Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (8-19 липня 2013 року) - Навчання в Літній школі набирає обертів (11 липня 2013 року)


Навчання в Літній школі набирає обертів (11 липня 2013 року)

Студентами цьогорічної Міжнародної літньої школи з ІВ стали й представники державної системи правової охорони інтелектуальної власності України.

Серед учасників – фахівець Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ») – заступник начальника відділення, начальник відділу формальної експертизи заявок на знаки для товарів і послуг Володимир Сенчук. Шостий рік працюючи в ДП «УІПВ», він набув чималого досвіду роботи із захисту прав на об’єкти промислової власності. Володимир задоволений тим, як складена програма школи: щодня розглядається окремий напрям сфери ІВ, заняття об’єднані спільною тематикою, завдяки чому аудиторія заглиблюється в кожну тему повною мірою, розглядаючи всі її аспекти.

Володимир Сенчук

Володимир Сенчук вбачає в участі в Літній школі унікальний шанс поспілкуватися з професіоналами-практиками, які працюють уже не перший рік у галузі ІВ. З-поміж українських викладачів він відзначив Олену Жилінкову, кандидата юридичних наук, доцента кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. Її лекції присвячувались питанням авторського права та суміжних прав.

Також цікаво було на занятті в Олексія Столяренка, юриста юридичної компанії «Бейкер і Маккензі», який розглянув близьку для фахівця ДП «УІПВ» тему торговельних марок. Зі слів Володимира Сенчука, студенти високо оцінили креативність викладачів і не відпускали лекторів після закінчення занять – ставили чисельні запитання, розпитували старших колег про їхній досвід роботи. Молодь дуже активно працює на лекціях і практичних заняттях: охоче дискутує, розбирає реальні справи в групових іграх. Навчальний процес вирує.

Олена Жилінкова

Олексій Столяренко

Володимир Сенчук розповів про перші враження від участі в Літній школі:

– Я завжди використовую кожну можливість поглибити свої знання, дізнатися про нові тенденції у сфері ІВ. Саме тому вирішив поїхати до Літньої школи, яку мені порекомендували, зокрема, і мої колеги по роботі – студенти Літніх шкіл з ІВ попередніх років. У мене, до речі, був вибір – поїхати до Одеси чи до Санкт-Петербургу: школи в обох цих містах проходять в один і той самий час. Англійська мова навчання в українській Літній школі стала визначальним фактором – і я приєднався до одеських студентів. Тепер бачу, що зробив дуже правильно, адже отримав додаткову нагоду попрактикуватися в англійській, розширити словниковий запас, зокрема, і за рахунок професійної термінології. До того ж тут багато учасників з різних країн – відтак кожен має можливість налагодити нові професійні зв’язки. Під час навчання планував поглибити знання з актуальних тем у галузі ІВ: цікаво дізнатися з перших вуст від представників ВОІВ про сучасні тенденції розвитку ІВ, про міжнародний захист торговельних марок, а також про ліцензування й трансфер технологій, сферу авторських і суміжних прав тощо. Запам’ятався виступ викладача ВОІВ Бо Халгріна, який багато розповідав про досвід роботи в консалтинговій компанії у Швеції. Цей викладач протягом багатьох років працював експертом Шведського патентного відомства, і його досвід вражає. Підсумовуючи один із своїх виступів, Бо Халгрін відзначив, що робота експерта та його висновки багато в чому все-таки суб’єктивні. Тож працювати є над чим. «Ніколи не зупинятися, постійно знайомитися з новими цікавими людьми, активно обмінюватися досвідом» – це його девіз. І я таку настанову абсолютно підтримую.

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.