Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (16-27 липня 2012 року) - Навчання в Літній школі з ІВ згуртовує молодь різних країн (19 липня 2012 року)


Навчання в Літній школі з ІВ згуртовує молодь різних країн

Міжнародна літня школа з ІВ – 2012 зібрала у своєму колі студентів з багатьох країн. Уперше її студентами стали представники Польщі, Португалії, Франції, Ірану. Навчання в Одесі – це прекрасна нагода для молоді познайомитися з однолітками, збудувати дружні містки між країнами та, звичайно ж, поглибити знання у сфері інтелектуальної власності.

Перша лекція цього дня була присвячена огляду міжнародної системи охорони торговельних марок. Ілля Новосельцев, адвокат, кандидат юридичних наук, науковий співробітник Національної академії правових наук України, детально представив та проаналізував зі студентами положення Мадридської системи міжнародної реєстрації знаків та Мадридського Протоколу.

Ілля Новосельцев

Він звернув увагу слухачів на особливості міжнародної реєстрації знаків відповідно до Мадридської системи. Зокрема, окреслив її загальні принципи, останні тенденції розвитку та особливості використання для отримання правової охорони торговельної марки за кордоном; а також розповів про централізоване управління міжнародною реєстрацією.

– З року в рік у світі зростає кількість торговельних марок, тому для фахівців у сфері ІВ дуже важливо розуміти, як зробити правильний вибір, здійснюючи процедуру реєстрації торговельної марки, – зауважив лектор. – Адже можна обрати або міжнародну систему, або традиційну (національну). У своїй презентації я зосередився та перевагах обох систем охорони торговельних марок і намагався надати студентам поради щодо їх практичного використання. Також ми з аудиторією розглянули особливості захисту назв країн – це дуже зацікавило слухачів. Взагалі студенти дуже активні й позитивні – було приємно з ними працювати.

Продовжила тему торговельних марок кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Олена Жилінкова, яка обговорювала зі студентами питання порушення прав володільців торговельних марок у мережі Інтернет.

Юрист Олексій Столяренко – постійний викладач Міжнародної літньої школи з ІВ в Одесі, починаючи з 2009 року. У своїй сьогоднішній лекції він розповів студентам про доменні імена в мережі Інтернет та уніфіковану процедуру розгляду спорів, які виникають у процесі реєстрації доменних імен. Багато уваги Олексій Столяренко приділив практичним прикладам, кількість яких упродовж заняття стрімко зростала завдяки активній участі в обговоренні теми студентів.

Олексій Столяренко

Один з таких учасників навчального процесу – студент з Франції Владімір Сольтман. Він уперше приїхав до України, але давно мріяв побувати на батьківщині батька, який народився в Севастополі. Владімір приємно вражений українською гостинністю.

– Я задоволений процесом навчання. Вдячний організаторам, зокрема всім тим, хто супроводжує мене під час навчання в Літній школі, хто допоміг у вирішенні побутових питань, подоланні мовного бар’єру, хоча декілька слів російською таки знаю – батько мене навчив. Навколо панує позитивна атмосфера, сприятлива як для навчання, так і для дозвілля. Я вже маю чимало друзів серед студентів, зокрема потоваришував з Гонсало Саледа з Португалії, Пшемиславом Палкою з Польщі, Василем Кафідовим з України та ін., – розповів Владімір.

Владімір Сольтман

 

Ілля Новосельцев

   

   

   

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.