Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (19-30 липня 2010 року) - Щоденник - Інтерв'ю - Марта Чіковоре


"Сподіваюся, що цей захід стане щорічним"…

У Міжнародній літній школі з ІВ-2010, яка відбувається в Одесі, викладає консультант зі стратегічного розвитку та освітніх програм Всесівтньої академії ВОІВ Марта Чіковоре.
Про свої враження вона розповіла в інтерв’ю для веб-порталу Держдепартаменту.

Які Ваші перші враження про роботу школи?
- Школа відкрилася й почала працювати успішно. Зараз у ній навчається 22 студенти, і ще чекаємо на представників з Нігерії та Індії. Вражають сила ентузіазму й завзяття до роботи, які вже зараз виявляють учасники школи.

Які напрями та перспективи співпраці ВОІВ з Україною у сфері інтелектуальної власності?
– Тісна й плідна співпраця Академії ВОІВ з Україною відбувається на якнайвищому рівні. Ми дуже задоволенні, що літня школа працює саме в Одесі. Сподіваємося, що в майбутньому цей захід стане щорічним. Авжеж, можемо говорити й про інші різноманітні напрями співробітництва в галузі ІВ. Наприклад, минулого року викладач з України брав участь у міжнародному колоквіумі Академії з підвищення рівня знань у сфері інтелектуальної власності. Також з 2009 року в Туринському університеті навчається студент з України, який здобуває ступінь магістра. Вважаю, що це лише початок і маємо гарні перспективи для подальшого розвитку партнерських відносин.

Які ж вони ці перспективи на майбутнє?
- Ми дуже зацікавлені в тому, щоб ваші студенти й викладачі вдосконалювали навички, отримували нові знання та досвід у галузі ІВ. Тому сьогодні бачимо тут Міхала Свантнера, який є директором відділу щодо співробітництва ВОІВ з деякими країнами Європи та Азії, тобто фактично – щодо співпраці з Україною. Його присутність на відкритті школи – це переконлива ознака того, що співробітництво між ВОІВ та Україною буде підтримуватися й надалі.

Наскільки добре в Україні розвинена сфера ІВ? Як Ви оцінюєте рівень студентів, викладачів?
– Рівень студентів дуже високий. Добре, що вони беруть участь у роботі літньої школи. Адже, окрім навчання, вони спілкуються зі студентами-іноземцями, а значить – обмінюються досвідом та знайомляться з діяльністю сфери ІВ в інших країнах. Що ж до тренерів, то встигла побачити високий рівень викладання, та й сама взяла участь у цьому процесі.

Що б Ви хотіли побажати студентам літньої школи?
– Це тільки початок їхнього захоплюючого пізнавального шляху. Тож бажаю не зупинятися на досягнутому, іти тільки вперед, можливо – брати участь в інших навчальних програмах. Наприклад, таких, як отримання ступеню магістра з інтелектуальної власності в Академії ВОІВ.
Одна з найголовніших цілей ВОІВ – це всебічний розвиток молодих спеціалістів. І я буду дуже рада, якщо сьогоднішні студенти завтра стануть експертами. Цю думку розділяють і заступник Генерального директора ВОІВ Джеффрі Оніяма, і Генеральний директор ВОІВ Френсіс Гаррі.

Що Ви можете сказати про навчання магістрів у Академії ВОІВ?
– Маємо спеціальну програму для студентів з країн, які розвиваються. Вона передбачає отримання ступеню магістра. Академія ВОІВ серед претендентів обирає найдостойніші кандидатури, таким студентам, можливо, виплачуватиметься стипендія.

Чи можливо, щоб студент з України після літньої школи залишився працювати в Академії ВОІВ?
– Це питання стосується самого студента і його вибору: там, де є бажання й наполегливість, – є й можливість. Ми завжди підтримували ідею про те, щоб найкращі студенти заохочувалися.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.