Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (19-30 липня 2010 року) - Щоденник - 8-й день (28 липня 2010 року)


Школа з ІВ-2010 виходить на фінішну пряму

Незважаючи на те, що навчання в Міжнародній літній школі з ІВ-2010 поступово добігає свого кінця, активність студентів навпаки зростає від лекції до лекції. Таку особливість аудиторії із задоволенням відзначають викладачі.

Тшиманга Конголо, виконуючий обов’язки заступника директора Академії ВОІВ, керівник програм професійної підготовки, розпочав свою презентацію з розгляду теми створення відповідної системи охорони традиційних знань та культурних надбань.

Він побудував лекцію у формі діалогу зі студентами, захопивши їхню увагу цікавою й емоційною манерою викладу матеріалу. Інша актуальна тема, висвітлена Тшимангом Конголо, – ІВ та охорона здоров’я. Слухачі взяли активну участь у її обговоренні та висловили чимало слушних пропозицій щодо розв’язання запропонованих для аналізу проблемних ситуацій. Результати роботи студентів перевершили очікування викладача:
– Я просто вражений активністю моїх підопічних сьогодні, їхніми знаннями, творчим підходом до вирішення проблемних питань, прагненням знайти правильне й оптимальне рішення, – відзначив Тшиманга Конголо.

Тшиманга Конголо

Рон Марчант

Наступною була презентація європейського експерта у сфері ІВ Рона Марчанта (Великобританія). Обидві його лекції – "ІВ і права людини – як забезпечити баланс" та "Зелені технології та зміна клімату – виклики сьогодення" – захопили студентів, розкривши перед ними глибину  чисельних глобальних проблем, які існують у нашому суспільстві.

Враження студентів

 
Микола Швалюк

Микола Швалюк, експерт кваліфікаційної експертизи відділу будівельної та гірничої справи Державного підприємства "Український інститут промислової власності".

– Я несказанно вдячний організаторам цього заходу – ВОІВ, Держдепартаменту та ОНЮА – за можливість розширити свої знання, насолодитися спілкуванням з колегами, отримати детальні відповіді на запитання від досвідчених фахівців-практиків. Особливо сподобалися викладачі від ВОІВ – Михаль Свантнер, Марта Чіковоре, Тшиманга Конголо та інші. Оскільки працюю експертом, хотів би, звісно, більше дізнатися про всі аспекти процесу експертизи в інших країнах. Цього року серед числа студентів тільки двоє працюють в експертизі. Обидва з України – представники нашого Інституту. Тому не було можливості поспілкуватися з колегами-експертами з інших країн. Проте я дуже задоволений процесом навчання, отримав багато інформації про різноманітні напрями діяльності сфери ІВ у різних країнах світу.

 

Валерія Карпенко, студентка V курсу ОНЮА, м. Одеса.

– Дуже рада, що опинилася серед слухачів школи з ІВ саме цього року. Мені випала нагода познайомитися зі спеціалістами у сфері ІВ з різних країн, багато дізнатися про аспекти міжнародного права в цій галузі. Навчання в школі без перебільшення стало доленосним для мене: вирішила пов’язати подальше професійне життя зі сферою ІВ. Мене, зокрема, особливо цікавить тема торговельних марок. Планую в найближчому майбутньому вступити до Інституту інтелектуальної власності ОНЮА.

Валерія Карпенко

Кристо Пламенов Райчев

Кристо Пламенов Райчев, юридична фірма "Tabakov, Tabakova & Partners", адвокат, Болгарія.
– Я задоволений організацією навчання. Сподобалися всі викладачі, а особливо Крістіна Янусаушкайте та Ольга Спасіч, заняття яких були надзвичайно цікавими й захоплюючими. Своїм друзям рекомендуватиму літню школу ВОІВ – і саме ту, яка проходить в Україні, як чудову нагоду збагатитися знаннями й перейняти досвід професіоналів у галузі ІВ. Я провів тут незабутні два тижні. Колектив студентів дуже згуртувався за цей час. Щоправда, очікував на більшу кількість закордонних представників, але загалом мої сподівання щодо навчання в школі виправдалися.
У Болгарії система ІВ тільки починає свій шлях до гармонізації з європейським законодавством. Але вже є певний прогрес, ми активно розвиваємося в цьому напрямі. Нещодавно були подані перші заявки в рамках системи європейського патентування. 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.