Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - XIV Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ІВ" (2009) - Заключна подія Ялтинської конференції – майстер-клас


Майстер-клас - це нова форма спілкуваня в практиці діяльності системи правової охорони інтелектуальної власності та підвищення кваліфікації у цій сфері.

Майстер-клас, який відбувся у Ялті, мав назву "Процедура розгляду заявки на винахід від подання до винесення рішення".

Ведуча – Наталія Петрова, начальник відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі і топографії інтегральних мікросхем Українського інституту промислової власності.

Ідея майстер-класу полягає в тому, що признаний майстер демонструє свої унікальні прийоми роботи широкому колу підготовлених слухачів. Тут, на відміну від публічних виступів, слухачі мають можливість розібрати процес проведення експертизи, що в реальній повсякденній роботі практично не вдається. "Учнями" стають як досвідчені фахівці, так і початківці, оскільки майстер-клас дозволяє побачити роботу як у певному напрямі, так і більш загальні принципи та підходи до експертизи.

На майстер-класі розглядалися такі питання:

 • Міжнародна патентна класифікація та її реформи.
  Жданенко К.В., начальник відділу загального машинобудування,
  обробки металів і зварювання.
 • Патентна охорона хімічних сполук у кристалічній формі.
  Кучеренко О.В., начальник відділу хімії та металургії.
 • Особливості патентування металургійних сплавів та основні принципи їх експертизи.
  Гапочка В.В., експерт відділу хімії та металургії.
 • Особливості патентування об'єктів комбінаторної хімії.
  Колотілова Ю.Ю., головний експерт відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі і топографії інтегральних мікросхем, к.х.н.
 • Антитіло як об'єкт винаходу.
  Бахмач Є.В., головний експерт відділу біотехнології.
 • Подання додаткових матеріалів за ініціативою заявника або на вимогу експертизи.
  Маруда Н.В., заступник начальника відділу будівництва і гірничої справи.
 • Використання загальнодоступних баз даних ЄПВ та Азії в Інтернеті для проведення патентного пошуку.
  Ронський К.П., експерт відділу загального машинобудування, обробки металів і зварювання.

Всі виступаючі на майстер-класі є працівниками Українського інституту промислової власності. Тематика доповідей та рівень фахівців красномовно говорять про фундаментальну підготовку і відповідальне ставлення організаторів та учасників до подібних заходів.

Тому можна зробити висновок, що майстер-клас - це і форма підвищення кваліфікації, й особливий методичний підхід. Унікальність цієї форми спілкування полягає в тому, що прийоми і способи розв'язання завдань демонструються не на окремих, розрізнених прикладах, а в нерозривному зв'язку з їх конкретікою. В результаті, на очах у слухачів народжується цілісна унікальна картина роботи експертів.

Наталія Петрова:

- Чому саме майстер-клас? Тому що ми хотіли показати підходи до розгляду найскладніших заявок в провідних галузях промисловості (зокрема хімії, металургії, біотехнології та електроніки) на стадії кваліфікаційної експертизи, а також особливості патентно-інформаційного пошуку з використання провідних зарубіжних баз данних, які є невідємним джерелом кваліфікаційної експертизи.

Форма подачі матеріалу як майстер-клас на нинішній, ХІV-й конференції використана вперше і відразу показала, що це найперспективніший спосіб спілкування заявника з експертом.

Учасники були дуже активними, ставили безліч запитань, особливо активно в обговоренні проявив себе представник Грузії.
Запровадження ідеї майстер-класу у практику спілкування на XIV міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми інтелектуальної власності" не випадкове і пов'язане з тим, що така форма заходу надає можливість взаємообміну ідеями, технологіями, прийомами роботи.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.