Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - На шляху інтеграції до Європейського Союзу


На шляху інтеграції до Європейського Союзу

 
Україна докладає великих зусиль на шляху інтеграції до Європейського Союзу. Вступ до ЄС є пріоритетним напрямком зовнішньої політики нашої країни. Цей шлях є нелегким та тернистим, оскільки до країн, які бажають стати у майбутньому членами Європейського Співтовариства, висуваються жорсткі вимоги щодо всіх сфер життєдіяльності суспільства. Європейський Союз завжди надавав допомогу іншим країнам для того, щоб полегшити процес їхньої адаптації до європейських стандартів та вимог.
У 1991 році Європейський Союз розробив та започаткував програму TACIS, призначену для нових незалежних країн СНД та Монголії. Метою програми є сприяння розвитку гармонічних та міцних політичних та економічних зв’язків між Європейським Союзом та цими країнами-партнерами, а також підтримка зусиль цих країн-партнерів у досягненні суспільного рівня, який базується на політичних свободах та економічному процвітанні.
Враховуючи те, що забезпечення належного рівня правової охорони прав інтелектуальної власності є обов’язковою умовою вступу України до Світової організації торгівлі, Європейська Комісія прийняла рішення надати відповідну допомогу Україні в рамках програми TACIS.
У грудні 2003 року в Україні розпочалася реалізація проекту TACIS “Введення режиму міжнародної торгівлі. Створення системи охорони прав інтелектуальної власності”, який фінансується Європейським Союзом. Координатором реалізації зазначеного проекту в Україні за пропозицією Держдепартаменту було визначено Європейське патентне відомство (ЄПВ).
Метою проекту є надання допомоги Україні у досягненні адекватного рівня правової охорони прав інтелектуальної власності, а також сприяння відповідним органам державної виконавчої влади у створенні в Україні сприятливого середовища для ефективного захисту прав інтелектуальної власності та скорочення обсягів контрафактної діяльності та піратства.
У 2004 році в рамках реалізації проекту створено Координаційний комітет з питань прав інтелектуальної власності. Головою Комітету обрано голову Держдепартаменту М.В. Паладія. До складу Координаційного комітету увійшли представники Делегації Європейської Комісії в Україні, Держдепартаменту, Українського інституту промислової власності, Українського агентства з авторських та суміжних прав, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, Державної митної служби України та Всеукраїнської асоціації інтелектуальної власності. Метою створення та функціонування Комітету є координація співробітництва європейських та українських структур в рамках реалізації проекту.
4-6 жовтня 2004 року в рамках проекту у місті Києві відбувся семінар “Інтелектуальна власність: використання та комерціалізація”, призначений для представників найбільших українських університетів, в яких у 2004 році створено підрозділи комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності. Для участі у семінарі в якості доповідачів було запрошено досвідчених іноземних фахівців, які представляли авторитетні зарубіжні організації та фірми, задіяні у сфері інноваційної діяльності та охорони інтелектуальної власності. Учасники семінару залишилися дуже задоволеними високим рівнем організації семінару та його результатами, оскільки вони отримали чудову можливість ознайомитися з сучасними тенденціями в сфері комерціалізації інтелектуальної власності та обмінятися досвідом з колегами з різних регіонів України та інших країн світу.
У 2005 році в рамках реалізації проекту підготовлено та опубліковано посібник з питань інтелектуальної власності “Популярно про інтелектуальну власність”, розрахований на широке коло читачів. Він стане у нагоді школярам та студентам, а також може бути використаний підприємцями, що працюють у сфері інтелектуальної власності.
Одним з напрямів реалізації проекту є вивчення досвіду організацій колективного управління іноземних країн. Для реалізації цього завдання залучено експертів Французької організації колективного управління правами авторів SACEM, проведено низку робочих зустрічей з керівництвом Держдепартаменту, Українського агентства з авторських та суміжних прав та з представниками організацій колективного управління. Представники Держдепартаменту, Українського агентства з авторських та суміжних прав, українських організацій колективного управління взяли участь у навчальному турі до організацій колективного управління Чеської Республіки, Угорщини та Франції. Досвід та рекомендації іноземних фахівців враховано під час підготовки проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про авторське право і суміжні права”.
У рамках проекту заплановано проведення кількох раундів зустрічей та консультацій іноземних експертів з представниками державних органів України, задіяних у сфері охорони прав інтелектуальної власності, з метою надання рекомендацій щодо розробки єдиної методики розрахунку збитків у випадку порушення прав інтелектуальної власності. Це питання є дуже важливим для України, оскільки в процесі розгляду суперечок з питань інтелектуальної власності українські судді неодноразово стикалися з труднощами у визначенні розміру збитків, що були нанесені правовласникам в результаті порушення їхніх прав. Робота в цьому напрямку триває й надалі.
4-5 квітня 2005 року в рамках проекту у приміщенні ДП “Український інститут промислової власності” відбувся круглий стіл з питань створення в Україні інноваційного центру. В засіданні взяли участь представники Державного департаменту інтелектуальної власності, ДП “Український інститут промислової власності”, філії “Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг”, Всеукраїнської асоціації інтелектуальної власності та Київської міської державної адміністрації. На ньому з презентаціями виступили представники Датського центру винаходів, фінської консалтингової компанії “Future Innovations”, голландської компанії “Syntens Lelystad” та німецького інституту “Fraunhofer-Technologie-Entwicklungsgruppe TEG” й ознайомили учасників круглого столу із структурою, функціями та діяльністю інституцій, які вони представляють. За результатами цієї зустрічі будуть підготовлені письмові поради та рекомендації щодо заснування в Україні інноваційного центру.
Наразі триває робота щодо створення в Україні загальнодоступної бази даних судових рішень, які винесені українськими судами у суперечках з питань інтелектуальної власності.
Крім цього, в рамках проекту в червні 2005 року планується проведення навчального тренінгу для співробітників державних органів, які задіяні в сфері охорони та захисту прав інтелектуальної власності.
У першій половині червня 2005 року відбудеться візит української делегації до штаб-квартири Міжнародної федерації фонографічної промисловості (IFPI), до складу якої увійдуть представники Держдепартаменту, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України та Державної митної служби України. Метою візиту є підвищення кваліфікаційного рівня українських фахівців у сфері ідентифікації підробок, затримання та вилучення з обігу підроблених або піратських товарів, надсилання справ щодо правопорушень до суду тощо.
Також слід зазначити, що в рамках проекту вже підготовлено словник термінів у сфері інтелектуальної власності чотирма мовами та йде підготовка до його друку.
Враховуючи добрі традиції співпраці Держдепартаменту та Європейського патентного відомства, можна із впевненістю заявити, що проект буде реалізовано успішно, що призведе до отримання всіх запланованих результатів. Це сприятиме підвищенню рівня обізнаності населення у сфері інтелектуальної власності, удосконаленню професійного рівня представників державних органів, які задіяні у сфері охорони прав інтелектуальної власності, та забезпечить досягнення адекватного рівня правової охорони прав інтелектуальної власності, який відповідатиме всім міжнародним нормам та вимогам.
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.