Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - XIX Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ІВ" (2012) - Робота конференції - ХІХ Міжнародна конференція в Ялті підбиває підсумки (6 вересня 2012 року)


ХІХ Міжнародна конференція в Ялті підбиває підсумки

Володимир ДмитришинКваліфікаційна експертиза й судова експертиза: погляди, підходи, проблематика, – ці питання стали предметом обговорення учасників у третій день конференції.

Володимир Дмитришин, заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба), відкрив засідання секції та окреслив тематику обговорень:

– Наразі в практиці проведення експертизи за об’єктами ІВ ми натрапляємо на певні проблемні моменти. Ідеться, зокрема, про висновки кваліфікаційної експертизи, яка проводиться нашими експертами в Державному підприємстві "Український інститут промислової власності" (ДП "УІПВ"), та висновки судової експертизи. Іноді такі висновки діаметрально протилежні. Тож сьогодні ми повинні обговорити всі проблемні аспекти, постаратися знайти причини вищезгаданих розбіжностей у нашій роботі, щоб уникнути непорозумінь та суб’єктивізму в процесі проведення експертизи та підготовки висновків.

Нами зібрано в Ялті найкращих експертів для окреслення шляхів подальшої спільної роботи в напрямі проведення експертизи щодо об’єктів ІВ. Тож закликаю всіх до активного діалогу.

Начальник управління експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України Людмила Головченко у своєму виступі зазначила, що судова експертиза – доволі нове явище в Україні і, звісно, є ще багато невирішених питань в організації роботи та налагодженні взаємозв’язку з працівниками, які проводять кваліфікаційну експертизу.

– Так, нам потрібно тісніше співпрацювати з Державною службою, фахівцями кваліфікаційної експертизи, підходи до проведення якої мають бути єдиними, як і понятійний апарат. За час своєї роботи судова експертиза розробила п’ять методик, які, звичайно, потрібно доопрацювати. Сподіваюся, сьогоднішнє обговорення з вашою допомогою дозволить нам зробити певні поступальні кроки на шляху до підвищення ефективності нашої роботи. Ті питання, пов’язані із судовою експертизою, які залишаться відкритими по завершенні зустрічі, ми, звичайно, спробуємо вирішити, і в майбутньому обов’язково прозвітуємо про результати. Закликаю всіх фахівців до співпраці. Пропозиції направляйте в Науково-дослідницький центр судової експертизи з питань ІВ – ми їх обов’язково розглянемо та врахуємо у своїй роботі, – зазначила Людмила Головченко.

Людмила Головченко

Олександр Дорошенко

Олександр Дорошенко, заступник директора з експертної роботи Науково-дослідницького інституту інтелектуальної власності НАПрН України, виступаючи в ході засідання, зосередився на проблемах проведення судових експертиз у спорах, пов’язаних з недобросовісністю заявника щодо реєстрації торговельних марок.

Головний спеціаліст відділу організації судового захисту прав ДП "УІПВ" Вадим Ресенчук у своїй доповіді торкнувся питань юридичної кваліфікації в галузі ІВ – кваліфікації, яка безпосередньо впливає на судову практику в цілому й експертизу зокрема.

У межах своєї презентації Наталя Кисіль, заступник директора Науково-дослідницького центру судової експертизи з питань ІВ, порушила питання використання творів, які охороняються авторським правом, у знаках для товарів і послуг.

Вадим Ресенчук

Наталя Кисіль

Про розмежування юрисдикції судів у справах про захист прав інтелектуальної власності говорив Олег Жухевич – начальник юридичного відділу, представник у справах ІВ, адвокат ТОВ «Юридична фірма "Городиський і Партнери".

Судова експертиза у сфері ІВ: практичні аспекти дослідження властивості знаків уводити в оману стосовно виробника товару чи послуги – таку тему висвітлила головний спеціаліст відділу організації судового захисту прав ДП "УІПВ" Людмила Запорожець.

Після секційних виступів Володимир Дмитришин закликав аудиторію до обговорення питань. У рамках діалогу учасники обмінювалися враженнями від виступів, висловлювали власну думку щодо того чи іншого питання, пов’язаного з процесом судової експертизи.

Активними учасниками дискусій були директор Науково-дослідницького центру судової експертизи з питань ІВ Ігор Стародубов, директор агентства патентних повірених "Веполь" Леонід Черепов, завідуючий лабораторією Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України Геннадій Андрощук, суддя Віктор Мокрушин, адвокат Ірина Сисоєнко, патентний повірений Олександр Адаменко (м. Харків), судовий експерт Науково-дослідницького центру судової експертизи з питань ІВ Інна Поліщук та ін.

Олег Жухевич

Віктор Мокрушин

По завершенні роботи секції відбулося урочисте закриття XIХ Міжнародної науково-практичної конференції.

Керівник міжнародних проектів Європейського патентного відомства (ЄПВ) Ніна Формбі у своєму заключному слові зазначила, що з великим інтересом працювала всі дні конференції, особливо її зацікавили обговорення, які стосувалися патентних питань, судової експертизи.

– Передусім хотіла б подякувати всім за те, що конференція відбулася на такому високому рівні. Мене просто вразило, наскільки відкритими, чесними були дискусії, як люди зацікавлені в тому, щоб усі питання були вирішені. Це дуже важливо. Тож і особисто, і як представник ЄПВ хотіла б підтримати кожного в його прагненні працювати над удосконаленням системи. Гадаю, на майбутніх заходах ми говоритимемо про позитивні результати тих рішень, які були прийняті на цій конференції. Хочу також внести пропозицію надалі ще більше розширювати коло обговорюваних питань – необхідно користуватися всіма можливостями та доробками, які є в патентних відомствах країн світу.

Ніна Формбі

Крістофер Сміт

Крістофер Сміт подякував від імені Посольства США за гарну організацію конференції та зазначив, що Сполучені Штати дуже зацікавлені в Україні як у партнері в напрямі розвитку сфери правової охорони ІВ.

У заключному виступі директор ДП "УІПВ" Юрій Петров зазначив:

– Час нашої конференції вичерпався – він пролетів швидко, але був дуже насиченим і плідним. Приємно, що люди, які зібралися, не байдужі до справи й завзято працюють для розвитку галузі правової охорони ІВ. Наша конференція є яскравим підтвердженням того, що ми рухаємося вперед.

Приємною несподіванкою для учасників і гостей конференції стало проведення призової лотереї.

Підбиваючи підсумки заходу, Володимир Дмитришин подякував як організаторам, так і учасникам Міжнародної конференції за активну плодотворну роботу в напрямі вирішення проблемних питань сфери інтелектуальної власності.

Юрій Петров

Ігор Стародубов

Леонід Черепов

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.