Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - XVІІІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ІВ" (2011) - Робота конференції - Порушення прав ІВ – справа тимчасова (14 вересня 2011 року)


Порушення прав ІВ – справа тимчасова

Державні інспектори з питань інтелектуальної власності, представники судової влади, Державної митної служби України та Міністерства внутрішніх справ України стали учасниками секції, присвяченої темі боротьби з порушенням прав інтелектуальної власності. Тож робота XVIII Міжнародної науково-практичної конференції, яка проходить у м.Ялта, – у самому розпалі!

Сергій Наливайко

Модераторами секції виступили Сергій Наливайко, начальник управління контролю за використанням об'єктів права інтелектуальної власності Державного департаменту інтелектуальної власності, та Сергій Лебідь, заступник начальника департаменту Міністерства внутрішніх справ України.

У якому напрямі в Україні відбувається боротьба з підробками відомих торговельних марок, розповів Сергій Лебідь:

– Основна увага приділяється протидії тиражуванню та розповсюдженню на території держави контрафактної аудіовізуальної продукції, перш за все дисків для лазерних систем зчитування, неліцензійного комп’ютерного забезпечення, а також виявленню фактів виробництва та розповсюдження фальсифікованої продукції з незаконним використанням товарних знаків відомих вітчизняних і зарубіжних виробників.

Сергій Лебідь

Олексій Гащицький

Про захист прав ІВ на митному кордоні України, проблеми такого захисту та його перспективи розповів Олексій Гащицький, завідуючий сектором Державної митної служби України: "З метою подальшого розвитку та підвищення ефективності роботи митних органів зараз на розгляд Верховній Раді України подано проект змін до Митного кодексу України. У цьому проекті відбита, зокрема, практика митних органів держав ЄС щодо захисту прав ІВ".

Далі увазі аудиторії була представлена тема "Комерційна таємниця та її захист". Яким чином розв’язуються питання порушення комерційної таємниці українським законодавством, як саме захистити результати інтелектуальної праці та яким є світовий досвід вирішення цієї проблеми, розповіла Галина Добриніна, помічник заступника директора Державного підприємства "Український інститут промислової власності".

Дмитро Камбулов Про практику розгляду місцевими загальними судами справ щодо порушення прав ІВ та незаконного розповсюдження творів, які охороняються, доповів Дмитро Камбулов, заступник голови Оболонського районного суду м. Києва:

– У І півріччі 2011 року до Оболонського районного суду м.Києва надійшло 49 справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 164-9 КУпАП, та 6 кримінальних справ про притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 176 КК України.

Аналіз копій протоколів та постанов щодо порушення прав ІВ та незаконного розповсюдження творів, які охороняються, показав, що до проблемних питань слід також віднести розмежування дій осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності за ст. 51-2 та ст. 164-9 КУпАП, а також притягнення до відповідальності не тільки реалізаторів продукції, а і її власників, якщо продаж здійснюється з порушенням прав ІВ.

На секції були також представлені доповіді таких учасників конференції:

  • В'ячеслава Штанька, головного державного інспектора з питань інтелектуальної власності Державного департаменту інтелектуальної власності: "Актуальні проблеми та особливості боротьби з порушенням прав ІВ у мережі Інтернет";
  • Олега Кірічка, завідуючого сектором західного регіону відділу державних інспекторів Державного департаменту інтелектуальної власності: "Практика роботи державних інспекторів при виявленні програмного забезпечення, яке незаконно використовується суб’єктами господарювання";
  • Віктора Клюка, заступника начальника управління контролю за використанням об'єктів права інтелектуальної власності Державного департаменту інтелектуальної власності: "Особливості захисту прав ІВ при публічному використанні музичних творів. Практика роботи державних інспекторів".

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.