Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (19-30 липня 2010 року) - Щоденник - 1-й день (19 липня 2010 року)


Урочисте відкриття міжнародної літньої школи – 2010

19 липня 2010 року в Одесі відбулось урочисте відкриття Міжнародної літньої школи з інтелектуальної власності ВОІВ.

Учасниками офіційного заходу, який проходив в Одеській національній юридичній академії (ОНЮА), були представники Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), Держдепартаменту інтелектуальної власності (ІВ), ОНЮА, Одеської обласної державної адміністрації та студенти з різних країн світу.

Захід відкрив віце-президент ОНЮА, проректор з міжнародних зв’язків В’ячеслав Туляков, який привітав учасників з початком навчання й побажав їм успіху, набуття нового досвіду та приємних вражень.

 

Від імені Держдепартаменту з привітальним словом виступив заступник голови Володимир Дмитришин:
– Дуже приємно, що літня школа ІВ стала щорічним традиційним заходом у нашій країні.
Україна – перша держава на теренах СНД, яка реалізує важливу місію підвищення рівня обізнаності молодих спеціалістів з ІВ шляхом організації шкільного навчального процесу. Суттєвим аспектом є той факт, що робоча мова літньої школи – англійська: це дозволяє залучити до навчання студентів та викладачів з багатьох країн світу. Цього року в роботі літньої школи братимуть участь представники Азербайджану, Болгарії, Індії, Італії, Латвії, Нігерії, Туреччини, Швеції й України.
Літня школа пропонує учасникам унікальну освітню програму, розроблену за всіма аспектами ІВ. Її місія полягає в наданні можливості студентам старших курсів і молодим професіоналам поглибити знання у сфері ІВ, дати оцінку ІВ як інструменту економічного, соціального, культурного та технологічного розвитку суспільства, а також у демонстрації ролі ВОІВ у глобальному адмініструванні ІВ.
Хочу наголосити, що співпраця з ВОІВ є пріоритетною складовою міжнародної діяльності України у сфері ІВ. На початку липня цього року Україна мала честь приймати Генерального директора ВОІВ доктора Френсіса Гаррі. Візит такого рівня є значущою подією 2010 року у сфері ІВ для України, адже наша держава стала першою країною в регіоні Центральної та Східної Європи, яку відвідав Генеральний директор ВОІВ.
Головним підсумком офіційного візиту стало підписання Програми співробітництва між КМ України і ВОІВ на 2010 – 2012 роки, яка, за словами Френсіса Гаррі, „розширює горизонти та надає співпраці між ВОІВ та Урядом України нової якості”.
Володимир Дмитришин запевнив аудиторію, в тому, що Держдепартамент й надалі докладатиме максимум зусиль для зміцнення співпраці з ВОІВ.

Від імені ВОІВ виступив директор відділу співробітництва з деякими країнами Європи та Азії Міхаль Свантнер. Він наголосив на тому, що літня школа ІВ вже вдруге збирається в Україні під егідою ВОІВ і проводиться за підтримки її незмінних організаторів – Держдепартаменту та ОНЮА.
– Особливу подяку хочу висловити студентам з різних країн світу, які вирішили присвятити час липневих відпусток і подорожей двом тижням навчання в літній школі ІВ. Вони зробили правильний вибір: Всесвітня академія ВОІВ пройшла довгий шлях, щоб належним чином організувати захід такого плану, як міжнародна літня школа ІВ, підготувавши для розгляду найажливіші та актуальні нині теми у сфері захисту прав ІВ.
Літні школи ІВ проходять в усьому світі й користуються великою популярністю серед студентів та молодих фахівців, які ще не мають великого досвіду в професійній діяльності. На жаль, ми не маємо можливості задовольнити бажання всіх, хто зацікавлений у проходженні такого навчального курсу, – а це сотні студентів з різних країн світу.
На цей час літні школи ІВ працюють не лише в Україні – їх організовано в Європі (м. Женева), Російській Федерації, Хорватії (м. Дубровник), а також у Мексиці, Південній Африці, США (м. Вашингтон).
Під час навчання юні спеціалісти матимуть змогу переконатися, що потреба в захисті прав ІВ з кожним роком стає гострішою для суспільства в будь-якій країні світу. Курс літньої школи висвітлить велику кількість питань, пов’язаних з правовою охороною ІВ, захистом авторських прав, торговельних марок, патентів тощо, – сьогодні ми ще не маємо єдиного принципу їх вирішення.
Цього року літню школу очолюватиме Марта Чіковоре, представник Всесвітньої Академії ВОІВ, яка зробила вагомий вклад не тільки в організацію роботи школи, а й у розробку методики проведення тренінгів. Що стосується викладацького складу, то до проведення навчання залучено тренерів надзвичайно високого рівня – справжніх майстрів своєї справи. Крім моїх колег з ВОІВ, учасники матимуть можливість поспілкуватися з відомими й добре знаними в міжнародних колах експертами з України, Великобританії, Ізраїлю, Латвії.
Ми переконані, що навчаючись в літній школі-2010, кожен отримає максимум користі, набуде нових знань і стане професіоналом у сфері ІВ, – запевнив Міхаль Свантнер.

 

Марта Чіковоре презентувала діяльність ВОІВ. У своєму виступі представниця Всесвітньої Академії ВОІВ наголосила на тому, що ВОІВ є одним з найважливіших міжнародних органів, який впливає на розвиток ІВ в усьому світі. Основний напрям її діяльності – сприяти зростанню уваги до ролі й значення ІВ в соціально-економічному розвитку суспільства.

Презентував діяльність Держдепартаменту Володимир Дмитришин. Окреслюючи перспективи розвитку державної системи правової охорони ІВ України, він виділив такі пріоритети:

  • адаптація національного законодавства до законодавства ЄС;
  • виконання комплексу робіт, необхідних для надання ВОІВ експертному органу України статусу міжнародного пошукового органу та центру попередньої експертизи міжнародних заявок (PCT) на винаходи;
  • поетапне впровадження системи електронної подачі заявок на всі об'єкти промислової власності з використанням електронного цифрового підпису;
  • створення електронної цифрової патентної бібліотеки з дистанційним доступом користувачів до її інформаційних ресурсів через мережу Інтернет;
  • інтенсифікація співробітництва з ЄК й країнами ЄС з метою вдосконалення системи освіти у сфері ІВ;
  • підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників;
  • створення системи дистанційного навчання фахівців з питань ІВ, трансферу інформаційних технологій та інноваційної діяльності;
  • міжнародне співробітництво з питань розвитку людських ресурсів у сфері ІВ тощо.

Презентація ОНЮА, яка відбулася у вигляді екскурсії по учбових приміщеннях навчального закладу, надала можливість студентам переконатися, наскільки комфортними є умови, створені організаторами для успішного навчання в літній школі - 2010.

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.