Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (19-30 липня 2010 року) - Щоденник - 4-й день (22 липня 2010 року)


 Свідомий вибір на користь навчання

Четвертий день роботи літньої школи з ІВ-2010 розпочався з практичного заняття на тему "Новизна як найважливіша умова патентоздатності винаходу", яке провела викладачка з Литви Крістіна Янушаускайте.

– Напередодні студенти отримали домашнє завдання до сьогоднішнього практичного заняття – ознайомитися з кейсом, до складу якого увійшли спеціально підібрані справи, життєві ситуації, пов’язані з випадками відмови винахідникам у патентуванні їхніх винаходів з боку патентних бюро США з причини відсутності новизни винаходу. Сьогодні студенти розподілилися на три групи, кожна з яких відстоювала певну позицію: перша захищала інтереси винахідника, друга представляла патентне бюро США, а третя – європейське патентне відомство, яке пропонувало свій варіант вирішення ситуації. Чесно кажучи, такої активності від студентів, та ще й у вранішній час, я не очікувала – ми ледве втиснулися в часові межі заняття, – поділилася враженнями викладачка.

Порівнюючи рівень знань студентів, які навчаються в літній школі з ІВ в Україні, з рівнем учасників аналогічного заходу в іншій країні, звідки Крістіна Янушаускайте повернулася декілька днів тому, вона зауважила, що перевага на боці аудиторії літньої школи в Одесі.
– Ці студенти, як на мене, більш обізнані у сфері ІВ, мають вагоміший багаж знань, хоч деякі з них лише в цьому році здобули вищу освіту й не мають професійного досвіду. Крім того, вони жвавіші, допитливіші, активніші, а головне – чують мене, тобто розуміють усе те, що хочу до них донести, – підсумувала тренер.

Перша лекція цього дня навчання була присвячена міжнародним і регіональним системам охорони торгівельних марок.
– З року в рік у світі зростає кількість торгівельних марок, тому для фахівців у сфері ІВ дуже важливо розуміти, як зробити правильний вибір, здійснюючи процедуру реєстрації торгівельної марки, – зауважила лекторка Тетяна Крахмальова. – Це може бути або міжнародна система, або традиційна (національна).
У своїй презентації Тетяна Крахмальова висвітлила також особливості та переваги існуючих систем і дала практичні поради щодо їх використання.

Серед проведених занять і лекції Ольги Рассомахіної, викладачки Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, про актуальні питання у сфері правової охорони географічних зазначень та торговельних марок.
– Предметом нашого вивчення була система правової охорони географічних зазначень, яка включає як міжнародні угоди в цій сфері, так і організаційно-правові заходи окремих країн, спрямовані на охорону таких об’єктів. Також розглядалися актуальні питання щодо набуття прав та використання торговельних марок. Дуже приємно, що аудиторія активно залучилася до обговорення питань, пов’язаних з охороною цих об’єктів, і наводила чимало прикладів з практики захисту прав на них, – прокоментувала зустріч із студентами викладачка.

Ольга Рассомахіна

По закінченні насиченого дня в літній школі її учасники поділилися думками. 
Сергій Москаленко

Сергій Москаленко, спеціаліст з правової охорони промислової власності, Україна:
– Це чудово, що в літній школі з ІВ працюють викладачі не тільки з України, а й з-за кордону. Це дозволить нам під час навчання ознайомитися з досвідом зарубіжних фахівців. Також подобається те, що сама форма викладання курсу простіша й доступніша за ту, яку, скажімо, мають університетська. Крім того, навчальний процес проходить у постійному зв’язку й співпраці викладача із студентами.

Ірина Станкевич, юрисконсульт, Україна:
– Усе почуте в школі за чотири дні навчання є для мене абсолютно новим: авторське право, зокрема, я вивчала лише в університеті. Та отриманої інформації мені недостатньо – хочу дізнатися більше.
А ще, на відміну від викладання аналогічного курсу у вітчизняному навчальному закладі, викладачі літньої школи з ІВ проводять з нами кейси – оцінювання конкретних життєвих випадків, які траплялися насправді. В університеті такій формі здобуття знань і вироблення навичок приділялося замало уваги. Хоч її ефективність очевидна: ти отримуєш певні знання, а потім можеш ще й розглянути реальні ситуації й самому запропонувати шляхи їх вирішення.
А на запитання, чому Ірина в гарячий сезон відпусток обрала навчання в літній школі з ІВ, студентка відповіла: "Коли ти не йдеш уперед – робиш крок назад. Я хочу розвиватися, мрію стати фахівцем своєї справи й вибір на користь навчання зробила свідомо".

Ірина Станкевич

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.