Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (19-30 липня 2010 року) - Щоденник - 5-й день (23 липня 2010 року)


Ділова гра як крок до вирішення питань реального життя

Студентів літньої школи з ІВ-2010 захопила гра. Під кінець першого тижня навчання викладач Тетяна Демченко (суддя Господарського суду, м. Київ) запропонувала підопічним цікавий вид роботи – імітацію судового процесу.

Тема ділової гри – "Вибіркова судова практика щодо нетрадиційних торговельних марок". Студенти розподілилися на три групи – "позивач", "відповідач" і "судді", – кожна з яких отримала конкретне завдання. Жваві дискусії, обговорення шляхів виходу із ситуації, відстоювання власної позиції – дійство захопило студентів настільки, що вони вжилися в ролі з надзвичайною реалістичністю. Тетяна Демченко була цілком задоволена аргументами студентів. Вона відповіла на безліч їхніх запитань, навела цікаві приклади з власного досвіду, які стосуються як національних, так і іноземних торговельних маркок – шоколад "Світоч", "Мілка", цукерки "Рафаело" тощо.

Тетяна Демченко

Наступні години занять були присвячені обговоренню актуальних питань правової охорони загальновідомих торговельних марок на міжнародному, регіональному та національному рівнях, а також розгляду аспектів правової охорони промислових зразків та їх співвідношення з іншими об’єктами інтелектуальної власності, зокрема з торговельними марками. Студенти прослухали лекції з цих тем і виконали низку практичних завдань, підготовлених для них Тетяною Демченко.
– Я вже вдруге викладала в літній школі з ІВ, – розповіла викладачка. І знов відзначаю високий рівень студентів. Вони дуже зацікавлені, творчі, активні, жваві: миттєво реагують на нові запитання, зміну ситуації, знаходять такі рішення, які дозволяють поглянути на ситуацію під іншим кутом зору. Завжди намагаюся під час своїх презентацій наводити якомога більше прикладів, давати практичні завдання, щоб майбутні фахівці змогли потренуватися в застосуванні відповідних навичок і висловити власну думку. Студенти самі пропонують теми для обговорення, і я намагаюся відштовхуватися від того, що їх найбільше цікавить. Зважаючи на запитання студентів, рівень дискусії, абсолютно впевнено можу сказати: усі учасники школи налаштовані на подальше навчання та поглиблення знань у сфері ІВ, – підсумувала Тетяна Демченко.

Завершив навчальний день директор департаменту ВОІВ зі співробітництва з деякими країнами Східної Європи і Азії Міхаль Свантнер. Він виступив із заключною лекцією, у якій висвітлив питання інструментарію ВОІВ для країн з перехідною економікою.

Міхаль Свантнер

Наприкінці тижня сталася ще одна цікава подія: до нинішніх студентів завітали в гості учасники минулорічної літньої школи з ІВ. Серед них – Наталія Соломатіна, Олена Вардамацька та інші. Дівчата обмінялися враженнями зі студентами 2010 року, розповіли про власні здобутки, а також поринули в приємні спогади про теплий прийом Одеської національної юридичної академії.
– Дуже раді нагоді знову побувати в цій творчій атмосфері школи. І під час нашої сьогоднішньої зустрічі ми, перші випускники літньої школи з ІВ, відчули, що "олімпійський вогонь знань" передається наступним поколінням студентів, які торуватимуть нелегкий, але цікавий шлях здобуття знань у сфері ІВ, – відзначили колишні студентки.
Така незапланована, але зворушлива подія дала змогу молодим студентам перейняти досвід своїх попередників, а також залишила нову символічну сторінку в книзі історії літньої школи з ІВ.

Наталія Соломатіна та Олена Вардамацька


Ельнур Маммедлі

Ельнур Маммедлі, провідний радник агентства з авторських прав Республіки Азербайджан, поділився враженнями від навчання:
– Спершу, звичайно, хочеться висловити подяку організаторам. Програма гарно продумана, насичена, включає різноманітні й актуальні теми. Як на мене, весь навчальний процес надзвичайно пізнавальний. Від нашого агентства я – перший представник на навчаннях такого роду, і несказанно радий цій можливості поглибити знання у сфері ІВ. Особливо сподобалася програма сьогоднішнього дня, коли викладала Тетяна Демченко. Учасники змогли потренуватися в грі, використати на практиці в змодельованій ситуації отримані знання. Причому викладачка вчасно та влучно виправляла наші помилки – це допомогло краще засвоїти матеріал.
Вважаю важливою складовою вашої державної системи правової охорони спеціальний навчальний заклад – Інститут інтелектуальної власності. Він готує спеціалістів у цій галузі, фаховий рівень яких надзвичайно високий, у чому мав можливість переконатися, зокрема, під час занять у літній школі. У нашій країні такого закладу, на жаль, поки що немає.


 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.