Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (18-29 липня 2011 року) - Від теорії до практики (21 липня 2011 року)


Від теорії до практики

Темпи збагачення знань студентів Міжнародної літньої школи з інтелектуальної власності, яка проходить у м. Одеса, невпинно зростають. Увагу студентської аудиторії сьогодні протягом усього дня професійно тримав один з найуспішніших викладачів школи – Рон Марчант.

Рон Марчант – постійний візитер до України від імені ВОІВ з різних питань сфери інтелектуальної власності. Він неодноразово брав участь в освітніх програмах ВОІВ у інших країнах, і запевняє, що рівень організації української школи та її викладацького складу цілковито відповідає міжнародному: 

– Мені подобається працювати в одеській школі: і технічне оснащення, і організація навчання на високому рівні. Студенти сповнені ентузіазму, і я бачу на лекціях, що їм дійсно цікаво і їм потрібні знання, пропоновані викладачами. Тішить те, що молоде покоління дедалі більше цікавиться сферою інтелектуальної власності, а держава підтримує його в цьому. Адже знання – це основа, у тому числі й економічного розвитку країни.

Порядок денний передбачав вивчення сучасних проблем у сфері захисту патентів, використання патентної інформації, а також ознайомлення із заходами щодо захисту комерційної таємниці. Окрему увагу було приділено темі патентів з біотехнології. Студентам були запропоновані навчальні кейси. Три групи учасників отримали перелік запитань, на які повинні були дати відповіді, аргументувавши останні й висловивши власні думки.

– Для виконання цього завдання не потрібно бути експертом у сфері біотехнологій – воно не передбачає виконання якихось технічних завдань, бо це було б надто складно. Я хочу, щоб студенти поміркували над отриманими питаннями, можливо, представили нестандартні рішення виходу з проаналізованих ситуацій. Такий мозковий штурм дозволяє на звичайні речі подивитися по-новому, а це – одна з незаперечних рушійних сил розвитку, – так Рон Марчант пояснив доцільність навчальних кейсів.

Студенти залишилися задоволені сьогоднішньою роботою й поділилися своїми враженнями про школу:

– Я в майбутньому планую стати експертом з інтелектуальної власності, і для мене Літня школа – це можливість розшири та поглибити власні знання. У моїй країні існує така проблема, що спеціалісти, які добре знають теорію інтелектуальної власності, не можуть підкріпити її практикою, і навпаки. Для мене важливо знати, як вирішуються ті чи інші питання на практиці. Ефективність навчального підходу викладачів не викликає жодних сумнівів, кожна лекція базується на прикладах з реальної практики, тож здобуті на лекціях знання надзвичайно цінні. Дуже вдячний і ВОІВ, і українським організаторам за надану можливість навчатися тут, – розповів Ентоні Мутуа Нзіока (Кенія).

Ентоні Мутуа Нзіока

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.