Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (16-27 липня 2012 року) - Міжнародна співпраця у сфері ІВ поглиблюватиметься – так вважають студенти (20 липня 2012 року)


Міжнародна співпраця у сфері ІВ поглиблюватиметься – так вважають студенти

Комерційна таємниця, промислові зразки, географічні назви, нові сорти рослин – усі ці об’єкти інтелектуальної власності стали предметом обговорення сьогоднішнього дня в Міжнародній літній школі з ІВ.

Навчальний процес поступово переходить у більш практичне русло. Гра як форма навчання допомагає молоді випробувати на собі нові професії, потренуватися у вирішенні реальних життєвих ситуацій, до того ж вона відкриває нові сторони особистості кожного гравця. Студенти охоче виконують завдання на практичних заняттях.

Пшемислав Палка, студент з Варшави (Польща), як справжній адвокат захищав інтереси своєї компанії. І як результат – його студентська команда отримала перемогу в дебатах.

Цього року представники Польщі вперше навчаються в Літній школі з ІВ в Одесі. І приїхали вони одразу вчотирьох. Пшемислав – студент юридичного факультету Варшавського університету. За його словами, у майбутній професії йому стануть в нагоді знання з інтелектуальної власності. Тому намагається отримати якомога більше важливої інформації, дізнатися як про особливості міжнародної сфери інтелектуальної власності, так і про деякі нюанси національних систем. Цікавить його, зокрема, й система правової охорони ІВ в Україні. Україна й Польща – країни-сусіди, а отже, співпраця між ними в зазначеній галузі, безсумнівно, дедалі тільки поглиблюватиметься – так вважає польський студент. Така динаміка українсько-польських стосунків видається Пшемиславу особливо очевидною у зв’язку з останніми подіями: «Нещодавно наші країни разом провели фінальний турнір Чемпіонату Об’єднання європейських футбольних асоціацій (УЄФА) з футболу ЄВРО – 2012, і ми маємо спільний досвід у вирішенні питань правової охорони та захисту інтелектуальної власності УЄФА», – пояснив свою думку студент.

Пшемислав Палка (по центру)

Викладач Літньої школи з ІВ – 2012 юрист Олексій Столяренко розповів студентам про захист промислових зразків . Значну увагу він приділив особливостям цих об’єктів порівняно з іншими об’єктами інтелектуальної власності. Друге заняття викладач присвятив географічним назвам та їх ролі в просуванні національних продуктів. Він представив на розгляд аудиторії конкретні приклади, проаналізував нюанси використання виробниками окремих назв товарів.

– Цього року Міжнародна літня школа з ІВ зібрала багато представників різних країн, і це вигідно відрізняє її від попередніх шкіл, додає їй колориту – студенти ставлять неочікувані оригінальні запитання, що дозволяє поглянути на певні проблеми сфери ІВ з різних боків, – поділився враженнями Олексій Столяренко.

Олексій Столяренко

Адвокат, кандидат юридичних наук, науковий співробітник Національної академії правових наук України Ілля Новосельцев розпочав лекцію з теми «Захист комерційної таємниці: загальний огляд та найкращі приклади». Поступово заняття набуло форму дискусії: розглядалися загальновідомі випадки, пов’язані із захистом комерційної таємниці, студенти взялися до активного обговорення піднятих питань і проаналізували з лектором чимало життєвих ситуацій.

Крім того, Ілля Новосельцев розглянув з аудиторією тему захисту нових сортів рослин, зокрема детально зупинився на положеннях, передбачених Міжнародним союзом захисту нових сортів рослин (UPOV).

Завершився навчальний день загальною дискусією.

Ілля Новосельцев

   

   

   

   

   

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.