Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - 41 серія засідань ВОІВ (09-10.2005)


41-а серія засідань асамблей держав-членів ВОІВ

 
У м. Женева (Швейцарія) триває 41-а серія засідань асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). У її роботі брала участь делегація України на чолі з міністром освіти та науки України Станіславом Ніколаєнком.

Протягом першого тижня засідань учасники Генеральної Асамблеї завершили обговорення та затвердили проект Програми і бюджету ВОІВ на 2006-2007 роки. Цей документ зокрема передбачає такі стратегічні цілі діяльності організації на наступний дворічний період: інтеграція інтелектуальної власності (ІВ) у політику та програми національного розвитку; сприяння розвитку культури ІВ; забезпечення розвитку міжнародного права ІВ; підвищення якості послуг, які надаються глобальними системами охорони ІВ; підвищення ефективності управління та адміністративної підтримки в рамках ВОІВ. Ці стратегічні цілі охоплюють основні пріоритети співробітництва України з ВОІВ. Окрема програма роботи ВОІВ спрямовується на зміцнення потенціалу країн з перехідною економікою щодо використання системи ІВ для сприяння досягненню сталого економічного, соціального та культурного розвитку. Загальний обсяг бюджету ВОІВ на наступний дворічний період складає 531 млн швейцарських франків.

У виступі на пленарному засіданні 26 вересня 2005 року керівник делегації України поінформував учасників про пріоритети розвитку національної системи правової охорони інтелектуальної власності та заходи, які вживаються Урядом України для зміцнення інноваційного потенціалу країни та гармонізації національного законодавства України у сфері охорони інтелектуальної власності з міжнародними нормами. Станіслав Ніколаєнко позитивно оцінив ініціативи ВОІВ щодо подальшого зміцнення ролі інтелектуальної власності у забезпеченні сталого економічного розвитку. Він підтримав основні напрями програми діяльності ВОІВ на 2006-2007 роки, а також висловився за підвищення рівня представленості у Секретаріаті ВОІВ держав-членів Регіональної групи країн Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу (далі - Регіональна група), до якої входить Україна.

У рамках перебування у Женеві 26 вересня 2005 року делегація України зустрілася з Генеральним директором ВОІВ Камілом Ідрісом. Під час зустрічі міністр С. Ніколаєнко ознайомив співрозмовника з заходами, які вживаються Урядом України з метою приведення нормативно-правової бази у сфері інтелектуальної власності у відповідність до міжнародних норм і стандартів та формування сучасного ринку інтелектуальної власності, що є важливими передумовами вступу України до СОТ. Сторони обговорили також питання активізації співпраці між Україною та ВОІВ.

Делегація України провела активну роботу в рамках Регіональної групи, спрямовану на забезпечення підтримки кандидатури України щодо її членства в складі керівних органів ВОІВ на період 2006-2007 років.
 
Як результат, Генеральна Асамблея ВОІВ затвердила склад Комітету з програми та бюджету ВОІВ на 2006-2007 роки, до якого від Регіональної групи увійшли Україна, Казахстан та Російська Федерація.

Крім того, у ході засідання 29 вересня 2005 року Генеральна Асамблея ВОІВ затвердила кандидатуру голови Державного департаменту інтелектуальної власності МОН України Миколи Паладія на посаду заступника голови Асамблеї Паризького союзу.

На цьому тижні учасники Асамблеї продовжать обговорення питань розробки Порядку денного ВОІВ у сфері розвитку, діяльності Міжурядового комітету з інтелектуальної власності, генетичних ресурсів, традиційних знань і фольклору та Консультативного комітету із захисту прав.
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.