Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Про вступ України до СОТ - Діяльність Держдепартаменту (01.06 – 07.07)


Діяльність Державного департаменту інтелектуальної власності

в напрямі вступу України до СОТ

(січень 2006 - липень 2007)

Вступ України до СОТ є одним з пріоритетів зовнішньоекономічної політики України і розглядається як системний фактор розвитку національної економіки.

В рамках здійснення заходів з завершення переговорного процесу щодо вступу України до СОТ 23 липня 2007 року в м. Женева, Швейцарія відбулося чергове засідання Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ та консультації з окремими країнами-членами Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ.

Жаров В.О., перший заступник голови Держдепартаменту, брав участь у чергово засіданні Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ в складі офіційної делегації України, очолюваної заступником Міністра економіки України Пятницьким В.Т. Під час зазначеного засідання було обговорено проект Звіту Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ та продовжувалось узгодження зобов’язань України, що містяться у проекті звіту.

Представники Держдепартаменту також брали участь і у інших засіданнях Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ:

  • в травні 2007 року відбувалось чергове засіданні Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ та двосторонні переговори з доступу до ринку товарів та послуг з окремими країнами-членами Робочої групи;
  • у жовтні 2006 р. відбулися неформальне засідання Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ, двосторонні консультації з Єврокомісією та двосторонні консультації з Тайванем та Киргизстаном. Основним питанням, що розглядалось на засіданні Робочої групи було питання законодавчого забезпечення вступу України до СОТ та формування остаточної редакції проекту Звіту;
  • у вересні 2006 р. відбулися двосторонні консультації з питань вступу України до СОТ з представниками Європейської Комісії під час яких було узгоджено окремі параграфи проекту Звіту Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ;
  • у червні 2006 року у м. Женева (Швейцарія) відбулося 16 офіційне засідання Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ, на якому обговорювалися оновлений проект Звіту Робочої групи разом із роз’яснювальними матеріалами, наданими Україною, стан справ у питаннях двосторонніх переговорів з доступу до ринків товарів та послуг, зміни у національному законодавстві та наступні кроки діяльності Робочої групи. За результатами зазначеного засідання чітко було визначено перелік положень проекту Звіту Робочої групи, які потребували законодавчого підтвердження з боку України;
  • у лютому-березні 2006 року відбувся черговий раунд двосторонніх переговорів та консультацій з США та Канадою в рамках вступу України до СОТ. Держдепартамент, у межах компетенції, сприяв узгодженню проблемних питань переговорного процесу зі США, зокрема, протягом року надавав інформацію США стосовно захисту прав інтелектуальної власності в Україні. У березні 2006 року двосторонні переговори зі США завершились підписанням двостороннього протоколу з доступу до ринків товарів та послуг.
  • у березні 2006 року у м. Женева (Швейцарія) відбулося неформальне засідання Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ, в рамках якого, з метою завершення вступу до СОТ, проводився раунд двосторонніх переговорів з доступу до ринків товарів та послуг з делегаціями Австралії, ЄС, Панами, Тайваню, Киргизії та Вірменії;

На сьогоднішній день Україна завершила двосторонні переговори зі всіма країнами-членами Робочої групи, крім Киргизстану.

Співробітництво з Європейським Союзом

Здійснюючи заходи, спрямовані на належне виконання Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейськими Співтовариствами і їх державами-членами (далі - УПС) та Плану дій Україна - ЄС, в Україні проводиться значна робота щодо удосконалення законодавства у сфері інтелектуальної власності та запровадження дієвих механізмів реалізації правових норм з метою забезпечення рівня захисту прав, який відповідає міжнародним вимогам.

В 2006 році українська та європейська сторони започаткували Діалог з питань захисту прав інтелектуальної власності між Європейською Комісією та Україною для вирішення питань в сфері інтелектуальної власності, які становлять взаємний інтерес сторін.

В рамках зазначеного Діалогу відбулося три засідання Робочої групи з питань покращення захисту прав інтелектуальної власності в Україні. На зазначених засіданнях розглядалися питання щодо розвитку законодавства в сфері інтелектуальної власності в Україні; географічних зазначень; колективного управління у сфері авторського права і суміжних прав; захисту прав інтелектуальної власності та боротьби з правопорушеннями в цій сфері тощо. Європейська сторона визнала прогрес в Україні щодо роботи з приведення національного законодавства до Угоди TRIPS та виконання зобов’язань в рамках Угоди про партнерство та співробітництва між Україною та ЄС (УПС).

Крім того, представники Держдепартаменту приймають участь у засіданнях Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, спільних засідання Підкомітету № 1 „Торгівля та інвестиції” та спільних засіданнях Підкомітету № 3 „Політика в сфері підприємств, конкуренція, співробітництво в регуляторній сфері” Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС на яких, зокрема, обговорюються питання правової охорони інтелектуальної власності та подальшого співробітництва.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.