Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Реагування на критику - Коментар щодо захисту авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет


Коментар першого заступника Голови Державної служби інтелектуальної власності України Олексія Янова щодо захисту авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет

Перший заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) Олексій Янов прокоментував опубліковану в ЗМІ інформацію щодо списку країн, які допускають порушення прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет (до цього списку потрапила й Україна), оприлюдненого Міжнародною радою з боротьби з піратством при конгресі США (IAPC).

Зокрема, Олексій Янов не погоджується з точкою зору авторів списку, які говорять про те, що «ситуація із захистом авторських прав у нашій країні за минулий рік тільки погіршилася». За його словами, проблеми захисту авторського права та суміжних прав в Україні зумовлюють потребу оперативного вдосконалення законодавчої бази, що наразі активно й відбувається.

– На цей час у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти опрацьовується Проект закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» (від 15 червня 2010 року реєстр. № 6523 ). 1 лютого 2011 року цей законопроект прийнятий Верховною Радою України в першому читанні. МОНмолодьспорту (Державна служба безпосередньо) на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 7 грудня 2011 року № 5347/0/1-12 та резолюції Першого віце-прем’єр-міністра України від 15 вересня 2010 року № 53844/1/1-10 здійснює супроводження законопроекту, – зазначає перший заступник Голови Державної служби.

Олексій Янов наголошує, що прийняття зазначеного проекту закону захищатиме добросовісних користувачів контенту в мережі Інтернет. Разом з тим особи, які використовують комп’ютерні технології для нелегального розповсюдження контенту в Інтернеті, у тому числі особи, чиї послуги спричинюють порушення авторського права й суміжних прав, нестимуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Так, з метою посилення захисту авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет у законопроекті передбачено запровадження цивільно-правових заходів захисту авторського права й суміжних прав в Інтернеті шляхом попередження порушника через Інтернет-провайдера та (у разі продовження порушення) застосування санкцій до порушника шляхом припинення доступу до мережі Інтернет або надання послуг з розміщення Інтернет-сайта.

Водночас необхідно зауважити, що чинне законодавство України у сфері авторського права та суміжних прав, до якого були імплементовані положення Інтернет-договорів ВОІВ та Угоди ТРІПС, передбачає відповідальність за будь-які дії щодо свідомого обходу технічних засобів захисту авторського права й (або) суміжних прав.

Необхідно зазначити, що міжнародна спільнота, у тому числі Міжнародний альянс інтелектуальної власності (МАІВ), у цілому підтримує цей законопроект.

Стосовно тих висловлювань, які стосуються піратської діяльності через торрент-трекери та хостингові сайти в Україні, Олексій Янов зазначає, що,  якби кожен громадянин був законослухняним і дотримувався норм українського законодавства про авторське право та суміжні права, таких випадків, як з EX.UA, в Україні взагалі не було б.

Крім того, на сьогодні законодавці, правоохоронні органи, правовласники, суб’єкти ринку Інтернет-послуг намагаються спільно протидіяти онлайн-піратству й застосовувати Інтернет-технології для легального використання об’єктів авторського права та суміжних прав у мережі. Тому, на думку Олексія Янова, спільними зусиллями й прийняттям відповідних змін у законодавстві України вдасться найближчим часом реабілітуватися у вищезазначеному списку.

27.09.2013

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.