридичної академії.

Створення бібліотеки в Інституті інтелектуальної власності в м. Києві Одеської національної юридичної академії з метою надання доступу українським студентам до публікацій Всесвітньої організації інтелектуальної власності у сфері інтелектуальної власності, навчальних та науково-практичних посібників, розроблених Всесвітньою організацією інтелектуальної власності або на замовлення Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

Запровадження та імплементація інструментаріїв Всесвітньої організації інтелектуальної власності, розроблених з метою розв’язання окремих актуальних проблем у сфері інтелектуальної власності в країнах з перехідною економікою.

Заходи, що передбачені цією Програмою, здійснюватимуться з урахуванням наявних бюджетних і штатних обмежень.
Ця Програма набуває чинності з моменту підписання обома сторонами.

Учинено в м. Києві 30 червня 2010 р. у двох примірниках кожен українською та англійською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.

 

За Кабінет Міністрів України

За Всесвітню організацію
інтелектуальнрї власності

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.