Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Україну виключено з Priority Foreign Country


Україну виключено з Priority Foreign Country

 
США визнали те, що в Україні інтелектуальна власність захищається на належному рівні. Рейтинг країни у захисті прав інтелектуальної власності за "Списком 301" покращився.
У березні 2001 року Україну внесено до списку "Special 301", який щорічно складається Торговельним представником США (USTR), з присвоєнням статусу "пріоритетної іноземної країни" (Priority Foreign Country). Список "Special 301" є складовою частиною торговельного права Сполучених Штатів та вимагає від офісу Торговельного представника США визначати країни, що не надають достатнього захисту прав інтелектуальної власності чи унеможливлюють чесний та рівноправний допуск на свій ринок суб’єктів права інтелектуальної власності із США. Країни, які допускають кричущі порушення у законодавчих актах чи політичній практиці і цим спричиняють значні негативні наслідки (наявні чи потенційні) для відповідної продукції США, а також не схильні до проведення переговорів на засадах довіри для вирішення цих проблем, повинні визначатись у якості “пріоритетних іноземних країн".
У червні 2001 року Уряд США прийняв рішення щодо зняття пільг з України відповідно до Загальної системи преференцій, а 23 січня 2002 року у зв’язку з невиконанням положень українсько-американської спільної програми дій щодо боротьби з нелегальним виробництвом оптичних носіїв інформації Уряд США наклав санкції на товари, що імпортуються з України.
За кілька років Україні вдалося привести законодавство у сфері інтелектуальної власності у повну відповідність до європейського законодавства та міжнародних угод, які діють у цій сфері, а також запровадити дієві механізми його реалізації.
Як результат цієї кропіткої, важкої і, що найважливіше, результативної роботи, 31 серпня 2005 року Уряд США прийняв рішення про зняття торговельних санкцій з України, а Офіс Торговельного представника США у січні 2006 року розпочав позачерговий розгляд ситуації щодо захисту прав інтелектуальної власності в Україні в рамках списку "Special 301" з метою можливої зміни статусу України як "Пріоритетної іноземної країни" та відновлення переваг в рамках Генералізованої системи преференцій.
23 січня 2006 року Торговельний представник США Роб Портман виступив із заявою, що Сполучені Штати Америки, визнаючи зусилля Уряду України щодо удосконалення системи охорони та захисту прав інтелектуальної власності, прийняли рішення відновити переваги України в рамках Генералізованої системи преференцій, а також зняли статус "пріоритетної іноземної країни" з України та включили її до "Переліку країн пріоритетного спостереження" (Priority Watch List) в рамках списку "Special 301".
"Я хотів би висловити свою похвалу та відзначити тривалі зусилля Уряду України, спрямовані на боротьбу з піратством у сфері авторського права, а також закликаю уряд продовжувати цю роботу", - зазначив під час прес-конференції у Вашингтоні пан Портман. – "З моменту прийняття необхідного законодавства Україна активно проводила перевірки заводів з виробництва оптичних дисків та рейди проти бізнес-структур, які задіяні у сфері розповсюдження продукції, що порушує права інтелектуальної власності, а також накладала фінансові санкції на порушників. Ми закликаємо Україну продовжувати активну роботу у цій сфері, що лише позитивно вплине на інвестиційний клімат в України".
Відновлення переваг України в рамках Генералізованої системи преференцій дозволить експортувати до США на безмитній основі більше 3000 найменувань українських товарів, що позитивно вплине на стан та розвиток економіки України.
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.