Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Громадська рада - Засідання Громадської ради при ДСІВ (11 червня 2015 року)


Відбулося засідання Громадської ради при ДСІВ

11 червня 2015 року відбулося засідання Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ). Рада запросила на своє зібрання Голову ДСІВ Аллу Жарінову.

Уперше на Громадську раду завітали представники депутатського корпусу. У нинішньому засіданні взяла участь народний депутат Вікторія Пташник. Голова служби привітала такі кроки народних обранців і подякувала народному депутату за її візит.

На заході був присутній представник Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Сергій Семенюк, представник Мінекономрозвитку Олександр Богданюк, фахівці сфери інтелектуальної власності (ІВ).

Серед питань, порушених на цій зустрічі, - обговорення актуальних пропозицій щодо змін, які планується внести до законодавства України в галузі ІВ, ініційованих народними депутатами: №№ 1197, 1197-1, 1765, 1891, 2352, 2696 (щодо нормативно-правових актів з промислової власності) та №№ 1812, 1812-1, 2047, 2447, 2943 (проекти законів з авторського права і суміжних прав).

У ході дискусії стосовно законотворчих ініціатив щодо промислової власності члени Громадської ради дійшли висновку, що зазначені розробки не вирішують повністю тих проблем, які стоять перед системою в контексті реформування законодавства ІВ. У доповіді комітету з промислової власності йшлося про потребу в підготовці комплексних законопроектів, які б стали підґрунтям для системного реформування. Звучали зауваження учасників засідання про те, що такий системний підхід необхідний для забезпечення цілісносності Проекту, єднності законів та підзаконних актів.

І хоча обговорювані законопроекти не знайшли підтримки в членів Громадської ради, Голова ДСІВ Алла Жарінова наголосила на важливості таких напрацювань та висловилася за об’єднання зусиль з народними депутатами, особливо в тих питаннях, які потребують нагального вирішення, наприклад, промисловий тролінг. Важливим на сьогодні є прийняття комплексного проекту закону щодо об’єктів промислової власності.

Алла Жарінова повідомила учасників засідання про те, що ДСІВ завершує підготовку такого комплексного проекту закону, імплементованого до директив ЄС. Зараз він переданий міжнародним консультантам, від яких очікуються експертні зауваження та пропозиції в рамках проекту Twinning. І після підписання цього законопроекту Міністром економічного розвитку і торгівлі документ буде оприлюднений для обговорення.

Комітет з авторського права та суміжних прав не рекомендував Громадській раді підтримувати вищеперераховані законопроекти у сфері авторського права -№№ 1812, 1812-1, 2047, 2447. Учасники засідання прийняли рішення надати розробникам свої зауваження та пропозиції в письмовій формі. Питання ж про законопроект № 2943 комітет запропонував винести на порядок денний наступного засідання для подальшого опрацювання, оскільки в ході прийняття рішення голоси членів комітету розділилися навпіл.

У частині обговорення пропозицій щодо реформування державної політики у сфері ІВ в Україні учасникам засідання було презентовано концепцію реформи, яку пропонує Мінекономрозвитку. Присутні висловили свої зауваження щодо запропонованої моделі й прийняли рішення ініціювати проведення спільно з міністерством круглого столу для публічного розгляду зазначеного питання.

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.