Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (19-30 липня 2010 року) - Щоденник - Інтерв'ю - Міхаль Свантнер


Інтелектуальна власність як рушій світової економіки

Міхаль СвантнерСеред викладачів Міжнародної літньої школи з інтелектуальної власності-2010 – директор відділу співробітництва з деякими країнами Європи та Азії ВОІВ Міхаль Свантнер. Він поділився враженнями щодо організації та проведення роботи школи.

Уже декілька днів триває робота літньої школи ВОІВ-2010, чим вона відрізняється від минулорічної?
– З великим задоволенням від імені Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), зокрема нашої Академії, можу відзначити – підготовка та організація заходу, а особливо наповнення навчальних програм суттєво покращали. Такі зрушення цілком закономірні, оскільки є наслідком минулорічного досвіду. У 2009 році ми усвідомили, що інтерес до галузі інтелектуальної власності (ІВ) у світі дуже значний. Цього року ще більше учасників виявило бажання взяти участь у навчанні. Програма чіткіше відбиває суттєві питання щодо використання об’єктів ІВ на практиці. Це стосується тематики як промислової власності, так і авторського права. Викладачі, які зараз читають лекції, добре відомі у світі як професіонали. Вони були залучені до менеджменту ІВ, тобто мають значний практичний досвід, що дає гарантію якості їх викладання. Це фахівці з Великобританії, Ізраїлю, Литви. ВОІВ також направила чотирьох спеціалістів.
Можу сказати, того року читалися лекції загальнішого характеру. Але студентам зазвичай потрібна конкретніша, специфічна інформація. Особливо це актуально для країн з перехідною економікою. Молодим спеціалістам, які починають кар’єру у сфері ІВ, вкрай необхідні такі знання. І специфічність тем викладання – одна з визначальних рис навчального процесу цього року.

Чи подібні курси викладання в літній школі ВОІВ в Україні та в інших країнах, де відбуваються такі ж навчання, – США, Хорватії та інших? Чи є суттєві відмінності?
– Курси загалом однакові для всієї студентської аудиторії, тому що основна базова частина – єдина для всіх. Але все-таки в залежності від особливостей регіону лектор коригує зміст матеріалу й ставить на ньому особливі акценти. Зазначу також, що, коли ми оголосили про набір на цей курс, то не розраховували на такий інтерес до навчання з боку молодих фахівців. Багато спеціалістів світу не змогли потрапити на навчання літньої школи ВОІВ-2010 через нестачу місць. Минулорічні студенти створили власну «мережу» серед друзів та розповсюдили інформацію про якість навчання в Одесі. Повинен зауважити, що цьогорічна організація школи просто чудова. І хотів би подякувати всім, хто взяв участь у підготовці цього заходу.

Чи підтримуєте зв'язок зі студентами минулого року? Як збираєте інформацію про їхні враження від навчання?
– Цього року, як і минулого, студенти беруть участь в оцінці проведеного курсу: вони одночасно відповідають на запитання, як покращити методологію, як орієнтувати лекції таким чином, щоб результати навчання можна було якомога ефективніше впроваджувати в практику. Через листування ми дізнаємося, що студенти вже пізніше усвідомлюють «додаткову вартість» або, іншими словами, цінність отриманих знань, стикаючись з певними ситуаціями в реальному професійному житті. І, звичайно, реальніше оцінюють те, що недоотримали знань з деяких напрямів. Є дуже сміливі конструктивні поради, нам детально пишуть, що обов’язково потрібно додати до програми.

За яким принципом підбирають студентів для навчання в Міжнародній школі з ІВ?
– Уже впродовж багатьох років ВОІВ вибирає студентів на різного роду навчаннях, зважаючи на те, щоб майбутні учасники школи були з різних континентів, країн, регіонів; з державних патентних відомств, а також приватних підприємств, адвокатських бюро. Обов’язково враховують, щоб були спеціалісти з авторського права та промислової власності.
Але не всі бажаючі можуть потрапити до школи. Доводиться ВОІВ працювати над цим питанням та розраховувати всі можливості – інтерес до сфери ІВ настільки виріс, що потрібно максимально збільшувати кількість місць, додатково залучати провідних іноземних фахівців до організації та проведення навчання тощо.
І таке розширення – наша спільна мета, тому що в усьому світі зростає розуміння важливості функціонування сфери ІВ. У цьому питанні Україна є провідною серед країн Східної Європи. Такі досягнення – великою мірою заслуга Держдепартаменту інтелектуальної власності, який веде цілеспрямовану роботу щодо поліпшення законодавства з ІВ, дотримання міжнародних норм у правилах використання ІВ тощо.
Хочу відзначити високий рівень роботи Інституту інтелектуальної власності Одеської національній юридичної академії, у якому на високому рівні проходить підготовка кадрів для України. Переконаний, що в недалекому майбутньому цей інститут просто «штурмуватимуть» студенти з-за закордону, і дуже доречно було б викладання вести англійською. А фахівці у вас просто чудові.
Помітним є й те, що і в Україні поступово зростає кількість політичних діячів, які розуміють концепт швидкого розвитку економіки: там, де патенти видаються й де вони впроваджуються, – економіка виграє. Приклад таких країн – Індія, Китай, Корея, Туреччина. Ще років 10 тому вони не мали такого бурхливого економічного зростання. А нині за темпами розвитку випереджують США та Японію, і саме тому, що розвивають економіку на базі використання та впровадження об’єктів ІВ.

І насамкінець, щоб ви хотіли побажати студентам школи з ІВ?
– Головне – задоволення від навчання. Отримання знань повинне бути для студентів у радість. Саме тоді є стимул до продовження й поглиблення процесу здобуття знань і після літньої школи, коли людина самостійно намагається дістатися до суті питання. Це дуже важливо.
Хотів би інтерв’ю підсумувати так: у суспільстві поступово дедалі більше зростає розуміння того, що ІВ – рушійна сила і в економіці, і у світі загалом. Нематеріальні активи виходять на перший план. І майбутнє за тими, хто ці тенденції використовуватиме на повну.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.