Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Оцінка системи охорони прав ІВ в Україні


Оцінка системи охорони прав ІВ в Україні

 
Протягом останніх двох років отримано схвальні відгуки від декількох міжнародних організацій стосовно значних позитивних зрушень у сфері охорони прав інтелектуальної власності в Україні.

Так, Всесвітня організація інтелектуальної власності, одна із 16 спеціалізованих установ ООН, головною метою якої є координація діяльності з охорони прав інтелектуальної власності і сприяння такій діяльності засобами міжнародного співробітництва, у листі від 7 жовтня 2004 року відзначила важливі досягнення у національному законодавстві й значне підвищення рівня обізнаності у сфері інтелектуальної власності серед урядовців, фахівців з інтелектуальної власності, ділових та наукових кіл та серед громадськості.

Коаліція захисту прав інтелектуальної власності (CIPR) – міжнародна громадська організація, діяльність якої базується на партнерстві ділового співтовариства з органами державної влади і має за мету посилення захисту прав, удосконалення правової практики та проведення реформ у сфері інтелектуальної власності, –вважає, що "Україна досягла значного прогресу у сфері інтелектуальної власності, а саме:
  • українське законодавство практично наблизилося до відповідних міжнародних стандартів;
  • Урядом України створено відповідні механізми для реалізації правових норм, а також для координації діяльності відповідних міністерств і відомств з метою забезпечення захисту прав інтелектуальної власності".

Крім того, всесвітньо відома компанія "The Gallup Organization" у листі від 23 вересня 2004 року відзначила роботу Державного департаменту інтелектуальної власності та повідомила, що “Урядом України досягнуто значного прогресу у сфері реформування системи інтелектуальної власності, започатковано позитивні практичні зміни щодо зміцнення охорони прав інтелектуальної власності в Україні”.

Представники такої всесвітньо відомої компанії як "Microsoft" у листі від 15 жовтня 2004 року відзначили "ефективність дій Уряду України, спрямованих на реформування національної системи правової охорони інтелектуальної власності" та визнали, що "за останні роки Україна досягла значного прогресу у зазначеній сфері, особливо це стосується ситуації навколо піратства. Удосконалення законодавства у сфері інтелектуальної власності призвело до поліпшення загальної ситуації в державі щодо створення діючих механізмів його реалізації. Сьогодні в Україні запроваджено механізми запобігання та припинення правопорушень у цій сфері, напрацьовано практику вирішення суперечок, пов’язаних із захистом прав інтелектуальної власності в судовому порядку".

У цьому листі висловлюється подяка "за увагу, що приділяється створенню цивілізованих умов для ведення бізнесу та забезпеченню гарантій захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності в Україні".

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.