Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Візит Генерального директора ВОІВ в Україну (30.06 - 01.07.2010) - Другий день перебування (1 липня 2010 року)


В Україні перебуває Генеральний директор ВОІВ

(день другий)

Фоторепортаж

1 липня 2010 року в рамках перебування в Україні з офіційним візитом Генеральний директор Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) доктор Френсіс Гаррі відвідав Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" (НТУУ "КПІ"). На зустріч з ним зібралися фахівці з питань інтелектуальної власності, науковці, винахідники, освітяни, представники академічних кіл та громадськості.

Відкрив захід та представив почесних гостей зібрання ректор НТУУ "КПІ" Михайло Згуровський. Він, зокрема, зазначив:

– Сьогодні в нашому університеті визначна подія – маємо за честь приймати високого гостя – Генерального директора ВОІВ.

Він оголосив рішення Вченої ради НТУУ "КПІ": "Зважаючи на особистий внесок доктора Френсіса Гаррі – Генерального директора ВОІВ – у вирішення питань удосконалення міжнародної системи правової охорони інтелектуальної власності, ухвалено рішення присвоїти йому звання Почесний доктор НТУУ "КПІ" з врученням диплому, мантії та пам’ятного знака".

Після урочистої церемонії нагородження Френсіс Гаррі виступив перед аудиторією з відкритою лекцією, у якій висвітлив питання сучасного стану світового розвитку інтелектуальної власності. Він подякував за присвоєння йому звання Почесного доктора НТУУ "КПІ".
 
– Усвідомлюю глибокі та багаті інтелектуальні традиції в Київській політехніці зокрема та в Україні в цілому й поважаю їх, – зазначив доктор Гаррі. – Інтелектуальна власність – це складне поняття. Але основне, на чому хочу наголосити, – вона сприяє розвитку інновацій та творчості в усьому світі. Стратегічні цілі ВОІВ, яку я очолюю, спрямовано на реалізацію завдання отримати якомога більше переваг від інноваційної діяльності та економіки, які базуються на знаннях. Для цього було обрано певні шляхи: сприяння вдосконаленню міжнародної нормативної бази; надання допоміжних послуг промисловому сектору; підтримка використання об’єктів інтелектуальної власності з метою подальшого розвитку економіки; комерціалізація базових досліджень у науці; підвищення можливостей патентних відомств у всьому світі для розширення доступу до патентної інформації; виховання в суспільстві поваги до прав інтелектуальної власності тощо.

Нинішній світ пережив грандіозні структурні зміни переходу від аналогових систем ХХ століття до цифрових систем ХХІ століття. Це спричинило великий стрес для суспільства – і фінансовий, і політичний, а особливо – у сфері захисту прав інтелектуальної власності. Серйозною проблемою в цьому аспекті є також активне розповсюдження контрафактної продукції у світі, що завдає чималих втрат авторському праву.

Я вважаю, що зараз очевидним є серйозний підхід як з боку Уряду України, органів її державної влади, так і з боку інших організацій до вирішення питань захисту інтелектуальної власності, розбудови належної інфраструктури тощо. В усьому світі спостерігається процес переходу до економіки, яка базується на знаннях. Звичайно, у ній зв'язок між знаннями й виробництвом є особливо важливим. Потрібен просто певний час, щоб люди зрозуміли вагомість саме нематеріальних благ, які несуть у собі значний економічний потенціал, – зауважив Френсіс Гаррі.

У своєму виступі міністр освіти і науки України Дмитро Табачник зазначив: 

Наша зустріч з Генеральним директором ВОІВ надзвичайно символічна, тому що ХХІ століття – це століття інтелектуальної власності, коли абсолютно змінюється шлях розвитку практично в усіх країнах. Людська праця дедалі більшою мірою будується якраз на знаннях. І надалі обов'язково зростатиме вага ВОІВ, яку очолює наш почесний і шановний гість. Гадаю, дуже важливо, що саме під час свого офіційного візиту в Україну Генеральний директор ВОІВ став Почесним доктором найбільшого і, на мою думку, найкращого вищого навчального закладу України – НТУУ "КПІ". Хотів би також нагадати, що НТУУ "КПІ" і ВОІВ з жовтня 2002 року поєднує Угода про співпрацю, яка реалізується не лише під час урочистих подій, а й у повсякденній кропіткій роботі. Уряд України, Міністерство освіти і науки України розраховують на продовження активної плідної співпраці з ВОІВ. Свідченням цього є підписана вчора Програма подальшої співпраці між ВОІВ і КМ України. Від імені міністерства хотів би запропонувати шановному доктору Гаррі розглянути можливість у наступному році спільними зусиллями МОН України, провідних університетів, Національної академії наук України та ВОІВ провести в Україні міжнародний форум високого рівня, присвячений найактуальнішим проблемам правової охорони, захисту, розвитку інтелектуальної власності. Переконаний, що таке запрошення для Вас особисто набуло б особливої актуальності під час прийняття відповідних угод з правового регулювання патентної справи, авторських прав, справ захисту інтелектуальної власності в цілому та поширення норм, напрацьованих ВОІВ для все більшої кількості країн світу. 

Ми могли б зробити цей міжнародний форум високого рівня важливим кроком подальшого просування норм і пріоритетів ВОІВ та міжнародних договорів на територію держав, які розбудовують і вдосконалюють власне законодавство з питань інтелектуальної власності. Більше того, у Верховні Раді України знаходяться на розгляді два надзвичайно актуальні законопроекти щодо розвитку цієї сфери в Україні. Безумовно, проведення такого міжнародного форуму сприятиме приверненню уваги законодавців і створенню законодавчих норм, які будуть транспарентними та повною мірою відповідатимуть вимогам ВОІВ. 

По закінченню виступу, як голова наглядової ради НТУУ "КПІ" Дмитро Табачник звернувся до Френсіса Гаррі з проханням розглядати цю пропозицію як перше доручення члену Вченої ради НТУУ "КПІ", яким став сьогодні Генеральний директор ВОІВ.

Завершив захід голова Держдепартаменту інтелектуальної власності Микола Паладій: 

– Приємно, що найвпливовіша у сфері інтелектуальної власності міжнародна організація – ВОІВ – визнає Україну як державу з високим інтелектуальним потенціалом та ефективно діючою державною системою правової охорони інтелектуальної власності, а також високо оцінює діяльність Держдепартаменту як національного координатора виконання програм співробітництва між ВОІВ та Кабінетом Міністрів України. 

Метою укладання таких програм є здійснення Україною та ВОІВ спільних дій, спрямованих на вдосконалення українського національного законодавства у сфері інтелектуальної власності, удосконалення практики правозастосування в Україні з метою виявлення, попередження й припинення правопорушень у сфері ІВ, удосконалення системи захисту прав на об’єкти ІВ в Україні, а також на сприяння науковим дослідженням і викладацькій діяльності, навчання українських фахівців у сфері інтелектуальної власності, організацію дистанційного навчання на курсах Всесвітньої Академії ВОІВ, організацію обміну навчальними матеріалами, науково-методичною документацією, книжками та періодичними виданнями, на проведення симпозіумів, конференцій, семінарів та інших навчальних програм тощо. 

Співробітництво між Урядом України і ВОІВ також передбачає тісну взаємодію академічних кіл та вищих навчальних закладів України з Всесвітньою академією ВОІВ. Така співпраця зміцнить авторитет нашої держави на міжнародній арені, сприятиме залученню консультативної та технічної допомоги ВОІВ, розширенню обізнаності та поглибленню розуміння значення ІВ в суспільстві.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.