Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Реагування на критику - Коментар щодо статті “Пират бюрократу не товарищ” у газеті “Коммерсантъ Украина” (№ 90, 04.06.13)


Коментар Першого заступника Голови Державної служби інтелектуальної власності України Олексія Янова

1 червня 2013 року на офіційному веб-порталі Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) офіційно оприлюднений проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет” для аналізу його регуляторного впливу з метою отримання від усіх зацікавлених сторін зауважень і пропозицій.

Розміщена в газеті “Коммерсантъ Украина” стаття “Пират бюрократу не товарищ” (від 04.06.13 № 90) має деякі коментарі правовласників щодо вищезазначеного проекту закону, але не всі зауваження зазначеного матеріалу є об’єктивними. Ситуацію коментує перший заступник Голови Державної служби Олексій Янов. Він, зокрема, зазначає:

– Упродовж місяця ми чекатимемо від широкого кола громадськості, у тому числі й провайдерів, конкретних фахових пропозицій щодо проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет”. Розробка й прийняття відповідного закону є вимогою часу, зокрема у зв’язку з потребою вирішення відкритих питань щодо “Списку 301”. Однією з вимог Офісу торговельного представника США є негайна боротьба з високим рівнем піратства в мережі Інтернет, у тому числі й на законодавчому рівні. Пропонуємо свою ініціативу – відповідний проект закону – і сподіваємося на активність наших правовласників у висловленні глибоких думок і наданні зважених пропозицій, – наголосив Олексій Янов.

За його словами, коментарі панів Миколюка та Ольшанського не обґрунтовані, а пропозицій від цих осіб до Державної служби на сьогодні не надходило: “Правовласники говорять про те, що великі мейджори не збиратимуть весь пакет документів і не переводитимуть договори щодо авторського права на кожну пісню. Тож можу запевнити, що на сьогодні договори в мейджорів давно переведені, а щодо авторського права на кожну пісню, то зробити виписку з каталогу – узагалі не питання. Коментар про відтік клієнтів до зарубіжних дата-центрів як результат ефективної боротьби з піратством не серйозний і не витримує жодної критики, оскільки ми боремося з піратами на території України”, – зазначає Олексій Янов.

– Отже, автори коментарів, озвучених у статті газети “Коммерсантъ Украина”, абсолютно голослівні: вищезгаданий проект закону спрямований на боротьбу з піратством у мережі Інтернет і очевидно, що орган виконавчої влади “піратам не друг, і не брат,” – наголосив перший заступник Голови Державної служби.

 

05.06.2013

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.