Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (18-29 липня 2011 року) - Розширимо коло друзів, збагатимо скарбничку знань! (27 липня 2011 року)


Розширимо коло друзів, збагатимо скарбничку знань!

Сьогодні навчальний день розпочався зі спілкування – студенти розповідали про себе, ділилися планами на майбутнє. Молодь покладає великі сподівання на знання, отримані в Літній школі з ІВ.

Протягом двох тижнів студенти дуже здружилися між собою. Представників різних країн об’єднує не тільки навчальний процес – вони мають спільні інтереси та погляди на майбутнє людства. Молодь прагне змінити цей світ на краще. І своїм інструментом вона обирає діяльність у сфері інтелектуальної власності, яка стирає кордони між країнами та стимулює розвиток суспільства.

Ольга Маломоркіна, студентка V курсу Національного дослідного університету «Вища школа економіки», м.Москва, Російська Федерація (РФ), поділилася враженнями від навчання:

– Про організацію Літньої школи з ІВ в Одесі я дізналася із сайту ВОІВ. Можливість узяти участь у цьому навчальному заході не могла мене не зацікавити: в університеті упродовж останнього року я чимало уваги приділила темам інтелектуальної власності. У РФ теж проводяться школи такого самого зразка, але для мене було очевидним, що навчання в Україні буде ефективнішим, оскільки одеська школа, у якій робочою мовою є англійська, збере ширше коло учасників та викладачів з різних країн. Мої надії цілком виправдалися: досвідчені викладачі, актуальні теми, високий рівень організації заходу й сила-силенна нової інформації. Для мене, зокрема, несподіванкою виявилося те, наскільки істотною є відмінність у практиці застосування законодавства у сфері ІВ в Україні та РФ. Хочу відзначити також відкритість усіх учасників школи і їхню готовність ділитися досвідом своїх країн.

Ольга Маломоркіна

Андрій Мовчан, студент ІІІ курсу Київського національного університету ім.Тараса Шевченка, юридичний факультет, Україна:

– Ще в дитинстві мені до рук потрапила одна цікава брошура у вигляді коміксу. У ній ішлося про авторські права й торговельні марки та про важливість отримання охоронних документів на ці об'єкти інтелектуальної власності. Ще тоді я вирішив, що спеціалізуватимуся на цих питаннях, і тепер роблю все можливе задля цього.

Інтелектуальний капітал, безперечно, має дуже велику цінність – я це розумію як з правової позиції, так і з економічної. А сучасні темпи розвитку технологій потребують чіткої реакції суспільства та своєчасного регулювання питань правової охорони ОПІВ.

Україна має надзвичайний потенціал як держава з багатою базою для розвитку ІВ. Важливо, щоб кожен знав, що таке ІВ, і розумів, наскільки цінною є остання. Я бачу в цьому не лише своє майбутнє, а й майбутнє всього людства.

Дуже радий, що мав змогу попрацювати з провідними українськими юристами та патентними повіреними з Патентно-юридичної агенції «Дубинський і Ошарова». Також проходив стажування в Державному підприємстві «Український інститут промислової власності» й займався вивченням практики інших країн щодо врегулювання питань нетрадиційних ТМ. Цей досвід неоціненний для мене.

Андрій Мовчан

Навчальна програма Літньої школи побудована дуже продумано – ми розглядаємо найактуальніші та найважливіші питання. Одною з найбільш ефективних форм навчання є різноманітні практичні заняття, завдяки яким кожен з нас збагачується новим досвідом. Помітно, що викладачі – справжні знавці своєї справи й викладаються на повну. Ми мали можливість досить тісно спілкуватися з ними не тільки під час занять, а й після лекцій.

Дуже вдячний організаторам школи й усім, хто підтримує мене на шляху пізнання сфери інтелектуальної власності.

Наталія Гнатуш, адвокат, м.Київ, Україна.

– Дізнавшись ще взимку про проведення Літньої школи ВОІВ в Одесі, я без вагань вирішила брати участь у відборі. Міжнародні викладачі, анонсовані теми, а також те, що мова викладання англійська, для мене як адвоката-практика надзвичайно цікаві, адже право інтелектуальної власності не має географічних та мовних кордонів і вимагає постійного підвищення рівня теоретичних знань та практичних навичок.

Ґрунтовні лекції, обмін досвідом та думками, виконання практичних завдань спільно з учасниками з різних країн зробили процес навчання захопливим і цікавим як для учнів, так, сподіваюся, і для викладачів. Адже дискусії виникають не лише в процесі занять, а й поза аудиторією, що свідчить про значний інтерес до підвищення рівня знань у сфері ІВ, а також про бажання розширити не лише професійний, але й загальний світогляд.

Зокрема, сьогодні мені дуже сподобалися лекції Крістіни Янушаускайте, яка висвітлювала найбільш актуальні питання у сфері захисту сортів рослин, а також підходи до такого захисту, які застосовуються в ЄС та США.

Вдячна ВОІВ, викладачам, організаторам за надану можливість узяти участь в унікальному навчальному заході, а учасникам – за спільну продуктивну роботу в Літній школі з ІВ. Гадаю, що наступного року ще більше зацікавлених учасників – не тільки юристів, як я, але й спеціалістів з інших галузей знань – відвідають одеську школу.

Наталія Гнатуш

«Інтелектуальна власність і біологічна різноманітність», «Юридичний захист нових рослин», «Традиційні знання, фольклор і відповідні системи захисту», «Генетичні ресурси», «Охорона здоров’я: головні питання, проблеми і завдання» – теми презентацій д.ю.н., викладача Вільнюського університету, адвоката, експерта ВОІВ Крістіни Янушаускайте.

– Я підготувала для студентів огляд сфер діяльності та об’єктів, які прямо не пов’язані з інтелектуальною власністю. Але ці галузі багато в чому формують загальну політику країни. Ми розпочали з дискусії, намагаючись дати відповідь на запитання – у чому, власне, специфіка й важливість цих напрямів людської діяльності, – а також розглянули можливості захисту таких об’єктів, як нові сорти рослин, породи тварин, фольклор, генетичні ресурси тощо, – зазначила Крістіна Янушаускайте.

Крістіни Янушаускайте


Викладач обговорювала зі студентами специфіку юридичного регулювання питань у вищеназваних сферах на міжнародному, національному та регіональному рівнях, окреслила нові світові тенденції в цьому регулюванні. Завершальним етапом навчального процесу стали практичні вправи.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.