Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Громадська рада - Засідання Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України (2 липня 2013 року)


Відбулося чергове засідання Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України

2 липня 2013 року в Державній службі інтелектуальної власності України (Державна служба) відбулося чергове засідання Громадської ради при Державній службі (Громадська рада).

Голова Громадської ради Антоніна Пахаренко-Андерсон, відкриваючи захід, зазначила, що питання, винесені на порядок денний, актуальні як для держави, так і для громадськості – вирішення проблем, що їх планується обговорити під час зустрічі, потребує першочергової уваги. Голова Громадської ради подякувала всім учасникам засідання за активність у підготовці до проведення заходу та закликала присутніх до конструктивної роботи.

Від Державної служби на засіданні Громадської ради виступили: начальник управління правового забезпечення та захисту прав Любов Висоцька, начальник відділу промислової власності Інна Шатова, т.в.о. начальника відділу авторського права та суміжних прав Олексій Арданов.

Було обговорено такі питання:

  1. Ознайомлення членів Громадської ради зі станом справ щодо внесення змін до книги четвертої Цивільного кодексу України (ЦКУ), пов’язаних з правовою охороною корисних моделей, промислових зразків та знаків для товарів і послуг; обговорення зазначених змін.
  2. Обговорення Проекту закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» (щодо впровадження механізму разового грошового стягнення для ефективного захисту права власників товарних знаків)» від 27.05.2013 № 2148а та надання відповідних пропозицій.
  3. Обговорення Проекту закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет» та надання відповідних пропозицій.
  4. Різне.

Зокрема, члени Громадської ради висловили побажання активізувати діяльність робочої групи, створеної при Державній службі для вивчення доцільності внесення змін до книги четвертої ЦКУ, для чого запропонували взяти особисту участь у відповідних робочих процесах. До складу вищезазначеної групи входять співробітники Державної служби та Державного підприємства «Український інститут промислової власності», а також інші провідні фахівці у сфері інтелектуальної власності – науковці, експерти й представники судової системи. За словами Голови Громадської ради, співпраця всіх членів останньої дозволить максимально детально обговорити можливі шляхи вдосконалення законодавства та внесення змін до ЦКУ, спеціальних законів у галузі інтелектуальної власності, а також актів законодавства в інших сферах діяльності, пов’язаних з правами промислової власності зокрема й інтелектуальної власності в цілому.

Про позицію Державної служби стосовно Проекту закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет» членам Громадської ради доповів Олексій Арданов. Він окреслив головну мету вищезгаданого законопроекту – створення дієвого механізму боротьби з порушеннями в мережі Інтернет інтересів осіб, яким належать права на об’єкти авторського права та суміжних прав. «Норми законопроекту стосуються тих, хто використовує об’єкти авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет, і спрямовані на недопущення неправомірного використання таких об’єктів. Зважаючи на поширення дії положень цього законопроекту на широке коло користувачів, необхідно врахувати позиції громадськості під час доопрацювання та прийняття відповідного закону», – зазначив Олексій Арданов.

У свою чергу начальник управління правового забезпечення та захисту прав Державної служби Любов Висоцька наголосила на тому, що з метою громадського обговорення законопроекту його було розміщено на офіційних веб-порталах Міністерства освіти і науки України та Державної служби. «Громадське обговорення законопроекту тривало до 1 липня 2013 року: до Державної служби надійшли чисельні зауваження та пропозиції. На цей час опрацьовуються отримані пропозиції та зауваження для їх урахування (у разі їх доцільності й обґрунтованості). Державна служба й зараз відкрита для діалогу та буде вдячна кожному за допомогу в опрацюванні вкрай необхідних для України законів», – наголосила Любов Висоцька.

На завершення Антоніна Пахаренко-Андерсон подякувала представникам Державної служби за надану можливість провести засідання та за їхню безпосередню активну участь у цьому заході, а також колегам – за професійний діалог і доречні пропозиції.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.