Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (18-29 липня 2011 року) - Розглядаємо питання з авторського права (22 липня 2011 року)


Розглядаємо питання з авторського права

Міжнародну літню школу з інтелектуальної власності відвідав Міхаль Свантер, директор відділу співробітництва з деякими країнами Європи та Азії ВОІВ.

Міхаль Свантер розповів студентам про специфіку роботи очолюваного ним відділу. Для налагодження активного діалогу з аудиторією він запропонував учням поміркувати та визначитися з ключовими акцентами діяльності відділу співробітництва з деякими країнами Європи та Азії.

Варіантів відповіді було декілька: боротьба з піратством, розвиток сфери патентування… Та в результаті спільних роздумів студенти прийшли до загального висновку – розвиток сфери інтелектуальної власності має розпочинатися з навчання та освіти молодого покоління.

– Саме таку відповідь я й хотів почути. Справді, діяльність відділу, у якому працюю, тісно пов’язана з навчанням і роз’яснювальною роботою. Одна з проблем сучасності – це те, що далеко не кожен розуміє, що таке інтелектуальна власність. Суспільство повинне розуміти загальні основи ІВ, і тоді можна говорити про плідну роботу над вирішенням далеко не простих питань у цій галузі, – підсумував Міхаль Свантер.

Далі зі студентами спілкувалася викладач Національного університету внутрішніх справ (Україна) Ольга Ієвіня на тему міжнародного досвіду з охорони авторського та суміжних прав.

– Ми можемо сміливо констатувати, що у сфері охорони авторського та суміжних прав українське законодавство повністю відповідає міжнародним стандартам та приведене у відповідність до міжнародних угод. Проблема в іншому – у його застосуванні. Україна потребує перейняття міжнародного досвіду в питаннях самого механізму захисту. Удосконалення потребують і норми національного законодавства. Наведу конкретний приклад, який стосується статті 176 Кримінального кодексу України. Склад злочину, передбаченого частиною 1 статті 176, сформульовано як матеріальний: злочин є закінченим з моменту настання матеріальної шкоди у великому розмірі. Це означає, зокрема, що стаття 176 охороняє лише майнові права автора.

В Україні дуже розумно сформована система захисту авторського права, а проте й вона не є досконалою. Про окремі «пробіли», пов’язані з громадською правовою відповідальністю за порушення авторських прав, я розповіла в наведених на лекції прикладах. Сьогодні ми разом зі студентами розглядаємо найважливіші моменти, порівнюємо досвід різних країн та намагаємося взяти максимальну користь із спільних роздумів та висновків, – прокоментувала Ольга Ієвіня.

Студенти також розглянули досить специфічну тему – обмеження й винятки з авторського права, включаючи доступ до авторських творів для інвалідів за зором.

Олена Жилінкова, к.ю.н., доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, підготувала для слухачів Літньої школи деякі питання, пов’язані із захистом авторського права в цифровому середовищі. Підсумком навчального тижня для студентів стало виконання практичного завдання із заданої теми разом з викладачем.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.